У Х В А Л А
7 вересня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідачаКривенка В.В., суддів:Кривенди О.В., Прокопенка О.Б., -
розглянувши заяву Цюрупинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів і зборів у Херсонській області (далі ОДПІ) про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 квітня 2015 року у справі за позовом багатогалузевого приватного підприємства «Бонус» до ОДПІ про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и л а:
Херсонський окружний адміністративний постановою від 30 квітня 2013 року, залишеною без змін ухвалами Одеського апеляційного адміністративного суду від 23 вересня 2014 року та Вищого адміністративного суду України від 15 квітня 2015 року, позов задовольнив: визнав протиправними та скасував спірні податкові повідомлення-рішення.
Не погоджуючись з ухвалою касаційного суду, ОДПІ 10 липня 2015 року звернулась до Верховного Суду України із заявою про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 квітня 2015 року з підстав, передбачених пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Подана заява відповідає вимогам, які встановлені статтею 239 1 КАС.
На обґрунтування заяви додано копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 20 листопада 2013 року (справа № К/800/50725/13), яка, на думку заявника, підтверджує неоднакове застосування касаційним судом одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
У поданій до Верховного Суду України заяві про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 квітня 2015 року ОДПІ посилається на неоднакове застосування судом касаційної інстанції статей 138, 139, 198 Податкового кодексу України.
Перевіривши наведені у заяві доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку про відсутність підстав для допуску справи до провадження з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 237 КАС перегляд Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах може здійснюватися виключно з мотивів неоднакового застосування судом (судами) касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що потягло ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Водночас обставини справи, що розглядається, відмінні від обставин, встановлених у справі, на рішення в якій посилається заявник, обґрунтовуючи наявність підстави для перегляду Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 квітня 2015 року.
Так, у справі, що розглядається, суд касаційної інстанції погодився із висновками судів попередніх інстанцій про те, що позивач правомірно сформував податковий кредит та валові витрати за результатами реально вчинених господарських операцій із його контрагентами, предметом яких є поставка нафтопродуктів, що підтверджено матеріалами справи та первинними бухгалтерськими документами наданими позивачем.
У справі № К/800/50725/13, на рішення в якій посилається заявник на підтвердження неоднакового застосування касаційним судом одних й тих самих норм матеріального права, Вищий адміністративний суд України погодився із висновком суду першої інстанції про недоведеність позивачем реальності виконання господарських операцій, оскільки ним не підтверджено час здійснення господарських операцій, відсутні трудові ресурси, виробниче обладнання, транспортне та торгівельне обладнання. Відтак, господарські операції, що відбулись оформлені лише документально.
Також зазначив, що господарська діяльність без наявності на те поважної розумної економічної або іншої причини (ділової мети) підтверджує намір платника зменшити отримані доходи з метою несплати податків та отримати додаткову «вигоду» у вигляді зниження податкового навантаження, що обставини справи та надані документи підтверджують той факт, що господарські операції є безтоварними.
Обставини, встановлені судами у справі, на рішення у якій посилається заявник, дають підстави вважати, що правовідносини, які виникли між сторонами у цьому спорі, не подібні спірним відносинам у справі, що розглядається.
За таких обставин колегія суддів не вбачає необхідності у відкритті провадження про перегляд справи.
Враховуючи викладене та керуючись статтями 235-240 Кодексу адміністративного судочинства України колегія суддів Судової палати в адміністративних справах України,
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску до провадження справи за позовом багатогалузевого приватного підприємства «Бонус» до Цюрупинської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління Міністерства доходів і зборів у Херсонській області про визнання протиправними та скасування податкових повідомлень-рішень для перегляду ухвали Вищого адміністративного суду України від 15 квітня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді: В.В. Кривенко О.В. Кривенда О.Б. Прокопенко
Суд | Верховний Суд України |
Дата ухвалення рішення | 07.09.2015 |
Оприлюднено | 10.09.2015 |
Номер документу | 49954761 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Верховний Суд України
Кривенко В.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні