АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД ТЕРНОПІЛЬСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Справа № 597/745/14-кГоловуючий у 1-й інстанції ОСОБА_1 Провадження № 11-кп/789/272/15 Доповідач - ОСОБА_2 Категорія - ч.2 ст365 КК України
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
23 вересня 2015 р. Колегія суддів судової палати в кримінальних справах апеляційного суду Тернопільської області в складі:
Головуючого - ОСОБА_2
Суддів - ОСОБА_3 , ОСОБА_4 ,
при секретарі - ОСОБА_5
за участі прокурора - ОСОБА_6 ,
обвинувачених - ОСОБА_7 , ОСОБА_8 ,
захисника - ОСОБА_9 ,
представника потерпілих - ОСОБА_10 ,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Тернополі апеляційну скаргу захисника-адвоката ОСОБА_9 в інтересах обвинувачених: ОСОБА_7 , ОСОБА_8 на вирок Заліщицького районного суду від 21 травня 2015 року, -
ВСТАНОВИЛА:
Цим вироком, -
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця та жителя АДРЕСА_1 , громадянина України, із вищою освітою, працюючого головним державним інспектором Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Тернопільській області, одруженого, раніше не судимого,-
визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки 6 (шість) місяців з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на строк 1 (один) рік.
Позбавлено ОСОБА_7 12 (дванадцятого) рангу державного службовця.
На підставі ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_7 від відбування основного покарання, встановивши йому іспитовий строк 1 (один) рік.
На підставі п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 76 КК України зобов`язано ОСОБА_7 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання.
ОСОБА_8 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженця с. Пилипче Борщівського району, Тернопільської області, жителя АДРЕСА_2 , громадянина України, із вищою освітою, працюючого головним державним інспектором Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Тернопільській області, одруженого, на утриманні має малолітнього сина, раніше не судимого, -
визнано винним у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 365 КК України та призначено покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки з позбавленням права обіймати посади в правоохоронних органах на строк 1 (один) рік.
Позбавлено ОСОБА_8 12 (дванадцятого) рангу державного службовця.
На підставі ст. 75 КК України звільнено ОСОБА_8 від відбування основного покарання, встановивши йому іспитовий строк 1 (один) рік.
На підставі п. п. 2, 3 ч. 1 ст. 76 КК України зобов`язано ОСОБА_8 не виїжджати за межі України на постійне проживання без дозволу кримінально-виконавчої інспекції, повідомляти кримінально-виконавчу інспекцію про зміну місця проживання, роботи або навчання.
Долю речових доказів вирішено.
Згідно вироку суду, обвинувачений ОСОБА_7 , який працює головним державним інспектором сектору оперативної роботи Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Тернопільській області і є працівником правоохоронного органу та обвинувачений ОСОБА_8 , який працює головним державним інспектором відділу охорони водних біоресурсів Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Тернопільській області і є працівником правоохоронного органу 07 грудня 2013 року згідно плану-наказу № 00036 від 27 листопада 2013 року разом із головним державним інспектором відділу охорони водних біоресурсів Управління охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Тернопільській області ОСОБА_11 перебували в рибоохоронному рейді по руслах річок Заліщицького району Тернопільської області. На належному ОСОБА_7 автомобілі марки Форд Коннект синього кольору державний номерний знак НОМЕР_1 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 та ОСОБА_11 , повертаючись з с. Городок Заліщицького району Тернопільської області на турбазу «Росинка», зупинились в центрі с. Касперівці Заліщицького району Тернопільської області, так як помітили ОСОБА_12 та ОСОБА_13 . Останній ніс в руках чорний поліетиленовий пакет. Вирішивши, що в пакеті знаходиться незаконно виловлена риба ОСОБА_7 , знаходячись в автомобілі на місці водія, опустив вікно та викрикнув до ОСОБА_13 щоб той висипав вміст пакета та йшов геть. В результаті між ними виникла словесна суперечка, в ході якої ОСОБА_12 сказав ОСОБА_13 щоб той нічого не висипав і забравши у нього пакет вони пішли далі в напрямку центру села. Надалі, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 вийшли з автомобіля та ОСОБА_7 підбіг до ОСОБА_12 і оббігши його, наніс удар рукою в область шиї. ОСОБА_12 зловив ОСОБА_7 за обидві руки, однак останній зумів вирватись і діставши гумовий кийок наніс ОСОБА_12 удар ним по голові. Від отриманого удару ОСОБА_12 присів та закрив голову руками, після чого ОСОБА_7 наніс йому ще ряд ударів гумовим кийком по голові.
Внаслідок протиправних дій ОСОБА_7 , ОСОБА_12 відповідно до висновку експерта № 10 від 11 січня 2014 року отримав тілесне ушкодження у вигляді забійної рани тім`яної ділянки голови зліва, яке за ступенем тяжкості відноситься до категорії легких.
Потерпілий ОСОБА_14 разом із свідками ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_17 проходячи повз побачили, як ОСОБА_7 наносить удари ОСОБА_12 ОСОБА_14 підійшов до ОСОБА_7 та ОСОБА_8 і попросив припинити побиття ОСОБА_12 . Тоді ОСОБА_7 передавши гумовий кийок ОСОБА_8 , продовжив наносити удари ОСОБА_12 кулаком руки, а ОСОБА_8 взявши гумовий кийок, в порушення вимог п. п. 5.12, 5.13 Інструкції про порядок придбання, зберігання, обліку, перевезення, носіння і використання вогнепальної зброї, боєприпасів та спеціальних засобів державними інспекторами органів рибоохорони Головрибводу Державного комітету рибного господарства України, затвердженої Наказом Державного комітету рибного господарства України № 86 від 15 червня 1998 року зареєстрованого в Міністерств юстиції України 30 липня 1998 року за № 489/2929 (далі - Інструкції) не попередивши про намір використання спеціальних засобів, підбіг до ОСОБА_14 та почав наносити йому удари по голові. ОСОБА_14 прикриваючи руками обличчя, почав відступати на протилежну сторону дороги. Нанісши близько 7-8 ударів по лівій ті правій руці ОСОБА_14 ОСОБА_8 свої незаконні дії припинив. Після цього ОСОБА_14 разом із ОСОБА_15 , ОСОБА_16 та ОСОБА_17 пішли в напрямку центру села. Дійшовши до магазину «Теко», що розташований в центрі с. Касперівці ОСОБА_7 та ОСОБА_8 наздогнали ОСОБА_14 та після словесної суперечки ОСОБА_8 , тримаючи в руках гумовий кийок почав відштовхувати ОСОБА_14 на протилежну сторону дороги та не попередивши про намір використання спеціальних засобів, в порушення вимог п. п. 5.12, 5.13. Інструкції згідно яких інспекторам рибоохорони забороняється застосовувати заходи фізичного впливу та спеціальні засоби, а саме завдавання ударів гумовою палицею по голові, шиї, в область ключиці, живота, статевих органів, повторно наніс ОСОБА_14 удар у гумовим кийком по голові в область переносиці, від чого останній впав в кювет та втратив свідомість. Після цього ОСОБА_8 підійшов до ОСОБА_14 , який перебував без свідомості, та ще декілька разів наніс удари гумовим кийком по різних частинах тіла.
Внаслідок протиправних дій ОСОБА_8 , ОСОБА_18 відповідно до висновку експерта № 11 від 11 січня 2014 року отримав тілесні-ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми зі струсом головного мозку, рваної рани перенісся і спинки носа, синців на повіках очей, перелому кісток носа із незначним зміщенням, саден на лівому плечі та в ділянках ліктьових суглобів, які за ступенем тяжкості відносяться до категорії легких з короткочасним розладом здоров`я.
Окрім того, коли ОСОБА_12 разом із ОСОБА_13 08 грудня 2013 року прийшли до приміщення сільської ради с. Касперівці Заліщицького району, ОСОБА_7 , повторно, в порушення вимог п. 5.12 Інструкції не попередивши про намір використання спеціальних засобів, застосував до ОСОБА_19 спецзасіб газовий балон «Терен».
Обвинувачені ОСОБА_7 та ОСОБА_8 своєї вини у скоєному кримінальному правопорушенні не визнали.
В апеляційній скарзі захисник адвокат ОСОБА_9 в інтересах обвинувачених ОСОБА_7 та ОСОБА_8 просить вирок суду першої інстанції скасувати, посилаючись на те, що він є незаконним, необґрунтованим та невмотивованим і постановлений з грубим порушенням ст. 370 КПК України, зміст вироку не відповідає вимогам ст. 374 КПК України, при його постановленні судом допущено неповноту судового розгляду, невідповідність висновків суду, викладених у судовому рішенні, фактичним обставинам кримінального провадження, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, та істотне порушення кримінального процесу (ч. 1 ст. 409 КПК України).
Вказує, що суд постановляючи вирок, діяв всупереч вимог ст. 370 КПК України, оскільки встановивши причину із-за якої виникла бійка пов`язана з побиттям працівників правоохоронного органу, не обґрунтував встановлений факт того, що в літню пору 2013 року, ОСОБА_7 та ОСОБА_8 перебуваючи на службі вилучили заборонені для вилову риби сітки (плетенки) в районі турбази «Росинка» на річці Серет.
Тобто, як ОСОБА_12 так і ОСОБА_14 наносячи удари ОСОБА_7 та ОСОБА_8 знали хто є ці люди, знали те, що вони є інспектора рибоохорони і перебували на службі.
Незаконність вироку вбачає в тому, що суд постановляючи обвинувальний вирок не приймав показів ОСОБА_7 та ОСОБА_8 до уваги, і вважав, що обвинувачені дають такі покази з метою уникнення від відповідальності, чим позбавив обвинувачених права на захист і порушив вимоги ст. 18 КПК України, щодо свободи від самовикриття особи. Разом з тим, посилаючись на покази обвинувачених ОСОБА_7 та ОСОБА_8 досудове слідство допитало їх в якості свідків, а пізніше оголосило підозру, що суперечить ст. 87-89 КПК України (т. 1.а. с. 23, 24, а. с. 96-98, а. с. 99-104).
Суд при цьому вказує у вироку, що спростовує ці покази показами ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , ОСОБА_13 .
Крім цього, суд описуючи у вироку «чорний пакет», не звертає увагу і не дає правової оцінки тому, що ні ОСОБА_12 , ні ОСОБА_14 , не могли пояснити суду де дівся цей пакет, описати його вміст і чому він не долучений до матеріалів кримінального провадження.
Суд використовує докази які є недопустимими, і постановляє обвинувальний вирок всупереч встановлених обставин події, яка мала місце.
Також зазначає, що у матеріалах кримінального провадження відсутній протокол огляду місця події.
На його думку судом порушено ст. 358 КПК України, оскільки прокурор зачитавши назву процесуального документа, передав його суду без оголошення змісту в судовому засіданні. Обвинуваченні були позбавлені права ставити запитання свідкам, експертам, спеціалістам.
Також судом порушено п. 2 ч. 3 ст. 374 КПК України, щодо змісту вироку та не вказано окремі положення які вказувати вимагає Закон.
Вина обвинувачених не доведена у встановленому законом порядку, склад кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 365 КК України у діях працівників правоохоронного органу - Управляння охорони, використання і відтворення водних біоресурсів та регулювання рибальства в Тернопільській області ОСОБА_7 та ОСОБА_8 відсутній, оскільки зазнавши нападу з сторони посторонніх осіб, перебуваючи на службі, мали право на захист в порядку ст. 36 КК України.
З врахуванням вищенаведеного, необхідно ухвалити виправдувальний вирок.
Заслухавши суддю-доповідача, захисника-адвоката ОСОБА_20 в інтересах обвинувачених ОСОБА_7 та ОСОБА_8 та самих обвинувачених, які підтримали апеляційну скаргу з підстав викладених у ній і просять вирок суду першої інстанції скасувати та призначити новий розгляд у суді першої інстанції, прокурора, який вважає вирок суду першої інстанції щодо обвинувачених ОСОБА_7 та ОСОБА_8 обґрунтованим і законним відповідно до вимог чинного законодавства, представника потерпілих ОСОБА_12 та ОСОБА_14 ОСОБА_10 який у поданих запереченнях на апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_9 просить вирок суду першої інстанції залишити без змін, а апеляційну скаргу без задоволення, пославшись на те ,що вина ОСОБА_7 та ОСОБА_8 доведена показами потерпілих, свідків ОСОБА_21 , ОСОБА_22 , ОСОБА_23 , ОСОБА_24 , які були безпосередніми очевидцями події, протоколами слідчих експериментів, висновками експерта № 10, № 117, № 11, № 118, № 104 та рядом інших доказів, викладених у вироку суду, перевіривши матеріали кримінального провадження та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія суддів приходить до висновків, що апеляційна скарга захисника обвинувачених ОСОБА_7 та ОСОБА_8 адвоката ОСОБА_9 до задоволення не підлягає, виходячи з наступних підстав.
Як встановлено матеріалами кримінального провадження, органами досудового слідства та судом першої інстанції дотримано вимог кримінального процесуального закону, спрямованих на встановлення у даному провадженні об`єктивної істини
Доводи апелянта про те, що вирок суду першої інстанції є незаконним, необґрунтованим та невмотивованим і постановленим з грубим порушенням ст. ст. 370, 374 КПК України, оскільки при його постановленні допущено неповноту судового розгляду, невідповідність висновків суду, викладених у судовому рішенні, фактичним обставинам кримінального провадження, неправильне застосування закону України про кримінальну відповідальність, та істотне порушення кримінального процесу (ч. 1 ст. 409 КПК України) є безпідставними, виходячи з наступного.
Висновок суду про винуватість ОСОБА_7 та ОСОБА_8 у пред`явленому їм обвинуваченні за ч. 2 ст. 365 КК України, за обставин встановлених судом, відповідає фактичним обставинам кримінального провадження.
Так, в ході судового розгляду кримінального провадження потерпілий ОСОБА_12 показав, що 07 грудня 2013 року на вулиці с. Касперівці Заліщицького району його побив працівник рибоохорони ОСОБА_7 . Свідком цього був його товариш ОСОБА_13 , з яким він разом повертався з бару додому. Прибувши додому та помившись від крові він отримав телефонний дзвінок з сільської ради з`явитися для дачі пояснень працівникам міліції. По дорозі до сільради його зустрів ОСОБА_7 та бризнувши в очі сльозогінний газ і запевнив його у марному зверненні із заявою в міліцію, оскільки він нічого не зможе доказати.
Свідок ОСОБА_13 показав суду, що 07 грудня 2013 року разом із ОСОБА_12 повертався додому із бару, що в с. Касперівці. На вулиці села повз них проїжджав автомобіль з вікна якого ОСОБА_7 наказав йому висипати вміст пакета на землю, однак ОСОБА_19 забрав від нього пакет і сказав, що нічого викидати не буде. Після цього, ОСОБА_7 вийшов з автомобіля і наніс ОСОБА_12 удар в голову. В цей час вулицею села ішли ОСОБА_14 , ОСОБА_25 , ОСОБА_17 , та ОСОБА_15 ОСОБА_14 , побачивши, що б`ють ОСОБА_12 сказав ОСОБА_8 припинити побиття, однак останній повернувся до ОСОБА_14 та почав наносити удари і йому.
Свідок ОСОБА_15 показав суду, що 07 грудня 2013 року в с. Касперівці ОСОБА_7 побив ОСОБА_12 та ОСОБА_14 . Даний факт підтвердили у суді свідки ОСОБА_26 та ОСОБА_17 .
Свідок ОСОБА_27 батько потерпілого ОСОБА_14 показав суду, що 08 грудня 2013 року син зателефонував йому на мобільний телефон і повідомив, що його побили працівники рибоохорони. Приїхавши з роботи у село, він дізнався про подробиці цього інциденту. Після повернення з лікарні, де перебував його син у с. Касперівці, біля сільради його зустрів ОСОБА_8 та просив не писати заяву в міліцію, так як він шкодує про те, що сталося і хоче вирішити питання мирним шляхом. Говорив, що він з колегами випили зайвого, тому не усвідомлювали своїх дій.
Потерпілий ОСОБА_14 суду показав, що 07 грудня 2013 року близько 11 год. 30 хв. вечора разом з ОСОБА_15 , ОСОБА_25 та ОСОБА_17 поверталися з бару у с. Касперівці. На вулиці побачили автомобіль із ввімкненими фарами та відкритою дверкою. Підійшовши ближче, він побачив, що ОСОБА_7 та ОСОБА_28 гумовим кийком наносять удари у голову ОСОБА_12 . На його окрики припинити побої ОСОБА_12 ОСОБА_7 передав гумовий кийок ОСОБА_8 , який також перебував на місці події, та продовжив наносити удари ОСОБА_12 . Руками.
Не бажаючи конфліктувати з ОСОБА_7 та ОСОБА_8 . ОСОБА_14 з друзями направився в центр села, однак неподалік магазину «Теко» їх наздогнали ОСОБА_7 та ОСОБА_8 , які поводили себе агресивно, через те, що ОСОБА_14 вступився за ОСОБА_12 . Під час розмови ОСОБА_8 гумовим кийком наніс удар йому - ОСОБА_14 по лиці, від якого він втратив свідомість.
Крім цього, суд першої інстанції з показів свідків ОСОБА_29 , ОСОБА_30 , ОСОБА_31 та ОСОБА_11 встановив, що в ніч з 07 на 08 грудня 2013 року ОСОБА_7 та ОСОБА_8 перебували при виконанні службових обов`язків. ОСОБА_11 також підтвердив, що між обвинуваченими та невідомими йому особами відбулася бійка в с. Касперівці Заліщицького району.
Також з показів свідків ОСОБА_32 , ОСОБА_33 , ОСОБА_34 судом встановлено, що в ніч з 07 на 08 грудня 2013 року за повідомленням чергового лікаря вони виїхали в лікарню, де медики надавали допомогу потерпілому ОСОБА_14 , а згодом у с. Касперівці, де у приміщенні сільради відбирали пояснення в учасників інциденту.
Крім цього, свідок ОСОБА_35 пояснив, що в цю ніч біля магазину с. Касперівці підібрав «дубинку», яка лежала біля сходів.
В ході судового розгляду кримінального провадження судом першої інстанції досліджено також інші докази, серед яких:
- протоколи з фото таблицями проведення слідчих експериментів від 05 лютого 2014, в ході яких потерпілі ОСОБА_12 , ОСОБА_14 , свідки ОСОБА_13 та ОСОБА_15 продемонстрували за яких обставин ОСОБА_12 та ОСОБА_14 отримали тілесні ушкодження, заподіяні їм ОСОБА_8 та ОСОБА_7 ;
- згідно з планом наказом на проведення рибоохоронного рейду Управління охорони, використання і відтворення водних та регулювання рибальства в Тернопільській області від 27 листопада 2013 року ОСОБА_7 та ОСОБА_8 проводили рибоохоронний рейд по ріках Тернопільської області з 27 листопада 2013 року по 12 грудня 2013 року;
- згідно з висновком експерта № 10 від 11 січня 2014 року у ОСОБА_12 виявлено тілесне ушкодження у вигляді «забійної» рани тім`яної ділянки голови зліва, яка згідно з висновком експерта № 117 від 09 квітня 2014 року не могло бути утворено внаслідок простого падіння, а могло утворитися внаслідок нанесення не менше, ніж одного удару гумовим кийком по голові;
- згідно з висновком експерта № 11 від 31 січня 2014 року у ОСОБА_14 виявлені тілесні ушкодження у вигляді закритої черепно-мозкової травми зі струсом головного мозку, «рвана» рана перенісся і спинки носа, синці на повіках очей, перелом кісток носа із незначним зміщенням, садна на лівому плечі та в ділянках ліктьових суглобів, які відносяться до легких тілесних ушкоджень з короткочасним розладом здоров`я, які згідно з висновком експерта № 118 від 09 квітня 2014 року не могли утворитись внаслідок простого падіння, а могли утворитись внаслідок нанесення не менше , ніж чотирьох ударів гумовим кийком по руках та обличчі;
- згідно висновків експертів № 170 від 14 березня 2014 року щодо ОСОБА_8 . Та № 150 від 12 грудня 2013 року щодо ОСОБА_7 , у них також виявлено тілесні ушкодження, які відносяться до легких з короткочасним розладом здоров`я.
Враховуючи вищенаведене, суд першої інстанції дав аналіз усім доказам кримінального провадження, в тому числі показам потерпілих, свідків, висновків експертиз, протоколів слідчих експериментів за участю потерпілих та свідків і обґрунтовано поклав їх в основу вироку, оскільки вони є послідовними і такими, що не протирічать один одному та об`єктивно узгоджуються з іншими доказами кримінального провадження і здобуті з дотриманням норм КПК України.
Таким чином, колегія суддів вважає, що суд першої інстанції підставно прийшов до висновку про те, що тілесні ушкодження потерпілим ОСОБА_14 та ОСОБА_12 були заподіяні саме обвинуваченими ОСОБА_7 та ОСОБА_8 за обставин показаних потерпілими та свідками в ході судового розгляду кримінального провадження.
Вказані докази спростовують твердження обвинувачених в суді та захисника їх інтересів адвоката ОСОБА_9 в апеляційній скарзі про те, що обвинувачені зазнали нападу зі сторони потерпілих, перебуваючи на службі, а тому мали право на захист в порядку ст. 36 КК України, оскільки судом не знайдено жодного доказу про те, що ініціатором злочинних діянь були потерпілі.
З вироку суду першої інстанції вбачається, що в його основу судом покладено всі легітимно здобуті докази, щодо обставин кримінального правопорушення, осіб, які його вчинили, обставин походження та локалізації тілесних ушкоджень отриманих потерпілими ОСОБА_14 та ОСОБА_12 , а тому твердження захисника в апеляційній скарзі про те, що вирок є незаконним, необґрунтованим та невмотивованим, постановлений з грубим порушенням ст. 370 КПК України, а зміст вироку не відповідає вимогам ст. 374 КПК України, при його постановленні допущено неповноту судового розгляду, невідповідність висновків суду, викладених у судовому рішенні фактичним обставинам кримінального провадження, неправильним застосуванням закону України про кримінальну відповідальність, та істотне порушення кримінального процесу ч. 1 ст. 409 КПК України не відповідають дійсності, оскільки всі обставини події, яка мала місце в ніч з 07 на 08 грудня 2013 року в с. Касперівці Заліщицького району Тернопільської області, а саме побиття працівниками рибоохорони ОСОБА_7 та ОСОБА_8 потерпілих ОСОБА_14 та ОСОБА_12 детально викладена потерпілими, свідками і самими обвинуваченими в ході судового слідства.
Колегія суддів не може погодитися з позицією адвоката в апеляційній скарзі про те, що суд розглядаючи кримінальне провадження стосовно ОСОБА_7 та ОСОБА_8 порушив їх право на захист, зокрема свободи на самовикриття ст. 18 КПК України, оскільки в основу вироку було покладено докази здобуті в ході судового розгляду, в тому числі вільні пояснення обвинувачених, а не покази, які вони давали в ході досудового слідства, зокрема їх пояснення як свідків.
Колегія суддів вважає, що суд першої інстанції прийшов до вірного висновку про те, що позиція обвинувачених ОСОБА_8 та ОСОБА_7 про їх непричетність до інкримінованого їм правопорушення, спростовується показами потерпілих ОСОБА_12 , ОСОБА_14 та свідків ОСОБА_13 , ОСОБА_15 , ОСОБА_25 , ОСОБА_17 , ОСОБА_27 , іншими свідками, матеріалами кримінального провадження,перевірених судом.
Разом з тим, колегія рахує за необхідне виключити з мотивувальної частини вироку вказівку суду першої інстанції про те, що обвинувачені дають покази про свою невинуватість з метою уникнення від кримінальної відповідальності, оскільки відповідно до ст. 18 КПК України жодна особа не може бути примушена визнати свою винуватість у вчиненні кримінального правопорушення або примушена давати пояснення, показання, які можуть стати підставою для підозри, обвинувачення у вчиненні нею кримінального правопорушення.
Враховуючи наведене, колегія суддів не знаходить порушення норм кримінального-процесуального закону в діях суду першої інстанції при постановленні вироку, в тому числі порушення п. 2 ч. 3 ст. 374 КПК України, як на це вказує адвокат у апеляційній скарзі,які могли б вплинути на його об`єктивність і вважає, що суд постановив законний та обґрунтований вирок, а тому доводи апелянта та обвинувачених про те, що вина ОСОБА_8 та ОСОБА_7 не доведена в установленому законом порядку, а склад кримінального правопорушення за ч. 2 ст. 365 КК України в їх діях відсутній є необґрунтованими.
Таким чином вірно та всесторонньо проаналізувавши зібрані в кримінальному провадженні докази в їх сукупності та взаємозв`язку, суд дав належну оцінку діям обвинувачених ОСОБА_8 та ОСОБА_7 , вірно кваліфікував їх за ч. 2 ст. 365 КК України та призначив покарання відповідно ст. ст. 50, 65 КК України, що буде необхідним й достатнім для їх виправлення та попередження нових злочинів, а тому підстав для скасування вироку та повернення кримінального провадження на новий судовий розгляд, як на це вказує адвокат у дебатах, а обвинувачені в останньому слові, колегія суддів не вбачає.
На підставі наведеного та керуючись ст. ст. 404, 405, 407, 419 КПК України, колегія суддів,-
УХВАЛИЛА:
Апеляційну скаргу адвоката ОСОБА_9 в інтересах обвинувачених ОСОБА_7 та ОСОБА_8 залишити без задоволення, а вирок Заліщицького районного суду Тернопільської області від 21 травня 2015 року відносно ОСОБА_7 та ОСОБА_8 - без змін.
В порядку ст. 404 КПК України з мотивувальної частини вироку виключити вказівку суду про те, що обвинувачені ОСОБА_7 та ОСОБА_8 дають покази про те, що не скоювали правопорушення з метою уникнення від відповідальності.
В решті вирок залишити без змін.
Касаційна скарга може бути подана безпосередньо до суду касаційної інстанції протягом трьох місяців з дня проголошення судового рішення судом апеляційної інстанції.
Головуючий - підпис
Судді - два підписи
З оригіналом згідно:
Суддя апеляційного суду Тернопільської області ОСОБА_2
Суд | Апеляційний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 51279935 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Малярчук В. В.
Кримінальне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Малярчук В. В.
Кримінальне
Теребовлянський районний суд Тернопільської області
Малярчук В. В.
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Пойда Микола Федорович
Кримінальне
Апеляційний суд Тернопільської області
Комендат Р. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні