ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
19.03.10 Справа № 14/168
УХВАЛА
Львівський апеляційний господарський суд в складі колегії
головуючої-судді ОСОБА_1
суддів Зварич О.В.
ОСОБА_2
розглянувши апеляційну скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Постулат», б/н від 05.03.2010 року
на ухвалу господарського суду Рівненської області від 27.10.2009 року про порушення провадження у справі, суддя Марач В.В.
у справі №14/168
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю «Постулат», м.Запоріжжя
до відповідача-1 Товариства з обмеженою відповідальністю «Весткомсервіс», м.Рівне
до відповідача-2 Товариства з обмеженою відповідальністю «Диомид», м. Дніпропетровськ
про примушення до виконання обов’язку в натурі
встановив:
ТзОВ «Постулат» подано апеляційну скаргу на ухвалу господарського суду Рівненської області від 27.10.2009 року, якою порушено провадження у справі №14/168.
Ст. 129 Конституції України встановлює основні засади судочинства, до яких віднесено забезпечення апеляційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом. Зазначена конституційна норма конкретизована законодавцем у ст. 12 Закону України "Про судоустрій України", згідно з якою учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, передбачених процесуальним законом, мають право на апеляційне оскарження судового рішення.
Отже, реалізація конституційного права на апеляційне оскарження судового рішення названим Законом ставиться у залежність від положень процесуального закону.
Тобто, Господарський процесуальний кодекс України повинен містити імперативні норми про те, в яких випадках учасники судового процесу та інші особи мають право на апеляційне оскарження ухвали суду першої інстанції.
Відповідно до приписів ч. 1 ст. 106 ГПК України ухвали місцевого господарського суду можуть бути оскаржені в апеляційному порядку у випадках, передбачених цим Кодексом та Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Отже, оскарженню підлягають лише ті ухвали, про можливість оскарження яких прямо зазначено у відповідній статті Господарського процесуального кодексу України або Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", в яких йдеться про винесення судом даних ухвал.
Приписами ст. ст. 64 та 65 Господарського процесуального кодексу України не передбачено можливості оскарження судової ухвали про порушення провадження у справі.
Таким чином, оскільки ГПК України не передбачає оскарження такої процесуальної дії суду першої інстанції, слід відмовити в прийнятті апеляційної скарги та повернути її скаржнику.
Враховуючи вищенаведене та керуючись ст.ст.86, 106 Господарського процесуального кодексу України, -
апеляційний господарський суд У Х В А Л И В :
відмовити в прийнятті апеляційної скарги ТзОВ «Постулат».
Апеляційну скаргу та додані до неї матеріали повернути скаржнику.
Ухвала про відмову в прийнятті апеляційної скарги може бути оскаржена в касаційному порядку.
Справу повернути в місцевий господарський суд.
Головуючий-суддя Якімець Г.Г.
Судді Зварич О.В.
ОСОБА_2
Суд | Львівський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 19.03.2010 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 51069862 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Львівський апеляційний господарський суд
Якімець Г.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні