Ухвала
від 15.02.2012 по справі 62/202
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б тел. 284-18-98

УХВАЛА

Справа № 62/202 15.02.12

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергнобудпроект-3», м.Одеса ЄДРПОУ 34800813

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «ВіЕйБі Лізинг», м.Київ ЄДРПОУ 33880354

про визнання права власності

Суддя Любченко М.О.

Представники:

від позивача: не з'явився

від відповідача: не з'явився

Позивач, Товариство з обмеженою відповідальністю «Енергнобудпроект-3», м.Одеса звернувся до господарського суду м.Києва з позовною заявою до відповідача, Товариства з обмеженою відповідальністю «ВіЕйБі Лізинг», м.Київ про визнання права власності на автомобіль JAC HFC 1020 KR, державний номер НОМЕР_1, номер шасі LJ11PAAD186001782, двигуна 86001782.

В обґрунтування своїх вимог позивач посилається на набуття права власності на спірний транспортний засіб на підставі договору фінансового лізингу №080327-59/ФЛ-Ю-А від 27.03.2008р.

Статтею 129 Конституції України встановлено, що основними засадами судочинства є змагальність сторін та свобода в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості.

Відповідно до ст.4-3 Господарського процесуального кодексу України судочинство в господарських судах здійснюється на засадах змагальності.

Згідно із ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести обставини, на які вона посилається в обґрунтування своїх вимог або заперечень.

За змістом п.2.3, 3.9.3 Постанови №18 від 26.12.2011р. Пленуму Вищого господарського суду України неподання позивачем витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, може тягнути за собою правові наслідки у вигляді залишення позову без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 Господарського процесуального кодексу України. У разі нез'явлення без поважних причин або без повідомлення причин в засідання господарського суду представника позивача, якщо його присутність було визнано обов'язковою, суддя вправі притягти позивача до відповідальності, встановленої пунктом 5 статті 83 Господарського процесуального кодексу України, або залишити позов без розгляду (пункт 5 частини першої статті 81 Господарського процесуального кодексу України), або вжити обох цих заходів одночасно, а також винести окрему ухвалу, як це передбачено частиною першою статті 90 Господарського процесуального кодексу України.

У п.4.9 Постанови №18 від 26.12.2011р. Пленуму Вищого господарського суду України викладено правову позицію про те, що при вирішенні питання щодо залишення позову без розгляду господарським судам слід мати на увазі, що застосування пункту 5 частини першої цієї статті можливо лише за наявності таких умов: додаткові документи вважаються витребуваними, тільки якщо про це зазначено у відповідному процесуальному документі або, в разі оголошення перерви в судовому засіданні, -в протоколі такого засідання; витребувані документи чи явка представника позивача дійсно необхідні для вирішення спору, тобто за їх відсутності суд позбавлений можливості вирішити спір по суті; позивач не подав документи, витребувані судом при підготовці справи до розгляду або в порядку статті 38 названого Кодексу, чи не направив свого представника в засідання господарського суду без поважних причин.

Наразі, поважними, з урахуванням конкретних обставин справи, вважаються причини, які за об'єктивних, тобто не залежних від позивача, обставин унеможливлювали або істотно утруднювали вчинення ним відповідних процесуальних дій; при цьому береться до уваги й те, чи вживав позивач заходів до усунення цих обставин або послаблення їх негативного впливу на виконання позивачем процесуальних обов'язків, покладених на нього судом. Відповідні докази подаються позивачем і оцінюються господарським судом за загальними правилами статті 43 Господарського процесуального кодексу України.

У разі неповідомлення позивачем таких причин суд вправі, в залежності від конкретних обставин справи, в тому числі, залишити позов без розгляду.

Ухвалами господарського суду від 18.01.2012р. та 08.02.2012р. суд зобов'язав позивача надати докази повного виконання договору фінансового лізингу від 27.03.2008р.; відомості стосовно нарахування відповідачем та сплати позивачем всіх лізингових платежів, штрафних санкцій та збитків під час дії вказаного договору; докази звернення до відповідача з клопотанням про підписання акту звірки взаємних розрахунків за договором; акт звірки взаєморозрахунків, підписаний сторонами у відповідності до п.17.2 договору фінансового лізингу; відомості стосовно реалізації позивачем передбаченого п.17.1 договору від 27.03.2008р. права на набуття у власність спірного майна; докази щодо порушення або невизнання зазначеного права відповідачем; докази сплати лізингодавцю винагороди (комісії) згідно положень п.17.3.4 договору фінансового лізингу; докази звернення до відповідача з проектом договору купівлі-продажу спірного транспортного засобу; у судове засідання представити оригінали доданих до позовної заяви матеріалів (для огляду).

Відповідно до всіх зазначених процесуальних документів явка представника позивача в засідання суду була визнана обов'язковою.

За приписами п.32 інформаційного листа №01-08/530 від 29.09.2009р. Вищого господарського суду України «Про деякі питання, порушені у доповідних записках господарських судів України у першому півріччі 2009 року щодо застосування норм Господарського процесуального кодексу України», якщо відмітка про відправку, зроблена у встановленому порядку на першому примірникові процесуального документа, оформлена відповідним чином, вона, як правило, є підтвердженням розсилання процесуального документа сторонам та іншим особам, які брали участь у справі, а коли йдеться про ухвалу, де зазначається про час і місце судового засідання, - підтвердженням повідомлення про час і місце такого засідання.

Відповідно до п.11 листа №01-08/123 від 15.03.2007р. Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування норм Господарського процесуального кодексу України, порушені у доповідних записках про роботу господарських судів у 2006 році»до повноважень господарських судів не віднесено встановлення фактичного місцезнаходження юридичних осіб або місця проживання фізичних осіб - учасників судового процесу на час вчинення тих чи інших процесуальних дій. Тому відповідні процесуальні документи надсилаються господарським судом згідно з поштовими реквізитами учасників судового процесу, наявними в матеріалах справи.

Надсилання всіх процесуальних документів по справі здійснювалось на адресу позивача, що зазначена у позовній заяві, яка повністю відповідає адресі, яка вказана у витягу з Єдиного державного реєстру підприємств та організацій України.

За таких обставин, суд дійшов висновку, що позивач був належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи, а також перелік витребуваних від Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергнобудпроект-3» документів.

Проте, позивач вказаних в ухвалах суду дій щодо надання витребуваних судом доказів, які мають значення для правильного вирішення спору, не виконав, в судові засідання 08.02.2012р. та 15.02.2012р. не з'явився. Про причини неявки в засідання суду уповноваженого представника суд не повідомив.

При цьому, позивачем також не зазначено причини невиконання вимог суду в частині надання витребуваних судом документів, не представлено відомостей відносно виникнення труднощів в наданні певного доказу, не заявлено відповідного клопотання про витребування доказів в порядку ст.38 Господарського процесуального кодексу України.

Таким чином, судом не встановлено поважних причин невиконання вимог суду, викладених в ухвалах від 18.01.2012р. та 08.02.2012р.

За висновками суду, подальший розгляд справи неможливий, внаслідок того, що невиконання позивачем вимог суду, викладених у відповідних процесуальних документах, перешкоджає всебічному та повному розгляду справи та унеможливлює вирішення спору по суті з огляду на те, що наявні у справі документи є недостатніми для прийняття об'єктивного, мотивованого судового рішення.

Зокрема, за наявними у справі документами неможливо встановити факт повного та належного виконання позивачем положень договору лізингу №080327-59/ФЛ-Ю-А від 27.03.2008р., а саме наявність зазначених обставин умовами укладеного між позивачем та відповідачем договору пов'язана з переходом права власності на транспортний засіб.

Таким чином, у зв`язку з невиконанням позивачем без поважних причин вимог суду щодо вчинення відповідних дій та надання витребуваних судом матеріалів, а також враховуючи неявку представника позивача в судові засідання без поважних причин, позов Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергнобудпроект-3» підлягає залишенню без розгляду на підставі п.5 ст.81 Господарського процесуального кодексу України.

Приймаючи до уваги підстави залишення позову без розгляду, у відповідності до ст.3 Закону України «Про судовий збір»судовий збір підлягає віднесенню на позивача.

За таких обставин, керуючись ст.ст.4-3, 33, 49, п.5 ст.81 Господарського процесуального кодексу України, суд -

УХВАЛИВ

Залишити без розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «Енергнобудпроект-3» м.Одеса до Товариства з обмеженою відповідальністю «ВіЕйБі Лізинг», м.Київ про визнання права власності на автомобіль JAC HFC 1020 KR, державний номер НОМЕР_1, номер шасі LJ11PAAD186001782ер двигуна 86001782.

Суддя Любченко М.О.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.02.2012
Оприлюднено04.09.2015
Номер документу49421345
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —62/202

Ухвала від 03.09.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

Ухвала від 15.02.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Любченко М.О.

Ухвала від 19.12.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Любченко М.О.

Ухвала від 08.02.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Любченко М.О.

Ухвала від 18.01.2012

Господарське

Господарський суд міста Києва

Любченко М.О.

Ухвала від 27.01.2010

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Гончар Т. В.

Ухвала від 03.08.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

Ухвала від 13.09.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

Ухвала від 04.03.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

Ухвала від 18.03.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Суярко Т.Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні