Постанова
від 30.09.2009 по справі 31/128-47/147
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

31/128-47/147

ВИЩИЙ  ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  УКРАЇНИ  

 ПОСТАНОВА          

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ          

 30 вересня 2009 р.                                                                                    № 31/128-47/147  

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

Дунаєвської Н.Г. –головуючого,

Воліка І.М.,

Мележик Н.І.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві касаційну скаргу Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" на постанову Київського апеляційного господарського суду від 04 червня 2009 року у справі № 31/128-47/147 Господарського суду міста Києва за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційний центр "Зеім-Сервіс", м. Київ, до Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", м. Київ, про стягнення  132 192 грн., за скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Виробничо-комерційний центр "Зеім-Сервіс" на дії ДВС Шевченківського РУЮ у м. Києві,

за участю представників сторін:

позивача –Дубровкін П.І. (дов. № 13 від 26.05.09);

відповідача –Кузьменко В.Ю. (дов. № 3279 від 29.10.08);

ДВС –не з'явився,

встановив:

У березні 2009 року ТОВ "Виробничо-комерційний центр "Зеім-Сервіс" звернувся до господарського суду зі скаргою на дії ДВС Шевченківського РУЮ у м. Києві.

Вказував, що рішенням Господарського суду міста Києва від 19 липня 2006 року у справі № 31/128-47/147 за його позовом до ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" постановлено стягнути з відповідача на його користь 132 192 грн. боргу, 1 321,92 грн. витрат по сплаті державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

Зазначав, що 22.08.06 Господарським судом міста Києва видано наказ про примусове виконання рішення.

Посилаючись на неправомірність дій ДВС Шевченківського РУЮ у м. Києві, які полягають у зупиненні виконавчого провадження з підстав внесення боржника до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу", скаржник, згідно уточнень до скарги від 17.03.09, просив скасувати постанову ДВС Шевченківського РУЮ у м. Києві про зупинення виконавчого провадження від 11.08.08 та зобов'язати останнього відновити виконавче провадження з виконання наказу суду від 22.08.06.

Ухвалою Господарського суду міста Києва від 18 березня 2009 року (суддя –Станік С.Р.), залишену без змін постановою Київського апеляційного господарського суду від 04 червня 2009 року (колегія суддів у складі: Острович С.Е. –головуючий, Гарник Л.Л., Скрипка І.М.) скаргу задоволено.

Ухвалено: визнати незаконними дії ДВС Шевченківського РУЮ у м. Києві, які полягають у зупиненні виконавчого провадження з примусового виконання наказу Господарського суду міста Києва у справі № 31/128-47/147 від 22.08.08; визнати недійсною постанову ДВС Шевченківського РУЮ у м. Києві від 11.08.08 про зупинення виконавчого провадження та зобов'язано останнього вчинити дії щодо примусового виконання наказу суду від 22.08.06.

Судові акти мотивовані посиланнями на ту обставину, що виконавчою службою безпідставно зупинено виконавче провадження, оскільки борг, належний до стягнення за рішенням суду, не є боргом, який виник внаслідок неповних розрахунків за енергоносії, а тому положення ст. 37 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" не підлягають застосуванню.

У касаційній скарзі ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом", посилаючись на порушення судами норм матеріального та процесуального права, а саме: ст.ст. 1, 2, 3 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу", ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження" та ст. 43 ГПК України, просить скасувати постановлені судові акти та постановити нове рішення про відмову в задоволенні скарги.

Розглянувши матеріали справи і доводи касаційної скарги, перевіривши правильність застосування судами норм матеріального та процесуального права у вирішенні даного спору, колегія суддів знаходить за необхідне касаційну скаргу залишити без задоволення з наступних підстав.

Як встановлено судами попередніх інстанцій та вбачається з матеріалів справи, рішенням Господарського суду міста Києва від 19 липня 2006 року у справі № 31/128-47/147 за позовом ТОВ "Виробничо-комерційний центр "Зеім-Сервіс" до ДП "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" постановлено стягнути з відповідача на користь позивача 132 192 грн. боргу,    1 321,92 грн. витрат по сплаті державного мита та 118 грн. витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.

22.08.06 Господарським судом міста Києва видано наказ про примусове виконання рішення та 08.02.07 ВДВС Шевченківського РУЮ у м. Києві винесено постанову про відкриття виконавчого провадження з примусового виконання наказу суду.

23.02.07 постановою ВДВС Шевченківського РУЮ у м. Києві виконавче провадження з примусового виконання наказу від  22.08.06    приєднано  до  зведеного  виконавчого  провадження  про стягнення з ДП Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" грошових коштів на користь юридичних осіб.

Постановою ВДВС Шевченківського РУЮ у м. Києві від 11.08.08 зупинено виконавче провадження з примусового виконання наказу від 22.08.06 на підставі п. 15 Закону України "Про виконавче провадження" та Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно - енергетичного комплексу".

Відповідно до ст. 2 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно - енергетичного комплексу" цей Закон регулює відносини, пов'язані з проведенням комплексу заходів, спрямованих на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу. Дія цього Закону поширюється на підприємства паливно-енергетичного комплексу, а також інших учасників розрахунків, які мають або перед якими є заборгованість, що виникла внаслідок неповних розрахунків за енергоносії.

На строк участі підприємства паливно-енергетичного комплексу у процедурі погашення заборгованості підлягають зупиненню виконавчі провадження та заходи примусового виконання рішень щодо цього підприємства, що підлягають виконанню в порядку, встановленому Законом України "Про виконавче провадження" (ст. 37 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно - енергетичного комплексу").

Положеннями ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження" передбачено обов'язкове зупинення виконавчого провадження у тому випадку, якщо підприємство внесено до Реєстру підприємств паливно-енергетичного комплексу, які беруть участь у процедурі погашення заборгованості відповідно до Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно - енергетичного комплексу".

За таких обставин, встановивши, що борг, належний до стягнення за рішенням суду, не є боргом, який виник внаслідок неповних розрахунків за енергоносії, суди дійшли правильних висновків про те, що сфера дії Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно-енергетичного комплексу" не розповсюджується на дане виконавче провадження, тому зупинення виконавчого провадження з примусового виконання наказу Господарського суду міста Києва у справі №31/128-47/147 від 22.08.06 на підставі вимог цього Закону, не є правомірним та підлягає подальшому виконанню в установленому Законом України "Про виконавче провадження" порядку.

Посилання касаційної скарги на неправильне застосування судом апеляційної інстанції положень ст. 2 Закону України "Про заходи, спрямовані на забезпечення сталого функціонування підприємств паливно - енергетичного комплексу" та ст. 34 Закону України "Про виконавче провадження", не заслуговують на увагу суду, оскільки не спростовують правильності висновків суду апеляційної інстанції, викладених в постанові суду та грунтуються на неправильному тлумаченні скаржником вказаних норм права.

Враховуючи вище викладене, висновки суду апеляційної інстанції відповідають обставинам та наявним матеріалам справи, нормам матеріального і процесуального права, є законними та обґрунтованими, а тому підстав для скасування постановленого у справі судового акту  колегія суддів не вбачає.

Керуючись ст.ст. 1115, 1117, 1119, 11111, 11113, 1212 Господарського процесуального кодексу України,  Вищий  господарський  суд України

                                       

ПОСТАНОВИВ:

1. Касаційну скаргу Державного підприємства "Національна атомна енергогенеруюча компанія "Енергоатом" залишити без задоволення.

2. Постанову Київського апеляційного господарського суду від 04 червня 2009 року у справі № 31/128-47/147  залишити без змін.

        Головуючий:                                                                          Н.Г. Дунаєвська

Судді:                                                                                  І.М. Волік

                                                                                            Н.І. Мележик

                                                                                                                                                      

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення30.09.2009
Оприлюднено16.10.2009
Номер документу5008695
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —31/128-47/147

Постанова від 30.09.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Дунаєвська Н.Г.

Ухвала від 21.09.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Дунаєвська Н.Г.

Ухвала від 13.08.2009

Господарське

Вищий господарський суд України

Дунаєвська Н.Г.

Постанова від 04.06.2009

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Острович С.Е.

Ухвала від 18.03.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Станік С.Р.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні