Ухвала
від 10.04.2013 по справі 912/600/13
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД КІРОВОГРАДСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ С У Д

Кіровоградської області

УХВАЛА

10 квітня 2013 року                                                  Справа № 912/600/13

Суддя господарського суду Кіровоградської області Змеул О.А., розглянувши заяву

публічного акціонерного товариства "Центренерго" в особі Трипільської теплової електростанції

до особи, щодо якої мають бути вжиті запобіжні заходи: товариства з обмеженою відповідальністю "Інеріс"

про вжиття запобіжних заходів,

ВСТАНОВИВ:

Публічне акціонерне товариство "Центренерго", яке представляє Трипільська теплова електростанція, подала до господарського суду заяву від 01.04.2013 про вжиття запобіжних заходів до товариства з обмеженою відповідальністю "Інеріс" шляхом накладення арешту на поточні рахунки та майно, що належить останньому і знаходиться в нього або інших осіб.

Відповідно до статті 43-3 Господарського процесуального кодексу України запобіжні заходи вживаються до моменту звернення до суду з позовною заявою з метою попередження та збереження доказів правопорушення, а після подання відповідної заяви вжиті запобіжні заходи не припиняються, а діють вже як заходи забезпечення позову.

У постанові пленуму Вищого господарського суду України від 17.10.2012 № 12 "Про деякі питання практики вирішення спорів, пов'язаних із захистом прав інтелектуальної власності" у розділі ІІ "Підстави та порядок вжиття запобіжних заходів", зокрема пункті 15, викладено наступну правову позицію: У вирішенні питання про вжиття запобіжних заходів господарський суд має здійснити оцінку обгрунтованості доводів заявника щодо необхідності їх застосування з урахуванням такого: розумності, обгрунтованості та адекватності вимог заявника; забезпечення збалансованості інтересів заявника і особи, щодо якої просять вчинити запобіжні заходи; наявності зв'язку між конкретним видом запобіжних заходів і можливим предметом позовної вимоги, яку заявник повинен подати у строк, встановлений частиною третьою статті 43-3 ГПК; імовірності настання обставин, зазначених у статті 43-1ГПК; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів третіх осіб.

Згідно до ч. 2 ст. 43-3 Господарського процесуального кодексу України до заяви про вжиття запобіжних заходів додаються документи, які підтверджують сплату судового збору у встановленому законом порядку і розмірі, разом з заявою про вжиття запобіжних заходів подаються її копії відповідно до кількості осіб, щодо яких просять вжити запобіжні заходи.

Згідно з пунктом 3 розділу 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів заявник повинен сплатити судовий збір у розмірі 1,5 розміру мінімальної заробітної плати.

У додатку до заяви про вжиття запобіжних заходів заявник у пункті 1 зазначив: "1. Платіжне доручення про сплату судового збору", проте, всі документи, зазначені у додатку, відсутні, у тому числі і докази сплати судового збору за подання заяви про вжиття запобіжних заходів, що підтверджується актом загального відділу (канцелярії) господарського суду від 09.04.2013 № 39.

Отже, заявником не подано доказів сплати судового збору за подання заяви про вжиття запобіжних заходів, до заяви про вжиття запобіжних заходів не додано її копії відповідно до кількості осіб, щодо яких просять вжити запобіжні заходи.

Таким чином, заява про вжиття запобіжних заходів подана без додержання вимог, викладених у ст. 43-3 ГПК України.

У зв'язку з викладеним виноситься ухвала про залишення заяви без руху, про що повідомляється заявник, якому надається строк для виправлення недоліків - 15 днів.

Керуючись ст.ст. 43-3, 43-4, 43-5 Господарського процесуального кодексу України, суддя

УХВАЛИВ:

Заяву від 01.04.2013 № 10-1831 про вжиття запобіжних заходів залишити без руху, про що повідомити публічному акціонерному товариству "Центренерго" в особі Трипільської теплової електростанції.

Надати публічному акціонерному товариству "Центренерго" в особі Трипільської теплової електростанції п'ятнадцять днів строку, до якого входить і поштовий обіг, для виправлення недоліків та виконання всіх перелічених у ст. 43-3 ГПК України вимог, сплати судового збору за подання до господарського суду заяви про вжиття запобіжних заходів, подання копії заяви про вжиття запобіжних заходів.

До відома, згідно з частиною другою ст. 43-5 ГПК України, якщо заявник у встановлений судом строк протягом п'ятнадцяти днів, з урахуванням поштового обігу, не виконає всі перелічені у статті 43-3 цього Кодексу вимоги та не сплатить судовий збір, заява про вжиття запобіжних заходів вважається неподаною і повертається заявнику.

Примірник ухвали надіслати заявнику на адресу: 08720, Київська область, м. Українка, вул. Промислова, 1.

Суддя                                                             О.А. Змеул          

СудГосподарський суд Кіровоградської області
Дата ухвалення рішення10.04.2013
Оприлюднено04.09.2015
Номер документу49433483
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —912/600/13

Ухвала від 25.04.2013

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Змеул О.А.

Ухвала від 25.04.2013

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Змеул О.А.

Ухвала від 10.04.2013

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Змеул О.А.

Рішення від 23.05.2013

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Змеул О.А.

Ухвала від 26.04.2013

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Змеул О.А.

Ухвала від 10.04.2013

Господарське

Господарський суд Кіровоградської області

Змеул О.А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні