Справа № 4-1835/11
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
20 грудня 2011 року
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Шелєхова Г.В.
з участю прокурора -Шинкаренко Д.А.
розглянувши подання слідчого В.М. Макаренко про проведення обшуку, -
В С Т А Н О В И В :
Слідчий подання мотивує тим, що в провадженні СВ ПМ ДПІ м. Суми перебуває кримінальна справа №11800120, відносно ОСОБА_1 за ознаки злочину, передбаченого ст. 366 ч. 1 КК України.
Досудовим слідством встановлено, що в період часу з 01.08.2011 по 01.10.2011 ОСОБА_1 здійснював фінансово-господарську діяльність у вигляді валютно-обмінних операцій, однак у декларації з податку на прибуток підприємства за ІІІ квартал 2011 року, яка подана до ДПІ в м. Суми та зареєстрована за № 194177 від 26.10.2011, відсутні дані про діяльність підприємства.
Таким чином, ОСОБА_1 вніс до офіційного документу завідомо неправдиві відомості, який використав у службовій діяльності.
Крім того встановлено, що громадяни ОСОБА_1 та ОСОБА_2, не маючи відповідних дозволів та ліцензії, які передбачені Законом України «Про патентування деяких видів підприємницької діяльності»№ 98/96-ВР від 23.03.1996, у АДРЕСА_1 організували незаконну діяльність з обміну валют. У той же час, згідно листа НБУ в Сумській області від 28.06.2011 № 09-024/2115, пункти обміну іноземної валюти, які відкриваються банками (у тому числі на підставі агентських договорів з юридичними особами-резидентами) на території Сумської області відсутні.
Обігові кошти для здійснення незаконних валютно-обмінних операцій отримуються з філії Сумського обласного управління ВАТ «Державний Ощадний банк України»за сприянням ОСОБА_3, яка без документального оформлення передає грошові кошти філії Сумського обласного управління ВАТ «Державний Ощадний банк України»для проведення незаконних валютно-обмінних операцій громадянам ОСОБА_2 та ОСОБА_4 Після проведення обміну валют, кошти повертаються до банківської установи, а отримана різниця від валютно-обмінних операцій привласнюється вказаними особами.
Проведеними оперативно-розшуковими заходами встановлено, що службові особи СОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України»з метою прикриття своєї незаконної діяльності, пов'язаної з незаконним наданням обігових коштів для здійснення незаконних валютно-обмінних операцій громадянам ОСОБА_2 та ОСОБА_4, документально оформлюють транспортування коштів з сховища СОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України»до територіальних відділень або навпаки.
Розслідуванням кримінальної справи встановлено, що за місцем розташування ТВБВ №10018/0161 СОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України»за адресою: м. Суми, вул. Кірова, 167-А, можуть зберігатися і бути знищені предмети і документи щодо здійснення незаконної діяльності службовими особами СОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України», пов'язаної з незаконним наданням обігових коштів для здійснення незаконних валютно-обмінних операцій громадянам ОСОБА_2 та ОСОБА_4, підроблені фінансово-господарські документи, чорнові записи та інші предмети і документи, що свідчать про обставини вчинення злочину і мають значення для встановлення істини у справі.
За даними КП «Сумське міське бюро технічної інвентаризації»право власності на приміщення за вказаною не зареєстроване.
На підставі викладеного, приймаючи до уваги, що в зазначеному приміщенні за місцем розташування ТВБВ №10018/0161 СОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України»можуть знаходитись вказані документи, предмети та інші речі які мають значення для розслідування кримінальної справи, керуючись ст. 177, 130 КПК України просить дозволити проведення обшуку за місцем розташування ТВБВ №10018/0161 СОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України»за адресою: м. Суми, вул. Кірова, 167-А, з метою вилучення предметів та документів, які були знаряддям вчинення злочинів, зберегли на собі сліди злочинів або були об'єктом злочинних дій; первинної бухгалтерської та іншої документації щодо здійснення незаконної діяльності службовими особами СОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України», пов'язаної з незаконним наданням обігових коштів для здійснення незаконних валютно-обмінних операцій громадянам ОСОБА_2 та ОСОБА_4, яка може бути знищена, усіх інших предметів, документів і речей, в тому числі кліше неіснуючих фірм, чистих бухгалтерських бланків з відтисками печаток підприємств та інших предметів і документів, які можуть бути засобами для розкриття злочинів і виявлення винних або для спростування обвинувачення чи пом'якшення відповідальності.
Подання про проведення обшуку погоджено з заст. прокурора Сумської області.
Суд, вислухавши слідчого, прокурора, який подання підтримав, вивчивши матеріали кримінальної справи, вважає, що подання не підлягає задоволенню, так як ТВБВ №10018/0161 СОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України» не має ніякого відношення до вже порушеної кримінальної справи. Зі змісту подання не зрозуміло яке відношення мають первинні документи цієї організації для встановлення істини по порушеній кримінальній справі.
До того ж згідно змісту ст. 177 ч. 3, 4 КПК України за постановою суду проводиться обшук житла чи іншого володіння особи. В поданні ж ставиться питання про проведення обшуку у державній установі.
На підставі викладеного, керуючись ст.177 КПК України, суд -
П О С Т А Н О В И В :
В задоволенні подання про проведення обшуку у приміщенні ТВБВ №10018/0161 СОУ ВАТ «Державний Ощадний банк України»відмовити в зв»язку з необгрунтованістю .
Постанову суду може бути оскаржено до апеляційного суду Сумської області протягом 3- х діб з дня її винесення.
Суддя
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 20.12.2011 |
Оприлюднено | 02.09.2016 |
Номер документу | 49406194 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Зарічний районний суд м.Сум
Шелєхова Г. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні