ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
79010, м.Львів, вул.Личаківська,81
ПОСТАНОВА
14.11.11 Справа № 31/155-2010
Львівський апеляційний господарський суд у складі колегії:
Головуючої -суддя Давид Л.Л.
Суддів Кордюк Г.Т.
ОСОБА_1
при секретарі судового засідання Кіт М.С.
розглянувши матеріали апеляційних скарг:
· Власника майна ФГ В«Гроно ОСОБА_2, б/н від 17.10.11 р.
· ОСОБА_3 господарства В«АпогейВ» ,б/н від 17.10.11 р.
на ухвалу господарського суду Львівської області від 11.10.2011 р.
у справі № 31/155 (суддя -Артимович В.М.)
за заявою Відкритого акціонерного товариства В«Комерційний банк В«НадраВ» , м. Київ в особі філії В«Львівське регіональне управлінняВ» ,м. Львів
за участю третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні боржника ОСОБА_3 господарства В«АпогейВ» , с. Куткір, Буського району, Львівської області
про банкрутство ОСОБА_3 господарства В«Гроно ММФВ» , с. Яблунівка, Буського району, Львівської області, код ЄДРПОУ 33465287
за участю представників сторін:
від заявника: ОСОБА_4 -провідний юристконсульт Сектору судового представництва Відділу проблемних активів роздрібного бізнесу філії ПАТ «КБ»НАДРА»Львівське РУ (довіреність № 1-11-17558 від 15.08.2011 р.);
від власника майна ФГ В«Гроно ОСОБА_2 - ОСОБА_5 -представник (довіреність б/н від 10.09.2010 р.);
від фермерського господарства В«АпогейВ» -ОСОБА_5 -представник; ОСОБА_6- голова ФГ «Апогей»(паспорт: серія КВ 368944, Буським РВ УМВС України у Львівській області, 02.03.2000 р.);
арбітражний керуючий ОСОБА_7
ВСТАНОВИВ:
Ухвалою господарського суду Львівської області від 11.10.2011 р. затверджено оплату послуг керуючого санацією ОСОБА_7; зобов'язано ОСОБА_8 в трьохденний строк передати керуючому санацією ОСОБА_7 документацію та матеріальні цінності фермерського господарства «Гроно ММФ»; затверджено план санації боржника -фермерського господарства «Гроно ММФ»в новій редакції від 12.09.2011 р.; в задоволенні клопотань третьої особи про виправлення помилки в ухвалі господарського суду від 14.07.2011 р. у справі № 31/155 -відмовлено; зобов'язано керуючого санацією щомісячно надавати суду звіти про виконану роботу.
З ухвалою місцевого господарського суду в частині затвердження плану санації не погодились боржник і третя особа. Обидві апеляційні скарги -власника майна фермерського господарства «Гроно ММФ»(вх. № господарського суду Львівської області 1653/11 від 19.10.2011 р.) та фермерського господарства «Апогей»(вх. № господарського суду Львівської області 1656/11 від 19.10.2011 р.) подані їхнім представником ОСОБА_5 та містять аналогічні підстави для скасування оскаржуваної ухвали, а саме, на переконання апелянтів, місцевий господарський суд при прийнятті оскаржуваної ухвали не врахував, що до затвердженого комітетом кредиторів плану санації включено неправдиву інформацію щодо використання боржником майнових прав на користування сільськогосподарськими земельними ділянками (паями), які орендуються в мешканців с. Яблунівка Буського району Львівської області та м. Буська Львівської області, які померли, а отже припинено і право користування їхніми земельними ділянками.
Крім того, в апеляційній скарзі власника майна фермерського господарства «Гроно ММФ» ОСОБА_8, апелянт покликається на неповідомлення власника майна боржника про скликання 12.09.2011 р. зборів кредиторів і порушенням цим його прав.
Дані обставини, на думку апелянтів, є підставою для скасування ухвали місцевого господарського суду від 11.10.2011 р.
В судовому засіданні представник обох апелянтів ОСОБА_5 підтримав доводи апеляційних скарг.
Керуючий санацією заперечив останні, вважає, що план санації складено та затверджено ухвалою місцевого господарського суду у відповідності до вимог Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Вивчивши матеріали справи, оцінивши зібрані у них докази, судова колегія прийшла до висновку про відповідність ухвали місцевого господарського суду вимогам чинного матеріального та процесуального права, виходячи з наступного.
Відповідно до п. 1 ст. 17 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», господарський суд за клопотанням комітету кредиторів у строк, що не перевищує строку дії процедури розпорядження майном, установленого відповідно до цього Закону, має право винести ухвалу про проведення санації боржника та призначення керуючого санацією.
Згідно із ст. 18 Закону, протягом трьох місяців з дня винесення ухвали про санацію боржника, керуючий санацією зобов'язаний надати комітету кредиторів для схвалення план санації боржника.
Згідно п. 2 ст. 17 Закону комітет кредиторів приймає рішення про погодження кандидатури керуючого санацією, вибір інвестора (інвесторів), схвалення плану санації боржника.
Пунктом 5 ст. 18 Закону передбачено, що схвалений комітетом кредиторів план санації та протокол засідання комітету кредиторів подаються керуючим санацією в господарський суд на затвердження не пізніше п'яти днів з дня проведення засідання комітету кредиторів.
Як вбачається з матеріалів справи, ухвалою місцевого господарського суду від 14.07.2011 р. затверджено план санації боржника (а.с. 30). Ухвалою від 10.08.2011 р. (а.с. 40-41) залучено в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні боржника - фермерське господарство «Апогей»за заявою останнього (а.с. 33-34).
10.08.2011 р. фермерське господарство «Апогей»звернулось до господарського суду з клопотанням про зобов'язання керуючого санацією виправити допущені помилки в плані санації та виключити з нього право користування землею, яка перебуває в оренді фермерського господарства «Апогей»та внести виправлення до ухвали від 14.07.2011 р., виключивши з описової частини ухвали право інвестора на використання земель боржника.
Відповідно до п. 5 ст. 18 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»план санації має бути схвалений комітетом кредиторів. Враховуючи, що вищеназваний Закон не містить відповідних положень щодо порядку внесення змін та доповнень до плану санації, внесення таких має відбуватися у тому ж порядку, що і затвердження плану санації.
Отже, вказана процедура зміни положень плану санації регулюється відповідними нормами Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом»про затвердження плану санації в цілому.
15.09.2011 р. керуючим санацією подано план санації боржника в новій редакції, затверджений комітетом кредиторів боржника 12.09.2011 р. (а.с. 49).
Відповідно до ст. 18 Закону план санації повинен містити заходи щодо відновлення платоспроможності боржника, умови участі інвесторів, за їх наявності, у повному або частковому задоволенні вимог кредиторів, зокрема шляхом переведення боргу (частини боргу) на інвестора, строк та черговість виплати боржником або інвестором боргу кредиторам та умови відповідальності інвестора за невиконання взятих згідно з планом санації зобов'язань.
Як вірно встановлено місцевим господарським судом, планом санації фермерського господарства «Гроно ММФ»передбачено відновлення платоспроможності боржника шляхом залучення інвестора -фермерського господарства «Серміш Агро», який є прибутковою організацією та володіє достатніми активами (земельною ділянкою. об'єктами нерухомості, технічними засобами) для відновлення платоспроможності боржника.
З цією метою у відповідності до вимог ст. 213 Господарського кодексу України у процедурі санації боржника використовуються майнові активи, які належали боржнику на підставі речових та зобов'язальних прав, та планується проведення організаційно-господарських, фінансово-економічних, правових заходів, які спрямовані на погашення кредиторської та дебіторської заборгованості, в тому числі і використання земельних ділянок на підставі укладених боржником договорів оренди земельних паїв (часток) з мешканцями м. Буська Львівської області та с. Яблунівка Буського району Львівської області.
Покликання скаржників на ту обставину, що договори оренди земельних ділянок розірвані та припинені в тому числі і у зв'язку зі смертю власників паїв, не можуть слугувати підставою для скасування оскаржуваної ухвали, оскільки питання дійсності названих вище договорів не може розглядатися в процесі визнання боржника банкрутом в межах Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом».
Крім того, як з'ясовано безпосередньо в судовому засіданні, питання щодо виконання ряду таких договорів є предметом розгляду суду загальної юрисдикції, а тому твердження апелянта про те, що листи Управління Держкомзему № 144 від 16.02.2011 р. та №774 від 03.06.2011 р. є доказом припинення договорів оренди земельних паїв з померлими власниками хибні.
Як вірно зазначено в оскаржуваній ухвалі місцевого господарського суду, згідно ст. 608 Цивільного кодексу України зобов'язання припиняється смертю боржника, якщо воно є нерозривно пов'язаним з його особою і у зв'язку з цим не може бути виконане іншою особою. Зобов'язання припиняється смертю кредитора, якщо воно є нерозривно пов'язаним з особою кредитора.
Згідно ст. 770 Цивільного кодексу України у разі зміни власника речі, переданої у найм, до нового власника переходять права та обов'язки наймодавця.
Апелянтами не подано належних і допустимих доказів в розумінні ст. 34 Господарського процесуального кодексу України на підтвердження факту припинення чи розірвання перелічених в плані санації договорів оренди земельних ділянок.
Щодо неповідомлення боржника про проведення зборів кредиторів, то у відповідності до вимог п.1 ст. 16 Закону України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», як зазначено в апеляційній скарзі власника майна фермерського господарства «Гроно ММФ»ОСОБА_8, керуючий санацією письмово повідомляє членів комітету кредиторів про дату і місце проведення засідання комітету і за два тижні до проведення комітету кредиторів надає можливість попередньо ознайомитись з планом санації, а з правом дорадчого голосу у роботі комітету кредиторів має право брати участь представник працівників боржника, уповноважена особа акціонерів або учасників товариства з обмеженою чи додатковою відповідальністю, отже присутність на зборах представника власника майна не впливає на остаточне прийняття рішення комітетом кредиторів.
Таким чином, судова колегія прийшла до висновку про те, що місцевий господарський суд при винесенні ухвали від 11.10.2011 р. про затвердження плану санації боржника -фермерського господарства «Гроно ММФ»діяв на підставі рішення зборів кредиторів від 12.09.2011 р. в межах повноважень, наданих Законом України «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом», з дотриманням вимог ст. ст. 17, 18 цього Закону, а тому не вбачає підстав для її скасування.
Враховуючи наведене та керуючись ст. ст. 99, 101, 102, 103, 105, 106 Господарського процесуального кодексу України, -
Львівський апеляційний господарський суд ПОСТАНОВИВ:
1. Ухвалу господарського суду Львівської області від 11.10.2011 р. у справі № 31/155 залишити без змін, апеляційні скарги власника майна фермерського господарства В«Гроно ММФВ» ОСОБА_8, б/н від 17.10.11 р. та фермерського господарства В«АпогейВ» , б/н від 17.10.11 р. - без задоволення.
2. Постанова набирає законної сили з дня її прийняття.
3. Постанова може бути оскаржена в касаційному порядку до Вищого господарського суду України в порядку та строки, передбачені статтями 109-110 Господарського процесуального кодексу України.
4. Справу № 31/155 повернути господарському суду Львівської області.
Головуючий суддя Давид Л.Л.
Суддя Кордюк Г.Т.
Суддя Мурська Х.В.
повний текст постанови складено та підписано 21.11.2011р.
Суд | Львівський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 14.11.2011 |
Оприлюднено | 30.09.2015 |
Номер документу | 51127290 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Львівський апеляційний господарський суд
Давид Л.Л.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні