ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
08.09.2015Справа № 910/19155/15
Господарський суд міста Києва у складі судді Комарової О.С., розглянувши справу
за позовом:Публічного акціонерного товариства "Дельта Банк", м. Київ до відповідача: Ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "Монте Наполеоне", м. Київ прозобов'язання визнати та включити кредиторські вимоги до проміжного балансу підприємства за участю:
від позивача Арбузов О.О. (представник за довіреністю)
від відповідача не з'явились
ВСТАНОВИВ:
Позивач, Публічне акціонерне товариство "Дельта Банк", 24 липня 2015 року звернувся до Господарського суду міста Києва з позовною заявою вих. № 18.5/345 від 22.07.2015 року до відповідача, Ліквідаційної комісії Товариства з обмеженою відповідальністю "Монте Наполеоне", про зобов'язання визнати та включити кредиторські вимоги до проміжного балансу підприємства.
Розглянувши позовну заяву та додані до неї документи, господарський суд дійшов висновку про достатність підстав для її прийняття та порушення провадження у справі.
Ухвалою суду від 27.07.2015 року порушено провадження у справі № 910/19155/15 та призначено розгляд справи на 08.09.2015 року.
Через відділ діловодства суду 08.09.2015 р. від відповідача надійшли клопотання про відкладення розгляду справи, клопотання про витребування доказів та клопотання про залучення до участі у справі третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Кавицький», які долучено судом до матеріалів справи.
Відповідно до ст. 38 Господарського процесуального кодексу України, сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів.
Ці дані встановлюються такими засобами: письмовими і речовими доказами, висновками судових експертів; поясненнями представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі. В необхідних випадках на вимогу судді пояснення представників сторін та інших осіб, які беруть участь в судовому процесі, мають бути викладені письмово.
Належність доказів - спроможність фактичних даних містити інформацію щодо обставин, що входять до предмета доказування, слугувати аргументами (посилками) у процесі встановлення об'єктивної істини.
Належність доказів - це міра, що визначає залучення до процесу в конкретній справі тільки потрібних і достатніх доказів. Під належністю доказу розуміється наявність об'єктивного зв'язку між змістом судових доказів (відомості, що містяться в засобах доказування) і самими фактами, що є об'єктом судового пізнання.
Виходячи зі змісту ст. 32 ГПК України, належними слід визнавати докази, які містять відомості про факти, що входять у предмет доказування у справі, та інші факти, що мають значення для правильного вирішення спору.
Враховуючи вищевикладене, витребувані відповідачем докази стосуються даної справи, є належними доказами, оскільки містять інформацію щодо обставин, що входять до предмета доказування в даній справі та необхідні для розгляду даної справи по суті заявлених позовних вимог.
Відповідно до статті 27 Господарського процесуального кодексу України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов'язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора. Якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обов'язки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору. У справах щодо майна господарських організацій, у статутному капіталі яких є корпоративні права держави, господарський суд залучає орган державної влади, що здійснює управління корпоративними правами, до участі у справі як третю особу, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору.
У заявах про залучення третіх осіб і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити або допустити до участі у справі. Питання про допущення або залучення третіх осіб до участі у справі вирішується господарським судом, який виносить з цього приводу ухвалу. Треті особи, які не заявляють самостійних вимог, користуються процесуальними правами і несуть процесуальні обов'язки сторін, крім права на зміну підстави і предмета позову, збільшення чи зменшення розміру позовних вимог, а також на відмову від позову або визнання позову.
Питання про допущення або залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, до участі у справі вирішується ухвалою суду про прийняття позовної заяви до розгляду (із зазначенням про це в ухвалі про порушення провадження у справі) або під час розгляду справи, але до прийняття господарським судом рішення, з урахуванням того, чи є у цієї особи юридичний інтерес у даній справі (п. 1.6. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» № 18 від 26.12.2011 року) .
Враховуючи те, що рішення у даній справі може вплинути на права та обов'язки Товариства з обмеженою відповідальністю «Кавицький», суд задовольняє клопотання відповідача та на підставі ст. 27 Господарського процесуального кодексу України залучає до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Кавицький» (адреса: 03150, м. Київ, вул. Горького, 48, код ЄДРПОУ 31353110).
В судовому засіданні 08.09.2015 року представник позивача подав заяву на виконання вимог ухвали суду та документи, які долучено судом до матеріалів справи, позовні вимоги підтримав та дав пояснення по суті спору.
Представник відповідача у судове засідання 08.09.2015 року не з'явився.
Суд вважає за необхідне задовольнити заявлене клопотання про відкладення розгляду справи.
Представник позивача у судовому засіданні подав письмове клопотання про продовження процесуальних строків для розгляду спору на 15 днів.
За таких обставин, суд вважає за можливе клопотання про продовження строків розгляду справи задовольнити та відкласти розгляд справи.
Виходячи з того, що представник відповідача не з'явився у судове засідання та задоволене клопотання про відкладення розгляду справи, задоволення судом клопотання представника позивача про продовження строку вирішення спору на 15 днів, а також залучення до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, керуючись ст. ст. 27, 38, 69, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1. Продовжити строк вирішення спору на 15 днів.
2. Відкласти на 06.10.15 о 12:50 год. судове засідання, яке відбудеться у приміщенні господарського суду м.Києва за адресою: м. Київ, вул.Б.Хмельницького, 44-Б, зал № 3.
3. Залучити до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю «Кавицький» (адреса: 03150, м. Київ, вул. Горького, 48, код ЄДРПОУ 31353110) .
4. Зобов'язати позивача направити на юридичну адресу третьої особи позовну заяву № 18.5/345 від 22.07.2015 року разом з доданими до неї документами, докази чого надати в судове засідання - 06.10.2015р.; оригінал та копію заяви з грошовими вимогами до відповідача - Товариства з обмеженою відповідальністю «Монте Наполеоне» та докази її надсилання та одержання відповідачем.
5. Зобов'язати відповідача надати відзив на позовну заяву та докази, що підтверджують направлення відзиву позивачу; власні установчі документи.
6. Зобов'язати третю особу надати суду письмові пояснення та докази, що підтверджують направлення письмових пояснень сторонам у справі та власні установчі документи.
7. Всі матеріали, окрім документу, зазначеного у п.2 цієї ухвали, надати до суду з відповідно оформленими супровідними листами в строк до 01.10.2015 року.
8. Роз'яснити сторонам, що за ненадання у встановлений строк витребуваних господарським судом матеріалів, а також за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, з винної особи стягується штраф у розмірі до 1700,00 грн. (п.5 ст.83 Господарського процесуального кодексу України).
Суддя О.С. Комарова
Учасники процесу мають можливість отримувати процесуальні документи в електронному вигляді паралельно з документами у паперовому вигляді.
Для отримання процесуальних документів в електронному вигляді потрібно:
1. Зареєструватися в системі обміну електронними документами між судом та учасниками судового процесу (завести поштову скриньку електронного суду), розміщеній на офіційному веб-порталі судової влади України за адресою: mail.gov.ua.
2. Подати до суду заявку про отримання процесуальних документів в електронному вигляді, яку необхідно роздрукувати на офіційному веб-порталі судової влади України у вищевказаному розділі. Процесуальні документи у відповідній справі, що видані після дати подання вказаної Заявки до суду, будуть надходити в електронному вигляді на зареєстровану електронну адресу учасника судового процесу в домені mail.gov.ua, зазначену в Заявці.
Інформацію щодо руху справи можна отримати в інформаційному центрі господарського суду міста Києва по тел.284-18-98 та на інформаційному сайті http://www.reyestr.court.gov.ua.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 08.09.2015 |
Оприлюднено | 22.09.2015 |
Номер документу | 50460257 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Комарова О.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні