Постанова
від 15.09.2015 по справі 911/1651/15
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

15 вересня 2015 року Справа № 911/1651/15

Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:

головуючого:Панової І.Ю., суддів:Жукової Л.В. (доповідач), Погребняка В.Я., розглянувши матеріали касаційної скарги Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області на ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 08.07.2015 у справі№ 911/1651/15 господарського суду Київської області за заявою товариства з обмеженою відповідальністю "Український сертифікаційний центр" пробанкрутство за участю представників сторін:

не з`явилися;

УСТАНОВИВ:

Постановою господарського суду Київської області від 13.05.2015 у справі № 911/1651/15 ТОВ "Український сертифікаційний центр" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, ліквідатором призначено Озємбала Пьотра Філіпа та вирішено інші процесуальні питання.

Ухвалою Київського апеляційного господарського суду від 08.07.2015 (головуючий суддя: М.Л. Доманська, судді: Л.Л. Гарник, В.О. Пантелієнко), припинено апеляційне провадження за апеляційною скаргою Бориспільської ОДПІ ГУ ДФС у Київській області на постанову господарського суду Київської області від 13.05.2015 у справі № 911/1651/15.

Бориспільська об'єднаної державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Київській області подала до Вищого господарського суду України касаційну скаргу, в якій просить суд касаційної інстанції скасувати ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 08.07.2015р.

В обґрунтування своїх вимог, скаржник посилається на те, що судом апеляційної інстанції належним чином не досліджені всі обставини справи, крім того неправильно застосовані норми чинного законодавства.

Обговоривши доводи касаційної скарги, перевіривши, згідно ч.1 ст.111 7 Господарського процесуального кодексу України, наявні матеріали справи на предмет правильності юридичної оцінки обставин справи та повноти їх встановлення в судових рішеннях, колегія суддів дійшла висновку, що касаційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

В силу особливостей справи про банкрутство (ст. 4-1 ГПК України), коло осіб, які мають право оскаржити судові рішення у справі про банкрутство, діючим законодавством звужено до учасників такої справи задля попередження необґрунтованого втручання інших осіб, які не є учасниками справи, у хід процедури банкрутства.

У відповідності до абз. 16 ст. 1 Закону учасниками провадження у справі про банкрутство визнано таких осіб: сторони (конкурсні кредитори та боржник), забезпечені кредитори, арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор), власник майна (орган, уповноважений управляти майном) боржника, державний орган з питань банкрутства, Фонд державного майна України, представник органу місцевого самоврядування, представник працівників боржника, уповноважена особа засновників (учасників, акціонерів) суб'єкта підприємницької діяльності - боржника, а також у випадках, передбачених цим Законом, інші особи, які беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.

Відповідно до абз. 7 ст. 1 Закону, визначено термін "кредитор", як юридична або фізична особа, а також органи доходів і зборів та інші державні органи, які мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника; конкурсні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли до порушення провадження у справі про банкрутство і виконання яких не забезпечено заставою майна боржника; поточні кредитори - кредитори за вимогами до боржника, які виникли після порушення провадження у справі про банкрутство; забезпечені кредитори - кредитори, вимоги яких забезпечені заставою майна боржника (майнового поручителя).

При цьому колегія суддів бере до уваги, що вищевказаний перелік учасників провадження у справі про банкрутство не є вичерпним, оскільки до учасників справи про банкрутство названа стаття відносить також інших осіб, які у випадках, передбачених Законом про банкрутство, беруть участь у провадженні у справі про банкрутство.

Однак інші випадки участі органу державної податкової служби у справі про банкрутство платника податків Законом не передбачені. Таким чином, орган державної податкової служби не віднесений чинним законодавством до інших, окрім кредиторів, учасників справи про банкрутство.

Необхідно зазначити, що особа, яка має грошові вимоги до боржника, набуває статусу учасника провадження у справі про банкрутство, а саме, кредитора, лише після заявлення у встановленому порядку грошових вимог до боржника. Тільки після цього така особа має процесуальне право на оскарження процесуальних документів у справі про банкрутство.

Таким чином, колегія суддів касаційної інстанції дійшла висновку, що Бориспільська ОДПІ ГУ ДФС у Київській області статусу кредитора у справі не набула та не є учасником даної справи про банкрутство.

З огляду на викладене, органи державної податкової служби та інші державні органи є кредиторами неплатоспроможних боржників, якщо вони мають підтверджені у встановленому порядку документами вимоги щодо грошових зобов'язань до боржника, що узгоджується з нормою ч. 1 ст. 210 Господарського кодексу України. Однак, вказана норма не встановлює автоматичного визнання цих органів кредиторами у всіх справах про банкрутство.

Враховуючи наведене, суд апеляційної інстанції правомірно припинив провадження у справі на підставі п. 1 ч. 1 ст. 80 ГПК України.

Відповідно до ст.111 7 ГПК України переглядаючи у касаційному порядку судові рішення, касаційна інстанція на підставі встановлених фактичних обставин справи перевіряє застосування судом першої чи апеляційної інстанцій норм матеріального і процесуального права. Касаційна інстанція не має права встановлювати або вважати доведеними обставини, що не були встановлені у рішенні або постанові господарського суду чи відхилені ним, вирішувати питання про достовірність того чи іншого доказу, про перевагу одних доказів над іншими, збирати нові докази або додатково перевіряти докази.

Доводи касаційної скарги не спростовують висновків суду апеляційної інстанції, які викладені в оскаржуваній ухвалі.

Враховуючи вищезазначене, колегія суддів Вищого господарського суду України вважає, що ухвала Київського апеляційного суду від 08.07.2015р. винесена з дотриманням норм процесуального права, у зв'язку з чим, підстав для її скасування не вбачається.

Керуючись статтями 111 7 , 111 9 - 111 13 ГПК України, Вищий господарський суд України, -

ПОСТАНОВИВ :

Касаційну скаргу Бориспільської об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Київській області залишити без задоволення.

Ухвалу Київського апеляційного господарського суду від 08.07.2015 у справі № 911/1651/15 залишити без змін.

Головуючий І.Ю. Панова

Судді Л.В. Жукова

В.Я. Погребняк

СудВищий господарський суд України
Дата ухвалення рішення15.09.2015
Оприлюднено22.09.2015
Номер документу50793579
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —911/1651/15

Ухвала від 03.11.2015

Господарське

Господарський суд Київської області

Лопатін А.В.

Ухвала від 08.10.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Верховець А.А.

Постанова від 15.09.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Жукова Л.B.

Постанова від 15.09.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Жукова Л.B.

Ухвала від 02.09.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Жукова Л.B.

Ухвала від 31.08.2015

Господарське

Вищий господарський суд України

Жукова Л.B.

Ухвала від 08.07.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Доманська М.Л.

Ухвала від 08.06.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Доманська М.Л.

Ухвала від 10.06.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Доманська М.Л.

Ухвала від 28.05.2015

Господарське

Київський апеляційний господарський суд

Доманська М.Л.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні