Справа № 523/13859/15-ц
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" вересня 2015 р. м. Одеса
Суддя Суворовського районного суду міста Одеси Мунтян О.О., розглянувши позовну заяву ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ТОВ «Ариа» про стягнення заборгованості,
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшла зазначена позовна заява.
Однак, зазначена позовна заява ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ТОВ «Ариа» про стягнення заборгованості, підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.119 ЦПК України, а саме: позивачем не сплачено судовий збір за подачу позовної заяви.
Позивач посилається на п.22 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» та зазначає, що вищевказаний позов було подано від імені уповноваженої особи Фонду гарантування вкладів фізичних осіб, а тому від сплати судового збору вони звільняються.
Дійсно відповідно до п.22 ч. 1 ст. 5 ЗУ «Про судовий збір» уповноважена особа Фонду гарантування вкладів фізичних осіб звільняється від сплати судового збору лише у справах, пов’язаних із здійсненням тимчасової адміністрації та ліквідації банку , як вбачається з позову, ПАТ «Всеукраїнський акціонерний банк» просить стягнути з відповідача заборгованість за кредитним договором, проте на дану категорію справ не поширюються пільги щодо сплати судового збору.
Таким чином позивачу необхідно сплати судовий збір відповідно до ціни позову.
Згідно Закону України «Про судовий збір» від 08 липня 2011 року №3674-VI, що набрав законної чинності з 01.11.2011 р. судовий збір сплачується за подання до суду позовної заяви та іншої заяви, передбаченої процесуальним законодавством. Розмір ставки судового збору за подання заяви майнового характеру становить 1 відсоток ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 3 розмірів мінімальної заробітної плати.
Станом на 01.01.2015 року розмір мінімальної заробітної плати становить 1218 грн.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог викладених у ст. 119 - 120 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, який не може перевищувати п’яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Виходячи з вищезазначеного, вважаю, що дана позовна заява подана з порушення вимог ст. 119 ЦПК України, у з в’язку з чим підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Керуючись ст. ст. 119, 120, 121 ЦПК України,
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ПАТ «Всеукраїнський банк розвитку» до ОСОБА_1, ОСОБА_2, ТОВ «Ариа» про стягнення заборгованості - залишити без руху.
Повідомити про необхідність виправити зазначені недоліки позовної заяви у строк, що не може перевищувати п’яти днів з дня отримання копії ухвали , в іншому випадку позовна заява буде вважатись не поданою та повернута.
Ухвала може бути оскаржена в частині сплати судового збору до апеляційного суду Одеської області шляхом подачі в 5-ти денний строк з дня винесення ухвали апеляційної скарги.
Суддя
Суд | Суворовський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 03.09.2015 |
Оприлюднено | 11.09.2015 |
Номер документу | 49744975 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Леванчук Андрій Олексійович
Цивільне
Суворовський районний суд м.Одеси
Шепітко І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні