6/101
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
Господарський суд Чернігівської області
14000 м. Чернігів, проспект Миру 20 Тел. 7-38-36, факс 7-44-62
Іменем України
ПОСТАНОВА
"20" березня 2007 р. Справа № 6/101
11 год. 05 хв., м. Чернігів
Господарський суд Чернігівської області у складі:
судді Блохіної Ж.В.
при секретарі Кузьмін М.М.,
за участю представників
позивача: Ус Н.М., довіреність №262 від 19.03.2007р.,
відповідача: не з'явився,
прокурора: Козакової І.М. –прокурор відділу прокуратури
Чернігівської області, посв. №93 від 20.12.04р.,
розглянувши у відкритому
судовому засіданні
позов Прокурора Бахмацького району в інтересах держави в
особі Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (представницький орган –Бахмацький районний центр зайнятості), м. Бахмач, вул. Жовтнева, 59а
до Товариства з обмеженою відповідальністю „Обрій”,
м. Бахмач, вул. Петровського, 62в
про стягнення 213,37 грн.
ВСТАНОВИВ:
Заявлено позов про стягнення 213,37 грн. боргу по сплаті страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття.
Представник відповідача був належним чином повідомлений про час і місце судового засідання, про що свідчать повідомлення про вручення поштового відправлення №382693, проте у судове засідання представника не направив, заперечення на позов не надав.
Суд вирішує справу на основі наявних доказів на підставі ч. 6 ст. 71 Кодексу адміністративного судочинства України.
Вислухавши пояснення представника позивача та прокурора, розглянувши подані документи і матеріали, з'ясувавши фактичні обставини справи, дослідивши докази, які мають юридичне значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, господарський суд встановив:
Фонд загальнообов'язкового державного соціального страхування на випадок безробіття (далі - Фонд) створений для управління страхуванням на випадок безробіття, провадження збору та акумуляції страхових внесків, контролю за використанням коштів, здійснення інших функцій згідно із вищевказаним Законом та статутом Фонду.
Управління Фондом здійснюють правління Фонду та виконавча дирекція Фонду (ст. 10 Закону України “Про загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття” (далі Закон)).
Згідно ст.12 Закону виконавча дирекція Фонду є виконавчим органом правління Фонду, який забезпечує виконання рішень правління. Функції виконавчої дирекції Фонду покладаються на органи державної служби зайнятості, які є робочими органами виконавчої дирекції Фонду. Виконавча дирекція Фонду та її робочі органи організовують виконання рішень правління Фонду та забезпечують дотримання законодавства України про страхування на випадок безробіття, діють від імені Фонду, контролюють правильність нарахування, своєчасність сплати страхових внесків, представляють інтереси Фонду в судових та інших органах.
Також ст.38 Закону передбачено, що не сплачені страхові внески, пеня, штраф стягуються в доход Фонду.
Товариств з обмеженою відповідальністю „Обрій” зареєстроване в Бахмацькому районному центрі зайнятості як платник страхових внесків на загальнообов'язкове державне соціальне страхування на випадок безробіття до Фонду загальнообов'язкового державного страхування на випадок безробіття з 25.09.1997р. за № 224.
У зв”язку з неповною сплатою внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття, виникла заборгованість по сплаті страхових внесків в розмірі 213,37 грн. Дана сума заборгованості підтверджується розрахунковою відомістю про нарахування і перерахування страхових внесків до Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття за 2006 рік.
Відповідно до ч.3 ст.17 Закону роботодавці та застраховані особи сплачують страхові внески один раз на місяць в день одержання роботодавцями в установах банків коштів на оплату праці. У ст.38 Закону передбачено, що строк давності у разі стягнення страхових внесків, пені та фінансових санкцій, передбачених цією статтею, не застосовується.
Відповідач на день розгляду справи в суді доказів оплати заборгованості в сумі 213,37 грн. не надав.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню повністю в сумі 213,37 грн.
Керуючись ст. ст. 94, 158, 160-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд
П О С Т А Н О В И В:
1. Позов задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю „Обрій” (м. Бахмач, вул. Петровського, 62в, код 21408297, р/р 26007542 в ЧОД ВАТ „Райффайзен банк Аваль”, м. Бахмач, МФО 353348) на користь Фонду загальнообов'язкового державного соціального страхування України на випадок безробіття (представницький орган –Бахмацький районний центр зайнятості) (м. Бахмач, вул. Жовтнева, 59а, код 21404894, р/р 37175971900007 в УДК м. Чернігова, МФО 853592) 213,37 грн. страхових внесків.
3. Постанова набирає законної сили після закінчення строку подання заяви про апеляційне оскарження, встановленого Кодексом адміністративного судочинства України, якщо таку заяву не було подано.
Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у строк, встановлений Кодексом адміністративного судочинства України, постанова суду першої інстанції набирає законної сили після закінчення цього строку.
У разі подання апеляційної скарги судове рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.
4. Про апеляційне оскарження рішення суду першої інстанції спочатку подається заява. Обґрунтування мотивів оскарження і вимоги до суду апеляційної інстанції викладаються в апеляційній скарзі.
Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до адміністративного суду апеляційної інстанції через суд першої інстанції, який ухвалив оскаржуване судове рішення. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.
Заява про апеляційне оскарження постанови суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення, а в разі складення постанови у повному обсязі відповідно до статті 160 Кодексу адміністративного судочинства України - з дня складення в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом двадцяти днів після подання заяви про апеляційне оскарження.
Апеляційна скарга може бути подана без попереднього подання заяви про апеляційне оскарження, якщо скарга подається у строк, встановлений для подання заяви про апеляційне оскарження.
Заява про апеляційне оскарження чи апеляційна скарга, подані після закінчення строків, встановлених цією статтею, залишаються без розгляду, якщо суд апеляційної інстанції за заявою особи, яка їх подала, не знайде підстав для поновлення строку, про що постановляється ухвала.
Суддя Ж.В.Блохіна
Суд | Господарський суд Чернігівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.03.2007 |
Оприлюднено | 28.08.2007 |
Номер документу | 514268 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні