ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
24.02.2015 р. Справа № 914/4003/14
Господарський суд Львівської області у складі головуючого судді Р.Матвіїва, судді А.Мазовіти, судді М.Петрашка при секретарі судового засідання Д.Зубкович розглянув матеріали
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЖитлобуддизайнВ» , м. Львів;
до відповідача: Приватного підприємства В«ТІМВ» , м. Львів;
за участю третьої особи, що не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача: Приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_1, м. Львів;
про: визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі від 22.02.2006 року та застосування наслідків його недійсності.
У судове засідання з'явилися представники:
позивача: ОСОБА_2 - представник на підставі довіреності б/н від 17.11.2014 року;
відповідача: ОСОБА_3 - представник на підставі довіреності від б/н від 05.12.2014 року;
третьої особи: ОСОБА_4 - представник на підставі довіреності б/н від 03.12.2014 року.
Обставини розгляду справи. Суд продовжив розгляд справи за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю В«ЖитлобуддизайнВ» до Приватного підприємства В«ТІМВ» за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача приватного нотаріуса Львівського міського нотаріального округу ОСОБА_1 про визнання недійсним договору купівлі-продажу будівлі від 22.02.2006 року та застосування наслідків його недійсності.
У судове засідання 24.02.2015 року сторони та третя особа явку представників забезпечили. Від представника позивача надійшли повторна заява про збільшення розміру позовних вимог та пояснення по справі з долученням до матеріалів справи копії договору оренди зі змінами. Представником відповідача подано клопотання про витребування доказів у позивача та третьої особи, зокрема, оригінали протоколу № 2/2006 зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлобуддизайн» від 14.02.2006 року для огляду в судовому засіданні.
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Господарського процесуального кодексу України сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. У разі задоволення клопотання суд своєю ухвалою витребовує необхідні докази.
Клопотання про витребування зазначених представником відповдіача доказів обґрунтовується тими обставинами, що долучена до позовної копія протоколу № 2/2006 зборів учасників товариства з обмеженою відповідальністю «Житлобуддизайн» від 14.02.2006 року викликає сумніви у відповідача стосовно його відповідності оригіналу. Відтак, для огляду оригіналу даного документа безпосередньо в суді, з метою звірки відомостей про рішення, які були прийняті на загальних зборах учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлобуддизайн» 14.02.2006 року та оформлені відповідним протоколом, а також з метою встановлення відповідності змісту протоколу від 14.02.2006 року, який був наданий Товариством з обмеженою відповідальністю «Житлобуддизайн» при нотаріальному посвідченні оскаржуваного договору до оригіналу протоколу загалних зборів, який буде наданий для огляду, представник відповідача просить задоволити подане клопотання.
Як зазначено у абз. 6, 8 п. 2.2 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від від 26 грудня 2011 року N 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції», якщо подані копії документів, у тому числі виготовлені з використанням технічних засобів, викликають сумніви, господарський суд може витребувати оригінали цих документів, у тому числі для огляду в судовому засіданні з наступним поверненням цих оригіналів особі, яка їх подала. Для перевірки достовірності поданих суду документів може бути призначено судову експертизу. Якщо одним з учасників судового процесу подано засвідчені ним копії документів, а інший з цих учасників заперечує відповідність їх оригіналам, то господарський суд зобов'язаний витребувати такі оригінали для огляду у особи, яка їх подала.
Для об'єктивного, повного та правильного встановлення обставин у даній справі суд вважає за необхідне задоволити подане клопотання.
Заяву про збільшення розміру позовних вимог буде вирішено у строки та порядку, передбачені Господарським процесуальним кодексом України.
Відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні. Такими обставинами, зокрема, є: 1) нез'явлення в засідання представників сторін, інших учасників судового процесу; 2) неподання витребуваних доказів; 3) необхідність витребування нових доказів; 4) залучення до участі в справі іншого відповідача, заміна неналежного відповідача; 5) необхідність заміни відведеного судді, судового експерта.
Забезпечуючи сторонам можливість подання додаткових доказів по справі, виконання ними вимог ухвали суду, надання витребуваних документів, суд вважає за доцільне відкласти розгляд справи.
Керуючись ст. ст. 22, 38, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
У Х В А Л И В:
1.Розгляд справи відкласти на: 26.02.15 р. на 12:00 год.
2.Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Львівської області за адресою: 79014, м. Львів, вул. Личаківська, 128, зал судових засідань № 7.
3. Зобов'язати повторно позивача:
-подати довідку державного реєстратора про включення Товариства з обмеженою відповідальністю В«ТІМВ» до ЄДРПОУ станом на дату подання позову;
-подати оригінали долучених до позову документів для огляду в судовому засіданні;
-надати докази про державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю В«ТІМВ» станом на 14.02.2006 року;
-подати докази виконання чи невиконання договору купівлі-продажу будівлі від 22.02.2006 року;
-надати матеріали всієї ділової переписки та будь-якої кореспонденції між позивачем та відповідачем;
- надати оригінал протоколу № 2/2006 зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлобуддизайн» від 14.02.2006 року для огляду в судовому засіданні;
-забезпечити явку повноважного представника в судове засідання;
відповідача:
-надати матеріали всієї ділової переписки та будь-якої кореспонденції між позивачем та відповідачем;
-надати докази про державну реєстрацію товариства з обмеженою відповідальністю В«ТІМВ» станом на 14.02.2006 року у випадку їх наявності;
-подати докази здійснення державної реєстрації договору купівлі-продажу будівлі від 22.02.2006 року;
-забезпечити явку повноважного представника в судове засідання;
третю особу:
- надати оригінал протоколу № 2/2006 зборів учасників Товариства з обмеженою відповідальністю «Житлобуддизайн» від 14.02.2006 року для огляду в судовому засіданні;
- забезпечити явку повноважного представника в судове засідання.
4. Неподання позивачем витребуваних господарським судом матеріалів, необхідних для вирішення спору, тягне за собою правові наслідки у вигляді залишення позову без розгляду на підставі пункту 5 частини першої статті 81 ГПК.
Клопотання, пояснення, витребувані судом докази та інші документи сторони повинні подати за 3 дні до початку судового засідання.
Довести до відома сторін, що згідно з п. 5 ст. 83 Господарського процесуального кодексу України за ухилення від виконання дій, покладених господарським судом, з винної сторони може бути стягнутий штраф у розмірі до 100 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян, а справа, відповідно до ст. 75 Господарського процесуального кодексу України може бути розглянута за наявними у ній матеріалами.
Головуючий cуддя Матвіїв Р.І.
Суддя Мазовіта А.Б.
Суддя Петрашко М.М.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 24.02.2015 |
Оприлюднено | 28.09.2015 |
Номер документу | 50911316 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Львівської області
Матвіїв Р.І.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні