У Х В А Л А
14 вересня 2015 року м. Київ
Колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України у складі:
судді-доповідачаВолкова О.Ф. суддів:Кривенди О.В., Маринченка В.Л., -
розглянувши заяву Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві (далі - ДПІ) про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого адміністративного суду України від 18 травня 2015 року у справі за позовом приватного акціонерного товариства «Фундамент» до ДПІ про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень,
в с т а н о в и л а:
ДПІ звернулась із заявою про перегляд Верховним Судом України постанови Вищого адміністративного суду України від 18 травня 2015 року з підстави, установленої пунктом 1 частини першої статті 237 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС).
Цією ухвалою Вищий адміністративний суд України на підставі положень пункту 5 частини п'ятої статті 214 КАС відмовив у відкритті касаційного провадження за скаргою ДПІ на постанову окружного адміністративного суду міста Києва від 31 березня 2015 року та ухвалу Київського апеляційного адміністративного суду від 30 квітня 2015 року, якими позов приватного акціонерного товариства «Фундамент» задоволено.
У заяві йдеться про неоднакове застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, а саме: пунктів 198.3, 198.6 статті 198 Податкового кодексу України.
На підтвердження наведених у заяві доводів заявник надав копію постанови Вищого адміністративного суду України від 8 липня 2015 року (№ К/800/7181/14).
Перевіривши наведені у заяві доводи, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України дійшла висновку про відсутність підстав для допуску справи до провадження з огляду на наступне.
Відповідно до пункту 1 частини першої статті 237 КАС перегляд Верховним Судом України судових рішень в адміністративних справах може здійснюватися з підстав неоднакового застосування судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права, що спричинило ухвалення різних за змістом судових рішень у подібних правовідносинах.
Вказана норма встановлює виключні підстави перегляду судових рішень при неоднаковому застосуванні судом касаційної інстанції одних і тих самих норм матеріального права.
Проте аналіз рішення, про перегляд якого подано заяву, та рішення, наданого для порівняння, не дає підстав для висновку про наявність неоднакового застосування судом норм матеріального права, оскільки прийняття різних за змістом судових рішень зумовлено різними фактичними обставинами, які були встановлені під час розгляду цих справ, перевірка правильності яких не входить до компетенції Верховного Суду України.
Надане для порівняння рішення містить різні фактичні обставини, ніж в оскаржуваному рішенні, в якому позивачем правомірно сформовано податковий кредит і відповідачем не доведено іншого, а у рішенні на порівняння фактичне виконання господарських операцій позивачем не доведено.
За таких обставин підстав для допуску справи до провадження немає.
Враховуючи викладене та керуючись статтею 240 Кодексу адміністративного судочинства України, колегія суддів Судової палати в адміністративних справах Верховного Суду України,
у х в а л и л а:
Відмовити у допуску справи за позовом приватного акціонерного товариства «Фундамент» до Державної податкової інспекції у Дніпровському районі Головного управління ДФС у м. Києві про визнання протиправним та скасування податкових повідомлень-рішень до провадження Верховного Суду України для перегляду постанови Вищого адміністративного суду України від 18 травня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя-доповідачО.Ф. Волков Судді: О.В. Кривенда В.Л. Маринченко
Суд | Верховний Суд України |
Дата ухвалення рішення | 14.09.2015 |
Оприлюднено | 16.09.2015 |
Номер документу | 50287926 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Верховний Суд України
Волков О.Ф.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні