ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"23" вересня 2011 р. Справа № 2a-2740/11/0970
м. Івано-Франківськ
Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:
Судді Грицюка П.П.,
при секретарі Кузишин Р.М.,
за участю:
представника відповідача: ОСОБА_1,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу
за позовом управління Пенсійного фонду України в м.Калуші Івано-Франківської області
до Державного підприємства "Науково дослідний інститут галургії"
про стягнення заборгованості в сумі 5605,55 грн.,-
ВСТАНОВИВ:
22 серпня 2011 року управління Пенсійного фонду в м.Калуші Івано-Франківської області звернулося в суд з адміністративним позовом до Державного підприємства "Науково дослідний інститут галургії" про стягнення заборгованості по відшкодуванню пільгових пенсій науковим працівникам, а також витрат на їх виплату та доставку в сумі 5605,55 грн.
Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість по відшкодуванню різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам Державного підприємства "Науково дослідний інститут галургії" згідно з Законом України В«Про наукову і науково-технічну діяльністьВ» та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших нормативно-правових актів, на яку мають право зазначені особи.
Представник позивача в судове засідання не з'явився, подав суду заяву про розгляд справи за його відсутності, позовні вимоги підтримує в повному обсязі.
Представник відповідача в судовому засіданні позовні вимоги не визнав. Суду подав заперечення проти позову, в якому зазначив, що Державного підприємства "Науково дослідний інститут галургії" є державним підприємством, що займається науковою та науково-технічною діяльністю та фінансується з Державного бюджету на 60-80%, а інша процентна частка - за рахунок фінансування інституту. Крім того зазначив, що на час набуття працівниками науково-дослідного інституту галургії стажу наукової роботи відповідач перебував у державній власності і як державна наукова установа входить до сфери управління Міністрества промислової політики України. Просив в задоволенні позовних вимог відмовити.
Вислухавши представника відповідача, дослідивши наявні докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, тому позов підлягає до задоволення з наступних мотивів.
Судом встановлено, що відповідач зареєстрований як юридична особа та відповідно до ст.14 ЗУ "Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування" являється страхувальником, який згідно ч.3 ст.15 вказаного Закону є платником страхових внесків.
Державне підприємство "Науково дослідний інститут галургії" перейменоване з Державного науково-дослідного інституту галургії, організаційно - правова форма якого також була, згідно Довідки про включення до Єдиного Державного реєстру підприємств та організацій України, державне підприємство (а.с. 7).
З матеріалів справи вбачається, що колишнім працівникам Державного підприємства "Науково дослідний інститут галургії" відповідно до ЗУ В«Про наукову та науково-технічну діяльністьВ» відповідними управліннями Пенсійного фонду України призначена та виплачується пенсія як науковим працівникам.
Відповідно до вимог ч. 9 ст. 24 ЗУ "Про наукову та науково-технічну діяльність" різниця між сумою призначення пенсії за цим Законом та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших нормативно-правових актів, на яку має право дана особа, фінансується для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних установ і організацій за рахунок коштів державного бюджету, а для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій -за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України, який затверджений постановою Кабінету Міністрів України за № 372 від 24.03.2004 року.
Постановою Кабінету Міністрів України N 372 від 24.03.2004 року затверджено Порядок фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи.
Відповідно до п.2 цього Порядку за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідач є державним небюджетним підприємством, за рахунок коштів якого фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників.
Згідно абзацу 1 п.5 Порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації відразу надсилається повідомлення.
На виконання абзацу 1 п.5 згаданого Порядку управлінням Пенсійного фонду України в м. Калуші супровідним листом за № 2175/04 від 09.03.2011 року направлено Державному підприємству "Науково дослідний інститут галургії" повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної згідно ЗУ В«Про наукову та науково-технічну діяльністьВ» і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів за 2010 рік, а також за січень та наступні місяці 2011 року. Дані повідомлення відповідачем отримані 16.03.2011 року, про що свідчить підпис уповноваженої особи Державного підприємства "Науково дослідний інститут галургії" на супровідному листі.
Відповідно до абзацу 2 п.5 вказаного Порядку підприємства, установи, організації щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Як вбачається з матеріалів справи, відповідачем за період з 01.05.2011 року по 31.07.2011 року не відшкодовано управлінню Пенсійного фонду України в м. Калуші суму витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій згідно із ЗУ В«Про наукову і науково-технічну діяльністьВ» , і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, яка становить 5605,55 грн.
Суд не приймає до уваги письмові та усні пояснення представника відповідача, оскільки Державне підприємство "Науково дослідний інститут галургії" є державним не бюджетним підприємством, що здійснює свою діяльність з метою одержання прибутку. Дані обставини підтверджує досліджений в судовому засіданні статут відповідача. Крім того, слід зазначити, що часткове фінансування робіт та послуг з бюджету не є підставою вважати державне підприємство бюджетним.
Враховуючи те, що Державним підприємством "Науково дослідний інститут галургії" вищевказана заборгованість в сумі 5605,55 грн. не відшкодована, суд вважає вимоги позивача обґрунтованими, а позов таким, що підлягає до задоволення.
На підставі ст.124 Конституції України, керуючись ст.ст.158-163, ст.167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
ПОСТАНОВИВ:
Позов задовольнити повністю.
Стягнути з Державного підприємства "Науково дослідний інститут галургії" (77300, вул.Фабрична, 5, м.Калуш, Івано-Франківська область, ідентифікаційний код 00209119) в користь управління Пенсійного фонду України в м.Калуші Івано-Франківської області витрати на виплату та доставку пільгових пенсій в загальній сумі 5606 (п`ять тисяч шістсот шість) гривень 55 копійок.
Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до статті 186 Кодексу адміністративного судочинства України, апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Апеляційна скарга подається до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.
Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку скаргу не було подано.
Суддя: Грицюк П.П.
Постанова складена в повному обсязі 28.09.2011 року.
Суд | Івано-Франківський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2011 |
Оприлюднено | 28.09.2015 |
Номер документу | 50901309 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Івано-Франківський окружний адміністративний суд
Грицюк П.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні