У Х В А Л А
4 вересня 2015 року м. Київ
Суддя Верховного Суду України Коротких О.А., розглянувши заяву Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові міжрегіонального головного управління ДФС (далі - ДПІ) про перегляд ухвали Вищого адміністративного суду України від 27 листопада 2014 року у справі за позовом товариства з обмеженою відповідальністю фірма «Скорпіон-РП» до ДПІ про скасування податкового повідомлення-рішення,
встановив:
Вищий адміністративний суд України ухвалою від 27 листопада 2014 року касаційну скаргу ДПІ залишив без задоволення, постанову Харківського окружного адміністративного суду від 6 березня 2014 року та ухвалу Харківського апеляційного адміністративного суду від 20 травня 2014 року про задоволення позову частково залишено без змін.
Не погоджуючись із зазначеною ухвалою, ДПІ звернулася до Верховного Суду України із заявою про її перегляд з підстави, передбаченої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
На обґрунтування заяви додано копію ухвали Вищого адміністративного суду України від 11 лютого 2015 року, яка, на думку ДПІ, підтверджує неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права у подібних правовідносинах.
Відповідно до частини другої статті 239-2 КАС суддя-доповідач здійснює перевірку відповідності заяви вимогам цього Кодексу. У разі встановлення того, що заяву подано без додержання вимог статей 239 та 239-1 цього Кодексу, заявник письмово повідомляється про недоліки заяви та строк, протягом якого він зобов'язаний їх усунути.
Під час перевірки відповідності заяви вимогам КАС з'ясовано, що вона не відповідає вимогам статті 239-1 КАС України.
Відповідно до частини першої статті 238 КАС заява про перегляд судових рішень подається протягом трьох місяців з дня ухвалення судового рішення, щодо якого заявлено клопотання про перегляд, або з дня ухвалення судового рішення, на яке здійснюється посилання на підтвердження підстав, установлених пунктами 1 і 2 частини першої статті 237 цього Кодексу, якщо воно ухвалено пізніше, але не пізніше одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
Під час перевірки відповідності заяви вимогам КАС з'ясовано, що її подано з пропуском строку, встановленого частиною 1 статті 238 КАС.
Відповідно до частини 5 статті 238 КАС, у разі пропущення строку, встановленого частинами першою - четвертою цієї статті, з причин, визнаних поважними, суд за клопотанням особи, яка подала заяву про перегляд судового рішення, може поновити цей строк в межах одного року з дня ухвалення судового рішення, про перегляд якого подається заява.
До заяви ДПІ клопотання про поновлення строку подання заяви про перегляд судового рішення не долучене.
За таких обставин заяву відповідно до вимог частини другої статті 239-2 КАС слід залишити без руху та надати заявнику строк для усунення її недоліків до 5 жовтня 2015 року.
У разі неусунення недоліків заяви протягом установленого строку вона буде повернута заявнику (пункт 1 частини четвертої статті 239-2 КАС).
З урахуванням наведеного та керуючись статтями 239-239-2 Кодексу адміністративного судочинства України
у х в а л и в:
Заяву Спеціалізованої державної податкової інспекції з обслуговування великих платників у м. Харкові міжрегіонального головного управління ДФС про перегляд Верховним Судом України ухвали Вищого адміністративного суду України від 27 листопада 2014 року залишити без руху.
Надати строк для усунення недоліків заяви до 5 жовтня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Верховного Суду України О.А. Коротких
Суд | Верховний Суд України |
Дата ухвалення рішення | 04.09.2015 |
Оприлюднено | 16.09.2015 |
Номер документу | 50287506 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Верховний Суд України
Коротких О.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні