ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Запорізької області
УХВАЛА
07.05.12 Справа № 7/468/08-27/55/10
Суддя Дроздова С.С., розглянувши заяву ОСОБА_1 відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про зміну способу та порядку виконання рішення у справі № 7/468/08-27/55/10 та його роз'яснення
за позовом: Приватного підприємства «Юлія - Є» , м. Запоріжжя
до відповідача: Приватного підприємця ОСОБА_2, м. Запоріжжя
треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача:
- Запорізька міська рада, м. Запоріжжя
- Управління земельних ресурсів Запорізької міської ради, м. Запоріжжя
- Головне управління архітектури та містобудування Запорізької міської ради, м. Запоріжжя
В с т а н о в и в:
04.05.2012р. до господарського суду Запорізької області надійшла заява ОСОБА_1 відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про зміну способу та порядку виконання рішення у справі № 7/468/08-27/55/10 та його роз'яснення.
Суд вважає за необхідне заяву ОСОБА_1 відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про зміну способу та порядку виконання рішення у справі № 7/468/08-27/55/10 та його роз'яснення повернути заявнику виходячи з наступного:
Заява про зміну способу та порядку виконання рішення розглядається за загальними правилами Господарського процесуального кодексу України.
Згідно зі ст. 121 ГПК України при наявності обставин, що ускладнюють виконання рішення або роблять його неможливим, за заявою сторони, державного виконавця, прокурора чи його заступника або за своєю ініціативою господарський суд, який видав виконавчий документ, у десятиденний строк розглядає це питання у судовому засіданні з викликом сторін, прокурора чи його заступника і у виняткових випадках, залежно від обставин справи, може відстрочити або розстрочити виконання рішення, ухвали, постанови, змінити спосіб та порядок їх виконання. Про відстрочку або розстрочку виконання рішення, ухвали, постанови, зміну способу та порядку їх виконання виноситься ухвала, яка може бути оскаржена у встановленому порядку.
Відповідно до п. 3 Роз'яснення Вищого арбітражного суду України № 02-5/333 від 12.09.1996 р. «Про деякі питання практики застосування статті 121 Господарського процесуального Кодексу України» заяву про надання відстрочки, розстрочки, зміну способу і порядку виконання рішення слід розглядати за правилами ГПК. Зокрема, заявник повинен надати докази надсилання сторонам копії цієї заяви і доказів на її обґрунтування.
Оскільки заявник не надав суду жодних доказів надсилання або вручення заяви про зміну способу та порядку виконання рішення у справі № 7/468/08-27/55/10 та його роз'яснення, суд дійшов висновку про необхідність повернути заявнику заяву без розгляду.
Заява про зміну способу виконання рішення не містить коди ЄДРПОУ позивача, відповідача та третіх осіб їх поштових адрес, відсутність яких не дозволяє повною мірою ідентифікувати сторін, що розцінюється господарським судом як не зазначення заявником повного найменування сторін.
Крім того, заявником ОСОБА_1 відділом ДВС ЗМУЮ порушено правила об'єднання вимог, в одній заяві міститься кілька вимог і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін та суттєво утруднить вирішення заяви, оскільки заявник просить суд:
- роз'яснити рішення господарського суду по виконанню наказу № 7/468/08-27/55/10 від 30.09.2011р., що розглядається господарським судом в порядку ст. 89 ГПК України;
- змінити спосіб та порядок виконання рішення , шляхом винесення відповідної ухвали, в порядку ст. 121 ГПК України.
Відповідно до статті 28 Закону України Про виконавче провадження у разі якщо резолютивна частина рішення, викладена у виконавчому документі, є незрозумілою, державний виконавець, а також сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду, який видав виконавчий документ, із заявою про роз'яснення відповідного рішення чи змісту документа.
У роз'ясненні Вищого арбітражного суду України від 10.12.1996р. № 02-5/422 Про судове рішення зазначено: Господарський процесуальний кодекс України не встановлює будь-яких обмежень строків подання заяв про виправлення чи роз'яснення рішення. При розгляді зазначених заяв суд керується тими статтями ГПК, які регламентують відповідні строки щодо основного рішення.
Під зміною способу і порядку виконання рішення слід розуміти прийняття господарським судом нових заходів для реалізації рішення в разі неможливості його виконання порядку і способом, раніше встановленими.
Право об'єднання вимог у одній заяві надано судді.
Сумісний розгляд -по декільком вимогам (2 вимог) перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін, що суттєво ускладнює та сповільняє вирішення питань щодо зміни способу та порядку виконання рішення у справі № 7/468/08-27/55/10 та його роз'яснення в порядку статті 89 ГПК України.
Стаття 121 ГПК України не обмежує відповідне право господарського суду певним строком, воно може бути реалізоване у будь-який час від набрання рішенням законної сили до його фактичного повного виконання.
Враховуючи вищевикладене, заява ОСОБА_1 відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про зміну способу та порядку виконання рішення у справі № 7/468/08-27/55/10 та його роз'яснення підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. 86, 121 ГПК України, суд -
У Х В А Л И В:
Заяву ОСОБА_1 відділу державної виконавчої служби Запорізького міського управління юстиції про зміну способу та порядку виконання рішення у справі № 7/468/08-27/55/10 та його роз'яснення, повернути заявнику.
Суддя С.С. Дроздова
Суд | Господарський суд Запорізької області |
Дата ухвалення рішення | 07.05.2012 |
Оприлюднено | 12.01.2016 |
Номер документу | 50093474 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Запорізької області
Дроздова С.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні