Рішення
від 14.10.2009 по справі 13/311
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД МІСТА КИЄВА

13/311

 

ГОСПОДАРСЬКИЙ  СУД  міста КИЄВА01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-Б     тел. 230-31-34

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

РІШЕННЯ

Справа №  13/311

14.10.09

За позовом Відкритого акціонерного товариства "Житомир-Авто"

до   Товариства з обмеженою відповідальністю "Тридента АГРО"     

про стягнення суми 6 361,92 грн

Суддя   Курдельчук І.Д.

Представники:

від позивача – Шицький А.В. дов. № 819 від 04.12.09, від відповідача –не з'явились.

ОБСТАВИНИ СПРАВИ і СУТЬ СПОРУ:

21.08.09 Відкрите акціонерне товариство "Житомир-Авто" позивач звернулось до Господарського суду міста Києва з позовом про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тридента АГРО" (далі - відповідач) 6 361,92 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані неналежним виконанням замовником - відповідачем зобов'язань з оплати замовлених і прийнятих ним послуг з ремонту та технічного обслуговування автомобіля виконаних виконавцем-позивачем.

28.08.09 ухвалою Господарського суду міста Києва порушено провадження у справі №13/311, витребувано документи та докази і сторони зобов'язано вчинити дії, розгляд справи призначено на 22.09.09.

18.09.09 до Господарського суду міста Києва надійшла заява представника позивача про уточнення позовних вимог та зазначив, що після порушення провадження у справі відповідач сплатив частину заборгованості у сумі 3261,05 грн.

22.09.09 у зв'язку з частковим виконанням вимог ухвал господарського суду та неявкою без поважних причин представника відповідача розгляд справи був відкладений в порядку ст.77 Господарського процесуального кодексу України до 14.10.09.

14.10.09 представник позивача позовні вимоги підтримав, просив позов задовольнити повністю, з урахуванням поданих уточнень, та стягнути з відповідача 3100,87 грн.

14.10.09 в судове засідання відповідач знову повноважних представників не направив, поважних причин неявки господарському суду не повідомив.

Відповідач належним чином повідомлений про час і місце розгляду справи за адресою вказаною у позовній заяві та довідці(витягу) з ЄДРПОУ : м. Київ, вул. Ямська, 28-А.  

Господарський суд визнав подані документи достатніми для вирішення спору та відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України розглянув справу за наявними в ній матеріалами.

Перед початком розгляду справи по суті представника позивача судового процесу  ознайомлено з його правами та обов'язками передбаченими ст.ст. 20, 22 ГПК України. Крім цього,  у судовому засіданні роз'яснено вимоги ст.81-1 ГПК України.

Господарським судом, відповідно до вимог ст.81-1 ГПК України складено протокол, який долучено до матеріалів справи.

Дослідивши матеріали справи, з'ясувавши всі обставини справи, які мають значення для вирішення спору по суті, господарський суд

ВСТАНОВИВ:

На виконання усних домовленостей між сторонами у справі позивачем надані послуги з ремонту та технічного обслуговування автотранспорту Товариства з обмеженою відповідальністю "Тридента АГРО".

Надання послуг підтверджено двостороньо підписаними  Актами виконаних робіт  № ЗА-0006178 від 29.04.09, № ЗА-0006180 від 29.04.09, № ЗА-0006186 від 29.04.09, № ЗА-0006263 від 30.04.09, № УЗ-0000033 від 08.05.09 на загальну суму 6361,92 грн.

Позивачем направлена на адресу відповідача Претензія № 332 від 13.07.09, але залишена відповідачем без реагування.

Відповідачем частково після порушення провадження у справі оплачена вартість виконаних робіт на суму 3261,05 грн.

Таким чином, на день вирішення спору неоплаченою є сума за надані послуги на загальну суму 3100,87 грн., що підтверджується позивачем.

Згідно з ч. 1 ст. 202 Цивільного кодексу України (надалі за текстом - ЦК України) правочином є дія особи, спрямована на набуття, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків.

Частиною 2 ст. 205 ЦК України передбачено, що правочин, для якого законом не встановлена обов'язкова письмова форма, вважається вчиненим, якщо поведінка сторін засвідчує їхню волю до настання відповідних правових наслідків.

Як визначено ч. 1 ст. 181 Господарського кодексу України (надалі за текстом - ГК України), господарський договір за загальним правилом викладається у формі єдиного документа, підписаного сторонами та скріпленого печатками. Допускається укладення господарських договорів у спрощений спосіб, тобто шляхом обміну листами, факсограмами, телеграмами, телефонограмами тощо, а також шляхом підтвердження прийняття до виконання замовлень, якщо законом не встановлено спеціальні вимоги до форми та порядку укладення даного виду договорів.

Частиною 2 ст. 206 Цивільного кодексу України встановлено що юридичній особі, що сплатила за товари та послуги на підставі усного правочину з другою стороною, видається документ, що підтверджує підставу сплати та суму одержаних грошових коштів.

Згідно з ч. 1, п. 1 ч. 2 ст. 11 Цивільного кодексу України цивільні права та обов'язки виникають із дій осіб, що передбачені актами цивільного законодавства, а також із дій осіб, що не передбачені цими актами, але за аналогією породжують цивільні права та обов'язки. Підставами виникнення цивільних прав та обов'язків, зокрема, є договори та інші правочини.

Частинами 1, 3 та 5 статті 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.

Договір, відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України, є обов'язковим для виконання сторонами.

Згідно зі ст. 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку. Зобов'язання виникають з підстав, встановлених ст.11 цього Кодексу. Зобов'язання має ґрунтуватися на засадах добросовісності, розумності та справедливості.

Згідно зі ст. 526 Цивільного кодексу України зобов‘язання має виконуватись належним чином відповідно до умов договору та вимог Цивільного кодексу України, інших актів цивільного законодавства, а за відсутності таких умов та вимог - відповідно до звичаїв ділового обороту або інших вимог, що звичайно ставляться.

Аналогічні положення містяться і в Господарському кодексі України. Так, відповідно до ч. 1 ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договорів, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язання - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться.

Згідно зі ст. 525 Цивільного кодексу України одностороння відмова від зобов‘язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом.

Згідно з ч. 2 ст. 530 Цивільного кодексу України Якщо строк (термін) виконання боржником обов'язку не встановлений або визначений моментом пред'явлення вимоги, кредитор має право вимагати його виконання у будь-який час. Боржник повинен виконати такий обов'язок у семиденний строк від дня пред'явлення вимоги, якщо обов'язок негайного виконання не випливає із договору або актів цивільного законодавства.

Відповідно до ст. 610 Цивільного кодексу України порушенням зобов'язання є його невиконання або виконання з порушенням умов, визначених змістом зобов'язання (неналежне виконання).

Боржник вважається таким, що прострочив, якщо він не приступив до виконання зобов'язання або не виконав його у строк, встановлений договором або законом (ч. 1 ст. 612 Цивільного кодексу України).

З урахуванням викладеного, господарський суд дійшов до висновку, що Відповідачем було порушено умови Договору щодо оплати виконаних робіт, а також положення ст.ст. 525, 526 Цивільного кодексу України та ст. 193 Господарського кодексу України.

 Відповідно до ст. 614 Цивільного кодексу України особа, яка порушила зобов‘язання, несе відповідальність за наявності її вини (умислу або необережності), якщо інше не встановлено договором або законом. Особа є невинуватою, якщо вона доведе, що вжила всіх залежних від неї заходів щодо належного виконання зобов‘язання. Відсутність своєї вини доводить особа, яка порушила зобов‘язання.

Відповідно до ч.1 ст.32 Господарського процесуального кодексу України доказами у справі є будь-які фактичні дані, на підставі яких господарський суд у визначеному законом порядку встановлює наявність чи відсутність обставин, на яких ґрунтуються вимоги і заперечення сторін, а також інші обставини, які мають значення для правильного вирішення господарського спору.

Відповідно до ч.1 ст.33 Господарського процесуального кодексу України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Відповідач доказів погашення заборгованості перед позивачем господарському суду не надав.

Господарський суд, беручи до уваги термін почтового перебігу та семиденний строк (ст. 530 ЦК України), дійшов до висновку, що відповідач повинен був сплатити повну вартість наданих послуг до 23.07.09.

Враховуючи викладене, а також те, що відповідач не оспорив ціну позову, позовні вимоги визнаються обґрунтованими і такими, що підлягають задоволенню.

Судові витрати відповідно до статті 49 ГПК України покладаються на відповідача.

Керуючись ст.ст. 32, 33, 49, 75, 82-85 Господарського процесуального кодексу  України, Господарський суд міста Києва  -

ВИРІШИВ:

1. Позов задовольнити повністю.

2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "Тридента АГРО" (03040, м. Київ, вул. Ямська, 28-А, ЄДРПОУ 25591321 з будь-якого рахунку, виявленого державним виконавцем під час виконання судового рішення) основний борг в сумі 3100  (три тисячі сто), 87 грн., державне мито в сумі 102 (сто дві), 00 грн. та витрати на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу в сумі 118 (сто вісімнадцять), 00 грн. - на користь Відкритого акціонерного товариства "Житомир-Авто" (10004, Житомирська область, с. Довжик, вул. Богунська, 1а код ЄДРПОУ 03112857).

3. Видати наказ після набрання рішенням законної сили.

Рішення набирає законної сили після закінчення десятиденного строку з дня  його  прийняття.

Суддя                                                                                 Курдельчук І.Д.

СудГосподарський суд міста Києва
Дата ухвалення рішення14.10.2009
Оприлюднено22.10.2009
Номер документу5068886
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —13/311

Рішення від 19.10.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 14.09.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 29.08.2011

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Рішення від 17.12.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Первушин Юрій Юрійович

Рішення від 14.10.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 22.09.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Ухвала від 28.08.2009

Господарське

Господарський суд міста Києва

Курдельчук І.Д.

Рішення від 04.12.2008

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Босий В.П.

Ухвала від 07.10.2008

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Босий В.П.

Ухвала від 10.09.2008

Господарське

Господарський суд Полтавської області

Босий В.П.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні