Постанова
від 15.07.2014 по справі п/811/176/14
КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

Україна КІРОВОГРАДСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД -------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------

П О С Т А Н О В А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

15 липня 2014 року Справа № П/811/176/14

Кіровоградський окружний адміністративний суд у складі судді Кравчук О.В. розглянув у порядку письмового провадження адміністративну справу

за позовом Управління Пенсійного Фонду України в м.Кіровограді

до відповідача - Приватного вищого навчального закладу В«Кіровоградський інститут регіонального управління та економікиВ»

про стягнення заборгованості,

До Кіровоградського окружного адміністративного суду звернулося Управління Пенсійного Фонду України в м.Кіровограді (далі - позивач) з адміністративним позовом до Приватного вищого навчального закладу В«Кіровоградський інститут регіонального управління та економікиВ» (далі - відповідач) про стягнення заборгованості у вигляді різниці між сумою пенсії, призначеної на підставі Закону України В«Про наукову і наукову-технічну діяльністьВ» та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на загальну суму 2180,01 грн.

Позовні вимоги обґрунтовує Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та зазначає, що відповідачем не відшкодовуються до Пенсійного фонду витрати на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, внаслідок чого у відповідача утворилася заборгованість в розмірі 2180,01 грн.

Представник позивача в судове засідання не з'явився, 15 липня 2014 року подав до суду клопотання про розгляд справи за його відсутністю (а.с.96).

Представник відповідача у судове засідання 15 липня 2014 року також не прибув, про причини своєї неявки суд не повідомив, хоча був належним чином повідомлений про дату, час та місце розгляду справи (а.с.95).

За таких обставин та керуючись приписами частини 4 статті 122, частини 4 статті 128 Кодексу адміністративного судочинства України, суд вважає за можливе розглянути справу по суті без участі представників сторін за наявними матеріалами справи.

У зв'язку із неявкою у судове засідання всіх осіб, які беруть участь у справі, на підставі приписів частини 6 статті 12 та частини 1 статті 41 Кодексу адміністративного судочинства України фіксування судового засідання за допомогою звукозаписувального технічного засобу не здійснювалося.

Дослідивши подані сторонами документи і матеріали, всебічно і повно з'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтується позов, об'єктивно оцінивши докази, які мають значення для розгляду справи і вирішення спору по суті, суд

В С Т А Н О В И В:

Приватний вищий навчальний заклад В«Кіровоградський інститут регіонального управління та економікиВ» знаходиться на обліку в Управління Пенсійного Фонду України в м.Кіровограді.

Судом встановлено, що колишнім працівникам Приватного вищого навчального закладу В«Кіровоградський інститут регіонального управління та економікиВ» - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6, призначена та виплачується пенсія як науковим працівникам відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність».

Згідно розрахунку сум заборгованості по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, за період з вересня 2013 року по листопад 2013 року нараховано 2180,01 грн. (а.с.6)

Згідно статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» пенсія науковому (науково-педагогічному) працівнику призначається при досягненні пенсійного віку: чоловікам - за наявності стажу роботи не менше 25 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 20 років; жінкам - за наявності стажу роботи не менше 20 років, у тому числі стажу наукової роботи не менше 15 років.

Пенсії науковим (науково-педагогічним) працівникам призначаються в розмірі 80 відсотків від сум заробітної плати наукового (науково-педагогічного) працівника, яка визначається відповідно до статті 23 цього Закону та частини другої статті 40 Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» та на яку відповідно до законодавства нараховується збір на обов'язкове державне пенсійне страхування (внески).

Абзацу другого 2 пункту 13 Розділу XV Прикінцевих положень Закону України «Про загальнообов'язкове державне пенсійне страхування» від 09.07.2003р. №1058-IV передбачає, що коли особа має право на отримання пенсії відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» та цього Закону, призначається одна пенсія за її вибором. При цьому різниця між розміром пенсії, на яку має право особа відповідно до зазначеного Закону, та розміром пенсії із солідарної системи відповідно до цього Закону фінансується за рахунок коштів, спрямованих із джерел, визначених Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність».

Як передбачається частиною 9 статті 24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується:

- для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом;

- для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.

Відповідно до Постанови Кабінету Міністрів України №372 від 24.03.2004 року «Про затвердження порядку фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної науковим (науково-педагогічним) працівникам державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації згідно із Законом України "Про наукову і науково-технічну діяльність", та сумою пенсії, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи» за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.

Фінансування різниці у розмірі пенсії осіб, які мають науковий стаж роботи на кількох підприємствах, в установах, організаціях та вищих навчальних закладах III - IV рівнів акредитації незалежно від форми власності та фінансування, здійснюється пропорційно зарахованому для призначення пенсії науковому стажу роботи за рахунок джерел фінансування, визначених законодавством для відповідних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації. Розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України "Про наукову і науково-технічну діяльність", про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення за зразком, що додається.

Відповідно до пункту 5 Порядку зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.

Управлінням Пенсійного Фонду України в м.Кіровограді на адресу відповідача направлені повідомлення про суму витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів за період з вересня 2013 року по листопад 2013 року, які отримані відповідачем (а.с.9-20).

Крім того, судом встановлено, що вказані повідомлення відповідачем були оскаржені у судовому порядку. Так, постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду у адміністративній справі №811/3200/13-а за позовом Приватного вищого навчального закладу В«Кіровоградський інститут регіонального управління та економікиВ» до Управління Пенсійного Фонду України в м.Кіровограді про скасування повідомлень, у задоволенні позовних вимог відмовлено повністю(а.с.80-83).

Таким чином, суд приходить до висновку, що законність та обгрунтованість вимог Управління Пенсійного Фонду України в м.Кіровограді підтверджується вказаною постановою Кіровоградського окружного адміністративного суду, яка набрала законної сили.

На момент розгляду справи в суді заборгованість по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, за період з вересня 2013 року по листопад 2013 року у розмірі 2180,01 грн. відповідачем не сплачено, заборгованість перед Пенсійним фондом не погашена.

У відповідності до статті 11 Кодексу адміністративного судочинства України, розгляд і вирішення справ в адміністративних судах здійснюється на засадах змагальності сторін та свободи в наданні ними суду своїх доказів і у доведенні перед судом їх переконливості, за змістом частини 1 статті 71 Кодексу адміністративного судочинства України, кожна сторона повинна довести ті обставини, на яких ґрунтуються її вимоги та заперечення.

Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про наявність заборгованості по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, за період з вересня 2013 року по листопад 2013 року у розмірі 2180,01 грн. та наявність підстав для задоволення позовних вимог.

Відповідно до вимог статті 94 Кодексу адміністративного судочинства України судові витрати у даній справі не стягуються.

На підставі викладеного, керуючись статтями 17, 86, 158-163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд

П О С Т А Н О В И В:

Адміністративний позов задовольнити повністю.

Стягнути з Приватного вищого навчального закладу В«Кіровоградський інститут регіонального управління та економікиВ» (ід.код 13765106) на користь Управління Пенсійного Фонду України в м.Кіровограді (код ЄДРПОУ 20650088) заборгованість по відшкодуванню витрат на фінансування різниці між сумою пенсії, призначеної відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, по пенсіонерах - ОСОБА_1, ОСОБА_2, ОСОБА_3, ОСОБА_4, ОСОБА_5, ОСОБА_6,за період з вересня 2013 року листопад 2013 року у розмірі 2180,01 грн. (дві тисячі сто вісімдесят гривень, одна копійка).

Постанова суду набирає законної сили у строки і в порядку, що передбачені статтею 254 Кодексу адміністративного судочинства України.

Постанова суду може бути оскаржена до Дніпропетровського апеляційного адміністративного суду через Кіровоградський окружний адміністративний суд шляхом подачі апеляційної скарги в десятиденний строк з дня отримання копії постанови. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції.

Суддя Кіровоградського окружного

адміністративного суду ОСОБА_7

СудКіровоградський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.07.2014
Оприлюднено05.10.2015
Номер документу51516362
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —п/811/176/14

Постанова від 15.07.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.В. Кравчук

Ухвала від 26.06.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.В. Кравчук

Ухвала від 15.07.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.В. Кравчук

Ухвала від 20.01.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.В. Кравчук

Ухвала від 30.01.2014

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

О.В. Кравчук

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні