Справа № 2-а-8346/11
У Х В А Л А
про відкриття провадження у справі
23 грудня 2011 р. м. Суми
Суддя Зарічного районного суду м. Суми Бойко В. Б. , розглянувши матеріали адміністративного позову ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити дії,
ВСТАНОВИВ :
22.12.2011 року позивач звернувся з позовом, в якому ставить вимоги про захист права на підвищення до пенсії, передбачена ст. 6 Законом України В«Про соціальний захист дітей війниВ»за період з 01.06.2011 року по 31.12.2011 року.
Адміністративний позов складений з дотриманням вимог ст. 106 КАС України, справа підсудна Зарічному районному суду м. Суми. Підстав для повернення позовної заяви або відмови у відкриті провадження у справі не вбачається.
Позивачем заявлене клопотання про поновлення строку на звернення до суду, яке мотивує тим, що про порушене право позивач дізнався з довідки відповідача про розмір підвищення до пенсії, а також з огляду на похилий вік та незадовільній стан здоров’я позивача. Однак вважаю, що дане клопотання не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Законом України "Про соціальний захист дітей війни" визначено основи соціального захисту дітей війни та гарантовано їх соціальну захищеність шляхом надання пільг і державної соціальної підтримки, яка встановлена у вигляді підвищення до пенсії або щомісячного довічного грошового утримання чи державної соціальної допомоги, що виплачується замість пенсії. З урахуванням цього, державна соціальна підтримка дітей війни у вигляді підвищення до пенсії, яка за своєю правовою природою є окремим джерелом доходу пенсіонера та бюджетним фінансуванням відрізняється від пенсії, що сплачується за рахунок внесків осіб, застрахованих в солідарній системі загальнообов'язкового державного пенсійного страхування, не може розцінюватись як її складова частина.
Таким чином, позивач знав про наявність у нього прав гарантованих Законом України В«Про соціальний захист дітей війниВ»і мав дізнатися про порушення своїх прав кожного місяця при отриманні пенсії і відповідного спірного підвищення. Тому відповідно до ч. 2 ст. 99 КАС України позов у частині вимог за межами шестимісячного строку звернення до суду слід залишити без розгляду.
Керуючись ст.ст. 99, 106-107, 183-2 КАС України,
УХВАЛИВ :
Залишити без розгляду адміністративний позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити дії, періодом до 21.06.2011 року.
Відкрити скорочене провадження у справі за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в м. Сумах про визнання дій неправомірними, зобов’язання вчинити дії.
Надіслати відповідачу копію ухвали та копію позовної заяви з доданими до неї документами, запропонувавши в строк до 05.01.2012 року подати суду письмове заперечення проти позову та необхідні документи або заяву про визнання позову. В разі не надання заперечення або заяви в строк, встановлений судом, справа буде розглянута за наявними матеріалами справи.
Ухвала у частині залишення позову без розгляду може бути оскаржена до Харківського апеляційного адміністративного суду через Зарічний районний суд м. Суми, шляхом подачі апеляційної скарги в п’ятиденний строк з дня отримання копії ухвали, з подачею копії скарги до апеляційного суду.
Суддя В. Б. Бойко
Суд | Зарічний районний суд м.Сум |
Дата ухвалення рішення | 23.12.2011 |
Оприлюднено | 01.10.2015 |
Номер документу | 51319681 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Васильківський міськрайонний суд Київської області
Бондар І. Ф.
Адміністративне
Зарічний районний суд м.Сум
Бойко В. Б.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні