ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ІВАНО-ФРАНКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
26 серпня 2014 р. Справа № 909/868/14
Господарський суд Івано-Франківської області у складі судді Гриняка Б.П. при секретарі судового засідання Михайлюк А.С. , розглянувши у відкритому судовому засіданні справу
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "АВС" вул. Староміська, буд .88, м. Коломия, Івано-Франківська область ,78200
про: звернення стягнення на предмет іпотеки
представники сторін в судове засідання не з"явились
ВСТАНОВИВ:
до господарського суду Івано-Франківської області подано позов публічним акціонерним товариством "Дельта Банк" до ТзОВ "АВС" про звернення стягнення на предмет іпотеки.
Ухвалою господарського суду Івано-Франківської області від 12.08.14 прийнято позовну заяву до розгляду, порушено провадження у справі та призначено до розгляду в судовому засіданні на 26.08.14
Представники сторін в судове засідання не з"явились , хоча належним чином повідомлені про час та місце розгляду справи ухвалою суду від 12.08.14 , вимог ухвали не виконали , в суду відсутні відомості про причини їх неявки.
При вивченні судом матеріалів справи , встановлено , що у позовній заяві представником позивача , в якості третьої особи визначено ОСОБА_1 що, в свою чергу, є порушенням положень ст.27 ГПК України, за змістом якої треті особи залучаються до участі у справі безпосередньо судом або за клопотанням сторін за відповідною ухвалою суду, однак у будь-якому випадку не самостійно позивачем.
Згідно вказаної статті треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача до прийняття рішення господарським судом, якщо рішення з господарського спору може вплинути на їх права або обов’язки щодо однієї з сторін. Їх може бути залучено до участі у справі також за клопотанням сторін, прокурора або з ініціативи господарського суду.
Якщо господарський суд при прийнятті позовної заяви, вчиненні дій по підготовці справи до розгляду або під час розгляду справи встановить, що рішення господарського суду може вплинути на права і обов’язки осіб, що не є стороною у справі, господарський суд залучає таких осіб до участі у справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
У заявах про залучення третіх осіб без самостійних вимог на стороні позивача або відповідача і у заявах третіх осіб про вступ у справу на стороні позивача або відповідача зазначається, на яких підставах третіх осіб належить залучити або допустити до участі у справі. Питання про допущення або залучення третіх осіб до участі у справі вирішується господарським судом, який виносить з цього приводу ухвалу.
В даному випадку всупереч зазначеним положенням законодавства представником позивача не визначено процесуального статусу третьої особи (третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору залучається до участі у справі на стороні позивача або відповідача), обґрунтованого клопотання про залучення до участі у справі вказану ним в позові третю особу заявлено не було.
Питання про залучення до участі у справі ОСОБА_1 може бути вирішено в разі наявності обгрунтованого клопотання.
Відповідно до п.1, 2 ,3 ч. 1 ст. 77 Господарського процесуального кодексу України , господарський суд відкладає в межах строків, встановлених статтею 69 цього Кодексу, розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні.
Такою обставиною, зокрема, є: нез'явлення в судове засідання представників сторін , неподання витребуваних доказі та необхідність витребування нових доказів .
Суд з метою повного, всебічного та об'єктивного вирішення спору вважає, що розгляд справи слід відкласти.
Керуючись ст. 27 , п.1, 2 ,3 ч. 1 ст. 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Відкласти розгляд справи в судовому засіданні на 03.09.14 о 11:30 год.
Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду Івано-Франківської області за адресою: вул. Шевченка, 16, м. Івано-Франківськ, 76000; кімната/зал № 12.
2. Зобов'язати надати суду :
позивача :
- докази в обгрунтування залучення до участі у справі третьої особи ;
- власне письмове підтвердження того, що в провадженні господарського суду або іншого органу, який в межах своєї компетенції вирішує господарський спір, не має справи між тими ж сторонами, про той же предмет та з тих же підстав, а також не має рішення цих органів з такого спору;
- оригінали всіх документів по суті спору, доданих до позовної заяви (для огляду);
відповідача:
- витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців на день слухання справи у суді;
- статут;
- письмовий відзив на позов із зазначенням доказів, що підтверджують викладені у відзиві обставини, та нормативно-правове обгрунтування своїх заперечень, при наявності таких;
- забезпечити надсилання копії відзиву у порядку, передбаченому ст. 59 ГПК України.
Реалізація права відповідача щодо подання відзиву на позовну заяву (ст. 59 Господарського процесуального кодексу України) здійснюється шляхом надсилання відзиву до господарського суду (в оригіналі), позивачу, іншим відповідачам, прокурору (в копіях), тобто до початку судового засідання. Подача відповідачем відзиву на позовну заяву під час судового засідання унеможливлює реалізацію права інших учасників спору на підготовку у повному обсязі своїх доводів та заперечень на відзив відповідача, що впливає на строки розгляду справи.
Для об'єктивного, повного та всебічного з'ясування всіх обставин справи представникам сторін з'явитися в судове засідання для дачі пояснень та згідно ст. 28 Господарського процесуального кодексу України представити документальне підтвердження своїх повноважень у справі.
Повноваження представників сторін мають бути підтверджені довіреністю, оформленою в установленому порядку (засвідченою нотаріально або, якщо довіреність видає юридична особа - підписом її керівника з прикладенням печатки цієї організації). В разі представництва інтересів сторони безпосередньо її керівництвом - подати копію наказу, рішення, розпорядження, протоколу тощо, або засвідчені належним чином витяги з них про призначення на відповідну посаду.
Суд звертає увагу учасників процесу на те, що копія документа виготовляється рукописним, машинописним способами або засобами оперативної поліграфії. Під час виготовлення копії рукописним і машинописним способами текст документа відтворюється повністю, включаючи елементи бланка, і засвідчується підписом посадової особи, яка підтверджує відповідність копії оригіналу. Відмітка "Копія" зазначається у верхній правій частині лицьового боку першого аркуша документа. Напис про засвідчення документа складається з слова "Згідно", найменування посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії і проставляється нижче реквізиту "Підпис" (п. 4.10.2 Примірної інструкції з діловодства у міністерствах, інших центральних органах виконавчої влади, Раді міністрів Автономної Республіки Крим, місцевих органах виконавчої влади, затвердженої Постановою Кабінету Міністрів України від 17.10.1997 року № 1153).
Подання письмових доказів, якщо їх не додано до позовної заяви чи до відзиву на неї, має здійснюватись з супровідним листом через канцелярію суду (п. 2.4. постанови пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року).
Строк розгляду справи обмежений процесуальним законодавством. а отже, у випадку нез'явлення у судове засідання представників сторін та неподання суду доказів, справа може бути розглянута судом за наявними у ній матеріалами (ст. 75 Господарського процесуального кодексу України).
Суддя Гриняк Б.П.
Виготовлено в КП "Діловодство спеціалізованого суду"
Суд | Господарський суд Івано-Франківської області |
Дата ухвалення рішення | 26.08.2014 |
Оприлюднено | 15.10.2015 |
Номер документу | 52147336 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Івано-Франківської області
Гриняк Б. П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні