ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД РІВНЕНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"06" жовтня 2015 р. Справа № 918/1061/15
Суддя Андрійчук О.В., розглянувши зустрічну позовну заяву ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Віртуоз ЛТД", подану у справі
за позовом ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ТОРІС"
до відповідача ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Віртуоз ЛТД"
про стягнення коштів в сумі 340 048 грн. 79 коп.,
ВСТАНОВИВ:
У вересні 2015 року ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ТОРІС" звернулося до Господарського суду Рівненської області з позовом до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Віртуоз ЛТД" про стягнення коштів в сумі 340 048,79 грн.
Ухвалою суду від 07.09.2014 року порушено провадження, справу призначено до судового розгляду на 14.09.2014 року.
Ухвалою суду від 14.09.2014 року розгляд справи відкладено на 05.10.2014 року.
05.10.2015 року в судовому засіданні було проголошено вступну та резолютивну частини рішення, що стверджується відповідним записом в протоколі судового засідання від 05.10.2015 року.
06.10.2015 року через службу діловодства Господарського суду Рівненської області від ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Віртуоз ЛТД" надійшла зустрічна позовна заява до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ТОРІС" про стягнення вартості товару неналежної якості.
Розглянувши зустрічний позов з доданими до нього документами, суд встановив таке.
Відповідно до ст. 60 ГПК України відповідач має право до початку розгляду господарським судом справи по суті подати до позивача зустрічний позов для спільного розгляду з первісним позовом. Зустрічний позов повинен бути взаємно пов'язаний з первісним. Подання зустрічного позову провадиться за загальними правилами подання позовів.
Згідно з ч. 5 ст. 22 ГПК України відповідач має право, зокрема до початку розгляду господарським судом справи по суті подати зустрічний позов.
Таким чином, господарським процесуальним законодавством встановлено строк для подання зустрічного позову вказівкою на подію, яка повинна настати (початок розгляду господарським судом справи по суті).
Початок розгляду справи по суті має місце з того моменту, коли господарський суд після завершення підготовки справи до розгляду (ст. 65 ГПК), відкриття судового засідання, роз'яснення (за необхідності) сторонам та іншим учасникам судового процесу їх прав та обов'язків і розгляду інших клопотань і заяв (про відкладення розгляду справи, залучення до участі в ній інших осіб, витребування додаткових доказів тощо) переходить безпосередньо до розгляду позовних вимог, тобто до з'ясування у передбаченому ГПК порядку обставин справи та здійснення їх правової оцінки, про що зазначається в протоколі судового засідання. При цьому неявка у судове засідання сторін або однієї з сторін, за умови, що їх належним чином повідомлено про час і місце цього засідання, не перешкоджає такому переходові до розгляду позовних вимог, якщо у господарського суду відсутні підстави для відкладення розгляду справи, передбачені ч. 1 ст. 77 ГПК України.
У свою чергу,14.09.2015 року суд перейшов до розгляду позовних вимог по суті, що вбачається з протоколу від 14.09.2015 року.
Судом встановлено. що зустрічна позовна заява надійшла на адресу суду та була зареєстрована відділом канцелярії та документального забезпечення суду 06.10.2015 року о 11 год. 25 хв., що стверджується вхідним штампом канцелярії на першій сторінці зустрічної позовної заяви та накладною № 11 рекомендованих відправлень від 06.10.2015 року.
Як вбачається з штемпеля установи зв'язку, вказана зустрічна позовна заява направлена ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Віртуоз ЛТД" на адресу суду 05.10.2015 року, тобто в день проведення судового засідання, на якому прийнято рішення у справі.
Відтак, зустрічна позовна заява подана після початку розгляду справи по суті.
У разі подання зустрічного позову після початку розгляду справи по суті суддя відмовляє в його прийнятті на підставі п. 1 ч. 1 ст. 62 ГПК України як такого, що поданий з порушенням припису ч. 1 ст. 60 ГПК України; при цьому не має значення, з яких причин (поважних чи неповажних) зустрічний позов не було подано до початку такого розгляду. У цьому разі відповідач не позбавлений можливості звернутися з новим позовом у загальному порядку.
За приписами п.1 ч.1 ст. 62 ГПК України суддя відмовляє у прийнятті позовної заяви, якщо заява не підлягає розгляду в господарських судах України.
Враховуючи, що зустрічна позовна заява відповідача за первісним позовом подана після початку розгляду справи по суті, а надійшла до суду після завершення судового розгляду та прийняття рішення у справі, відтак суд відмовляє у її прийнятті до спільного розгляду з первісним позовом.
За таких обставин, керуючись ст.ст. 22, 60, п. 1 ч. 1 ст. 62, ст. 86 ГПК України, суд
УХВАЛИВ:
Відмовити ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Віртуоз ЛТД" у прийнятті зустрічної позовної заяви до ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "ТОРІС" про стягнення вартості товару неналежної якості.
Зустрічну позовну заяву та додані до неї документи повернути ОСОБА_1 з обмеженою відповідальністю "Віртуоз ЛТД".
Суддя Андрійчук О.В.
Суд | Господарський суд Рівненської області |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2015 |
Оприлюднено | 15.10.2015 |
Номер документу | 52141342 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Рівненської області
Андрійчук О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні