УКРАЇНА
Господарський суд
Житомирської області
10002, м. Житомир, майдан Путятинський, 3/65, тел. (0412) 48-16-20,
E-mail: inbox@zt.arbitr.gov.ua, http://zt.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"16" червня 2015 р. Справа № 906/850/15
Господарський суд Житомирської області у складі
судді: Шніт А.В., розглянувши клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Іберія Груп" про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у справі
за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю "Іберія Груп"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Підлуби Агро+"
про стягнення 165687,16 грн
ВСТАНОВИВ:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Іберія Груп" звернулося до господарського суду Житомирської області з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю "Підлуби Агро+" про стягнення 165687,16грн.
Ухвалою господарського суду Житомирської області від 10.06.2015 позовну заяву прийнято до розгляду, порушено провадження у справі №906/850/15, розгляд справи призначено на 23.06.2015 о 12:00 год. та зобов'язано сторони надати суду докази на підтвердження своїх вимог та заперечень.
15.06.2015 до суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "Іберія Груп" надійшло клопотання, в якому позивач просить суд забезпечити проведення судового засідання, призначеного на 23.06.2015 о 12:00 год., у режимі відеоконференції, а також визначити суд, відповідальний за проведення відеоконференції під час вказаного судового засідання.
Відповідно до змісту ч.6 ст.11 Закону України "Про судоустрій і статус суддів" учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом.
Згідно ч.1 ст.74-1 ГПК України господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.
Положеннями ч.ч. 2, 3 ст.74-1 ГПК України передбачено, що у клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь. Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Проте, в надісланому 15.06.2015 до суду клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції позивач у прохальній частині клопотання не зазначив суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Разом з тим, за змістом ч.2 ст.74-1 ГПК України таке зазначення є обов`язком учасника судового процесу, який заявляє відповідне клопотання.
Крім того, як зазначалося вище, ухвалою господарського суду Житомирської області від 10.06.2015 розгляд справи №906/850/15 призначено на 23.06.2015 о 12:00 год. Однак, як встановлено судом за відповідною заявкою господарського суду Житомирської області в "Програмі бронювання систем відеоконференцзв'язку", майданчик відеоконференцзв'язку Господарського суду Київської області, котрий є найближчим судом, до якого позивач має можливість направити представника, на дату призначеного у даній справі судового засідання заброньований у період з 09:00 год. до 18:00 год. Отже, в суду об'єктивно відсутня будь-яка можливість забезпечення участі позивача в судовому засіданні в режимі відеонференції.
Також, слід зазначити, що участь представника позивача в судовому засіданні в режимі відеоконференції не надасть позивачу можливості реалізувати належним чином принцип змагальності, з огляду на необхідність надання останнім витребуваних відповідно до ухвали суду від 10.06.2015 доказів на підтвердження своїх позовних вимог.
Суд звертає увагу на те, що метою судового представництва є необхідність забезпечення реалізації процесуальних прав осіб, які беруть участь у справі. Позивач має можливість здійснити повний та професійний судовий захист своїх інтересів не лише направивши представника товариства в засідання суду (з урахуванням положень ст.28 ГПК України) для надання усних пояснень, а й підготувавши витребувані судом документи та подавши їх до суду (поштою, кур'єром, а також, факсом або електронною поштою з одночасним направленням на адресу суду оригінальних примірників поданих документів).
Подання письмових доказів, якщо їх не додано до позовної заяви чи до відзиву на неї, має здійснюватися: або з супровідним листом через канцелярію суду, або безпосередньо в судовому засіданні за резолюцією судді (із зазначенням про це в протоколі відповідного судового засідання, якщо про долучення доказів до справи стороною чи іншою особою, яка бере участь у справі, заявлено усне клопотання) та з подальшою їх реєстрацією в канцелярії суду (п.2.4. Постанови Пленуму Вищого господарського суду №18 від 26.12. 2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції").
Враховуючи вищевикладене, суд приходить до висновку про відмову в задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Іберія Груп" про участь у судовому засіданні, призначеному на 23.06.2015 о 12:00 год., в режимі відеоконференції.
Керуючись ст.ст. 74-1, 86 ГПК України, господарський суд
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання Товариства з обмеженою відповідальністю "Іберія Груп" про участь у судовому засіданні, призначеному на 23.06.2015 о 12:00 год., в режимі відеоконференції відмовити.
Суддя Шніт А.В.
Друк. :
1 - у справу, 2 - позивачу
Суд | Господарський суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 16.06.2015 |
Оприлюднено | 05.10.2015 |
Номер документу | 51533706 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Житомирської області
Шніт А.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні