Постанова
від 18.09.2015 по справі 810/4329/15
КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

КИЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

18 вересня 2015 року 810/4329/15

Київський окружний адміністративний суд у складі: головуючого судді - Балаклицького А.І., розглянувши в порядку скороченого провадження в м. Києві адміністративну справу

за позовомУправління Пенсійного фонду України в м. Василькові та Васильківському районі Київської області дофізичної особи-підприємця ОСОБА_1 простягнення заборгованості,

в с т а н о в и в:

Управління Пенсійного фонду України в м. Василькові та Васильківському районі Київської області звернулось до Київського окружного адміністративного суду з позовом до фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення заборгованості по сплаті страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування в сумі 5644,14 грн.

Позовні вимоги обґрунтовані тим, що у відповідача наявна заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування за листопад 2005 року по липень 2006 року та штрафної санкції. Вказана заборгованість підтверджується даними звітів, поданих відповідачем особисто до органів Пенсійного фонду, а також рішенням про застосування фінансових санкцій.

Територіальні органи Пенсійного фонду України в силу закону здійснюють функції з контролю за правильністю, повнотою нарахування і своєчасністю сплати страхувальниками внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, а також стягнення заборгованості за страховими внесками, тому позивач звернувся до суду з позовом про стягнення з відповідача сум вказаної заборгованості.

Ухвалою суду від 04.09.2015 відкрито провадження у справі №810/4329/15, розгляд якої відповідно до статті 183-2 КАС України здійснюється у порядку скороченого провадження.

Одночасно вказаною ухвалою суду відповідачу запропоновано у десятиденний строк з дня одержання копії ухвали подати через відділ документообігу суду заперечення на позов або заяву про визнання позову.

Копію вказаної ухвали суду надіслано відповідачу на адресу, яка зазначена у Витязі з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців, а саме: 08622, Київська область, Васильківський район, с. Плесецьке, вул. Єсєніна, буд. 19.

Проте, до суду 17.09.2015 повернувся конверт з довідкою поштового відділення "за зазначеною адресою не проживає".

Відповідно до частини одинадцятої статті 35 Кодексу адміністративного судочинства України, розписку про одержання повістки (повістку у разі неможливості вручити її адресату чи відмови адресата її одержати) належить негайно повернути до адміністративного суду. У разі повернення поштового відправлення із повісткою, яка не вручена адресату з незалежних від суду причин, вважається, що така повістка вручена належним чином.

Враховуючи те, що до суду повернувся конверт направлений відповідачу за належною адресою, суд, керуючись статтею 35 Кодексу адміністративного судочинства України, вважає, що такий конверт вручений відповідачу належним чином.

На час прийняття рішення у даній справі заперечення проти позову або заява про визнання позову від відповідача до суду не надходили.

Розглянувши подані документи і матеріали, та оцінивши їх у сукупності, суд дійшов висновку, що позов підлягає задоволенню з огляду на наступне.

Відповідно до пункту 7 розділу VIII "Прикінцеві та перехідні положення" Закону України від 08.07.2010 №2464-VI "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування" стягнення заборгованості із сплати страхових внесків за діючими видами загальнообов’язкового державного соціального страхування та сум штрафних санкцій, нарахованих та/або не сплачених у період до 1 січня 2011 року, в тому числі страхових внесків, строк сплати яких на 1 січня 2011 року не настав, здійснюється фондами загальнообов’язкового державного соціального страхування відповідно до законодавства, що діяло на момент виникнення такої заборгованості або застосування штрафних санкцій. Погашення заборгованості з використанням коштів, що надходять у рахунок сплати єдиного внеску, забороняється.

Абзацом 8 частини 3 статті 106 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" № 1058-ІV передбачено право органу Пенсійного фонду України на звернення до суду з позовом про стягнення недоїмки.

Судом встановлено, що ОСОБА_1 за реєстрована як фізична особа-підприємець та перебуває в Управлінні Пенсійного фонду України в м. Василькові та Васильківському районі Київської області як платник збору на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування.

Згідно матеріалів справи, відповідач не сплатив страхові внески на загальну суму 5644,14 грн., у тому числі по сплаті страхових внесків за листопад 2005 року по липень 2006 року на загальну суму 3211,11 грн. та зі сплати фінансової санкції та пені на загальну суму 2433,03 грн.

Заборгованість відповідача підтверджується: наявними в матеріалах справи копіями розрахунків суми страхових внесків за листопад 2005 року по липень 2006 року, рішенням про застосування фінансових санкцій та нарахування пені від 08.02.2006, вимогою про сплату боргу, а також копією картки особового рахунку страхувальника.

Таким чином, виходячи з меж заявлених позовних вимог, у відповідача наявна заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та зі сплати фінансової санкції та пені в сумі 5644,14 грн.

Принципи, засади і механізми функціонування системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування визначені Законом України № 1058-ІV.

Згідно приписів статті 1 Закону України від 26 червня 1997 року № 400/97-ВР "Про збір на обов’язкове державне пенсійне страхування" (далі - Закон № 400/97-ВР) платниками збору на обов’язкове державне пенсійне страхування є суб’єкти підприємницької діяльності незалежно від форм власності, їх об’єднання, бюджетні, громадські та інші установи та організації, об’єднання громадян та інші юридичні особи, а також фізичні особи - суб’єкти підприємницької діяльності, які використовують працю найманих працівників.

Відповідно до вимог статті 3 Закону № 400/97-ВР, збір на обов’язкове державне пенсійне страхування платники збору сплачують до Пенсійного фонду України в порядку, визначеному законодавством України.

Згідно статті 17 Закону № 1058-ІV страхувальник (роботодавець та інші особи, які відповідно до цього Закону сплачують страхові внески на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування) зобов’язаний нараховувати, обчислювати і сплачувати в установлені строки та в повному обсязі страхові внески.

Статтею 19 Закону України № 1058 встановлено, що страхові внески до солідарної системи загальнообов’язкового державного пенсійного страхування нараховуються роботодавцем на суми фактичних витрат на оплату праці (грошового забезпечення) працівників, що включають витрати на виплату основної та додаткової заробітної плати та інших заохочувальних та компенсаційних виплат.

Відповідно до п. 4.1 Інструкції "Про порядок обчислення і сплати страхувальниками та застрахованими особами внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" від 19.12.2003 року № 21-1 відсоток відрахувань внесків на обов’язкове пенсійне страхування для платників страхових внесків встановлено у розмірі 33,2 % від загальної суми фактичних витрат на оплату праці, і інших виплат, які підлягають оподаткуванню відповідно до законодавства. Сплата страхових внесків є обов’язковою для всіх суб’єктів підприємницької діяльності незалежно від форми власності.

Відповідно до вимог статті 20 Закону № 1058-ІV страхувальники зобов’язані сплачувати страхові внески, нараховані за відповідний базовий звітний період, не пізніше ніж через 20 календарних днів із дня закінчення цього періоду. Базовим періодом для страхувальників є календарний місяць.

Згідно з п. 2 ст. 106 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" суми страхових внесків своєчасно не нараховані та/або не сплачені страхувальниками у строки, визначені статтею 20 цього Закону, в тому числі обчислені територіальними органами Пенсійного фонду у випадках, передбачених частиною третьою статті 20 цього Закону, вважаються простроченою заборгованістю із сплати страхових внесків (далі - недоїмка) і стягуються з нарахуванням пені та застосуванням фінансових санкцій.

Відповідно до п. 2 ч. 9 ст. 106 Закону за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) страхувальниками страхових внесків, у тому числі донарахованих страхувальниками або територіальними органами Пенсійного фонду, накладається штраф у розмірі 10 відсотків своєчасно не сплачених сум.

Приписами п. 13 ст. 106 Закону № 1058 встановлено, що про нарахування пені та накладення штрафів посадові особи виконавчих органів Пенсійного фонду в порядку, встановленому правлінням Пенсійного фонду, виносять рішення, які протягом трьох робочих днів із дня їх винесення надсилаються страхувальнику, банку чи організації, яка здійснює виплату і доставку пенсій.

Внаслідок несвоєчасної сплати ФОП ОСОБА_1 страхових внесків, Управлінням Пенсійного фонду України в м. Василькові та Васильківському районі Київської області прийнято Рішення про застосування фінансових та нарахування пені від 08.02.2006 №86 на загальну суму 2433,03 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, вказане рішення про застосування фінансових санкцій було отримано відповідачем 13.02.2006. Дане рішення у встановлені законом терміни відповідачем не оскаржено, а тому вважається узгодженим.

Згідно ч. 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування", територіальні органи Пенсійного фонду за формою і у строки, визначені правлінням Пенсійного фонду, надсилають страхувальникам, які мають недоїмку, вимогу про її сплату. Протягом десяти робочих днів із дня одержання вимоги про сплату недоїмки страхувальник зобов’язаний сплатити суми недоїмки та суми фінансових санкцій.

Для стягнення заборгованості Управлінням Пенсійного фонду України в місті Василькові та Васильківському районі Київської області відповідно до вимог ч. 3 ст. 106 Закону України "Про загальнообов’язкове державне пенсійне страхування" відповідачу була виставлена вимога про сплату боргу від 07.10.2013 №Ф-155У про сплату боргу по страхових внесках на загальну суму 5644,14 грн.

Як вбачається з матеріалів справи, вказана вимога про сплату боргу була отримана відповідачем 01.11.2013, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.

Указана вимога протягом десяти робочих днів після її отримання відповідачем оскаржена не була, а тому вважається узгодженою.

Отже, судом встановлено наявність у відповідача заборгованості зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування та зі сплати фінансових санкцій та пені в сумі 5644,14 грн.

Доказів сплати зазначеної заборгованості відповідачем суду надано не було.

Суд, дослідивши матеріали справи, дійшов висновку, що викладені в позовній заяві доводи позивача є обґрунтованими та такими, що підлягають задоволенню.

Відповідно до ч. 4 ст. 94 Кодексу адміністративного судочинства України, судові витрати з відповідача не підлягають стягненню.

На підставі викладеного, керуючись ст. 124 Конституції України, статтями 69, 70, 71, 94, 158 - 163, 183-2, 256 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -

п о с т а н о в и в :

Адміністративний позов Управління Пенсійного фонду України в м. Василькові та Васильківському районі Київської області - задовольнити.

Стягнути з фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) на користь Управління Пенсійного фонду України в м. Василькові та Васильківському районі Київської області заборгованість зі сплати страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, фінансової санкції та пені в сумі 5644 (п’ять тисяч шістсот сорок чотири) грн. 14 коп.

Постанова підлягає негайному виконанню.

Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо вона не була подана у встановлені строки. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили рішенням за наслідками апеляційного провадження.

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного адміністративного суду через Київський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги протягом десяти днів з моменту отримання копії постанови.

Суддя Балаклицький А. І.

СудКиївський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення18.09.2015
Оприлюднено25.09.2015
Номер документу50789335
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —810/4329/15

Ухвала від 03.06.2024

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

Ухвала від 12.12.2016

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

Ухвала від 02.12.2016

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

Постанова від 18.09.2015

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

Ухвала від 04.09.2015

Адміністративне

Київський окружний адміністративний суд

Балаклицький А. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні