УКРАЇНА
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Чернігівської області
м. Чернігів тел. канцелярії 672-847
просп.Миру,20 тел./факс 774-462
У Х В А Л А
25 червня 2014 року Справа № 927/598/14
Позивач: Товариство з обмеженою відповідальністю "Сервісагро-Київ",
вул. Каменярів, 21, м. Київ, 03138
Відповідач: Фізична особа-підприємець ОСОБА_1,
вул. Пирогова, 7-А/26, м. Чернігів, 14032
про стягнення 132561,39 грн.
Суддя А.М.Селівон
ПРЕДСТАВНИКИ СТОРІН:
Від позивача: ОСОБА_2 - представник, дов. б/н від 03.02.14 р.
Від відповідача: не з'явився
СУТЬ СПОРУ:
Товариство з обмеженою відповідальністю В«Сервісагро-КиївВ» звернулось до господарського суду Чернігівської області з позовом до Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 про стягнення коштів в сумі 132561,39 грн. за поставлений товар, з яких 90612,00 грн. основної заборгованості, 8604,70 грн. пені, 7530,60 грн. штрафу, 25814,09 грн. 39 % річних, а також витрат зі сплати судового збору в сумі 2651,23 грн..
Ухвалою господарського суду Чернігівської області від 28.04.14 р. позовну заяву прийнято до розгляду та порушено провадження у справі № 927/598/14, розгляд справи призначено на 21.05.14 р.
Ухвалою суду від 21.05.14 р. та 11.06.14 р. розгляд справи відкладався відповідно на 11.06.14 р. та 25.06.14 р..
В судове засідання 25.06.14 р. з'явився уповноважений представник позивача.
Відповідач особисто або його уповноважений представник в судове засідання 25.06.14р. не з'явився.
Про дату, час і місце проведення судового засідання відповідача повідомлено належним чином, що підтверджується наявним в матеріалах справи рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення № 1400603196033.
До початку судового засідання 25.06.14 р. через канцелярію відповідачем подано клопотання (без вихідних реквізитів) про перенесення судового засідання, яке долучено судом до матеріалів справи.
В клопотанні відповідач зазначає про неможливість з'явлення в судове засідання 25.06.14 р. через перебування з 18.06.14 р. у відрядженні з важливих виробничих підстав та просить суд перенести судове засідання на інший день після 15.07.14 р. Додатково відповідач повідомляє про те, що довідка про перебування у відрядженні буде надана ним пізніше.
Відповідних письмових доказів на підтвердження викладених в клопотанні обставин відповідачем суду не надано.
Також до початку судового засідання 25.06.14 р. через канцелярію відповідачем подано клопотання б/н від 25.06.14 р. про продовження строку розгляду спору, яке долучено судом до матеріалів справи.
В клопотанні відповідач просить продовжити строк розгляду спору на 2 тижні у зв'язку з виробничим відрядженням та можливістю часткового вирішення питання по сплаті боргу.
Представником позивача підтримано подане в попередньому судовому засіданні 21.05.14 р. клопотання про відмову від здійснення фіксації судового засідання технічними засобами. Засідання господарського суду по розгляду даної справи проведено без фіксації технічними засобами. Судовий процес відображено у протоколі судового засідання.
В судовому засіданні 25.06.14 р. представник позивача залишив вирішення питання щодо перенесення розгляду справи та продовження розгляду спору на розгляд суду.
Документи, витребувані ухвалами суду від 28.04.14 р., 21.05.14 р. та 11.06.14 р., відповідачем суду не надані.
Відповідно до ч.ч.1, 2 ст. 69 Господарського процесуального кодексу України спір має бути вирішено господарським судом у строк не більше двох місяців від дня одержання заяви. Спір про стягнення заборгованості за опротестованим векселем має бути вирішено господарським судом у строк не більше одного місяця від дня одержання позовної заяви.
Згідно приписів ч. 3 ст. 69 Господарського процесуального кодексу України у виняткових випадках за клопотанням сторони, з урахуванням особливостей розгляду спору, господарський суд ухвалою може продовжити строк розгляду спору, але не більш як на п'ятнадцять днів.
У відповідності до. 3.8. Постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 р. "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" (зі змінами і доповненнями) продовження передбачених частинами першою і другою статті 69 ГПК строків вирішення спору можливе лише у виняткових випадках за клопотанням сторони і не більше як на п'ятнадцять днів (частина третя цієї статті ГПК); якщо таке продовження здійснюється два і більше разів, сукупна його тривалість також не може перевищувати п'ятнадцяти днів.
Чи є той чи інший випадок винятковим, вирішує суд з урахуванням конкретних обставин даної справи, в тому числі її складності, кількості учасників судового процесу, значного обсягу доказів, які підлягають збиранню та оцінці тощо.
Ухвала про продовження строку вирішення спору виноситься тим же складом суду, який розглядає справу по суті.
Продовження строку розгляду справи здійснюється господарським судом у будь-який з наведених далі способів шляхом зазначення у відповідній ухвалі: а) кількості днів, на який продовжено строк, або б) певної дати, до якої продовжено строк (якою може бути й дата наступного судового засідання), або в) як кількості днів, так і певної дати, до якої продовжено строк.
Відповідно до ст.77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному судовому засіданні. Такими обставинами, зокрема, є нез’явлення в судове засідання представників сторін, інших учасників судового процесу та неподання витребуваних доказів.
Враховуючи, що нез'явлення представника відповідача в судове засідання та ненадання відповідачем витребуваних судом документів перешкоджає вирішенню спору по суті в даному судовому засіданні, приймаючи до уваги подане відповідачем клопотання про продовження строку розгляду спору та відкладення розгляду справи, з метою надання сторонам права мирного врегулювання спору, можливості реалізувати принцип змагальності, рівності всіх учасників процесу перед законом та судом, забезпечення участі представників у судовому засіданні та надання додаткових доказів в обґрунтування заявлених вимог та заперечень, а також з метою всебічного, повного і об’єктивного розгляду в судовому процесі всіх обставин справи, оцінки та дослідження доказів, суд приходить до висновку про необхідність задоволення клопотань відповідача щодо продовження строку розгляду та відкладення розгляду справи.
Керуючись ст.ст. 22, 69, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд,
У Х В А Л И В:
1. Продовжити строк розгляду спору на 14 днів.
2. Розгляд справи відкласти, призначивши судове засідання на 08 липня 2014 року о 15 год. 00 хв. в приміщенні господарського суду Чернігівської області у м. Чернігові, пр.Миру,20, каб. № 4.
3. Вчетверте зобов'язати відповідача надати через канцелярію суду, завчасно до початку судового засідання (до 07.07.14 р.):
- письмовий мотивований відзив на позов у порядку ст. 59 Господарського процесуального кодексу України з поданням належних і допустимих доказів (копій та оригіналів для огляду), що підтверджують викладені у ньому факти (обставини).
Копію відзиву з доданими документами надіслати позивачу по справі, надавши суду відповідні письмові докази направлення.
- докази виконання відповідачем своїх зобов'язань або письмові пояснення щодо неможливості надання таких доказів;
- на підтвердження цивільної правоздатності та дієздатності особи, місцезнаходження належним чином засвідчену копії документів, що підтверджують за громадянином статус фізичної особи - підприємця;
- письмові пояснення щодо наявності на даний час чи існування у минулому (або відсутності) інших, крім зазначених у позовній заяві, правовідносин з позивачем;
- письмові пояснення щодо наявності або відсутності додаткових угод між сторонами до спірного договору, окрім тих, що зазначено в позовній заяві, та, у разі наявності - надати суду їх оригінали (для огляду) та належним чином завірені копії (для долучення до матеріалів справи).
4. Зобов’язати сторони надати:
- оригінали документів, копії яких надані на підтвердження заявлених вимог та заперечень (для огляду).
У разі направлення в судове засідання представників, останнім мати документи, що посвідчують особу, повноваження оформити у відповідності з вимогами ст. 28 Господарського процесуального кодексу України, а також надати належним чином засвідчені копії документів на підтвердження їх повноважень.
Попередити сторони про відповідальність за ухилення від вчинення дій, покладених господарським судом на сторону, передбачену п. 5 ст. 83 ГПК України, про можливість розгляду справи відповідно до положень ст. 75 ГПК України за наявними у ній матеріалами, а також позивача - про зміст норм п. 5 ч.1 ст. 81 ГПК України.
Суддя Селівон А.М.
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 25.06.2014 |
Оприлюднено | 02.10.2015 |
Номер документу | 51419503 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Чернігівської області
Селівон А.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні