МИКОЛАЇВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
м. Миколаїв
01.07.2015 р. Справа № 814/3148/13-а
Миколаївський окружний адміністративний суд у складi суддi ОСОБА_1 , розглянувши в порядку письмового провадження справу за
адміністративним позовом Миколаївської обласної спілки споживчих товарів (вул. В.Морська, 49, м. Миколаїв, 54001)
до відповідачів: 1. Реєстраційної палати Виконавчого комітету Миколаївської міської ради (вул. Адміральська, 20, м. Миколаїв, 54027);
2. Миколаївського міського управління юстиції (вул. Фалеєвська, 25, м. Миколаїв, 54030)
треті особи: 1. Товариство з обмеженою відповідальністю «Озон-Юг» (пр-т Корабелів, 1, м. Миколаїв, 54052)
2. ОСОБА_2 (АДРЕСА_1, 54052)
про визнання неправомірними дій,
в с т а н о в и в:
Миколаївська обласна спілка споживчих товариств (далі - позивач) звернулася до суду з адміністративним позовом до Виконавчий комітет Миколаївської міської ради (далі - відповідач) про визнання неправомірними дій державного реєстратора виконкому Миколаївської міської ради ОСОБА_3 щодо проведення державної реєстрації статуту кооперативного підприємства «Готель «Колос», затвердженого рішенням загальних зборів учасників вказаного підприємства від 17.05.2006 року, проведеної 23.05.2006 року (реєстраційний номер 15221050001008581, ідентифікаційний код 32004194).
В обґрунтування своїх вимог позивач зазначив, що державна реєстрація нового статуту кооперативного підприємства «Готель «Колос», затвердженого рішенням загальних зборів учасників вказаного підприємства від 17.05.2006 року, проведена 23.05.2006 року, суперечить вимогам закону і порушує права та законні інтереси позивача.
Позивач звернувся до суду з клопотанням про заміну неналежного відповідача, а саме замінити Виконавчий комітет Миколаївської міської ради на Реєстраційну службу Миколаївського міського управління юстиції та Миколаївське міське управління юстиції.
08.06.2015 року судом винесено ухвалу про заміну первинного відповідача на належного - Реєстраційну службу Миколаївського міського управління юстиції та Миколаївське міське управління юстиції.
Відповідачі та третя особи проти позову заперечують, просять в задоволенні позову відмовити.
Від представників позивача та третіх осіб надійшли клопотання про розгляд справи в порядку письмового провадження. Суд вважає, що справа може бути розглянута по суті на підставі наявних у справі доказів, відповідно до ст. 128 Кодексу адміністративного судочинства України (далі - КАС України).
Дослідивши всі матеріали справи, оцінивши наявні докази в їх сукупності, суд встановив наступне.
23.05.2006 року державним реєстратором виконкому Миколаївської міської ради ОСОБА_3 була проведена державна реєстрація статуту кооперативного підприємства «Готель «Колос», затвердженого рішенням загальних зборів учасників вказаного підприємства від 17.05.2006 року, проведеної 23.05.2006 року (реєстраційний номер 15221050001008581.
Позивач вважає дані дії державного реєстратора ОСОБА_3, протиправними, оскільки на думку позивача:
- Статут 2006 року не містить інформації (вказівки) про те, що він є новою редакцією статуту 2002 р., хоча вказані документи суттєво відрізняються один від одного;
- Незважаючи на те, що існує два різних за змістом протоколи загальних зборів
учасників КП «Готель «Колос» від 17.05.2006 року № 01/2006 та № 02/2006, в тексті статуту
2006 року відсутня інформація відносно того, на яких саме зборах його було затверджено;
- Як вбачається з текстів обох вказаних протоколів від 17 травня 2006 року, жодними із зборів підприємства рішення про затвердження його статуту в новій редакції чи нового
статуту взагалі не приймалось, хоча на першому аркуші статуту 2006 року прямо зазначено
що він «затверджений» рішенням зборів засновників (учасників) від 17.05.2006 року.
При цьому, позивач зауважує, що хоча питання «Про внесення змін та затвердження
Статуту підприємства в новій редакції» і було внесено до п. 2 порядку денного загальних
зборів від 17.05.2006 року, оформлених протоколом № 02/2006, але в ході роботи зборів це
питання не обговорювалось і рішення про затвердження нової редакції статуту зборами не приймалось.
Нормами статті 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» від 15.05.2003 року №755-IV, що була чинною на дату проведення реєстраційних дій, передбачено порядок проведення державної реєстрації змін до установчих документів, що полягає у наступному: юридична особа повинна подати (надіслати рекомендованим листом з описом вкладення) такі документи: заповнену реєстраційну картку на проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи; примірник оригіналу або нотаріально засвідчену копію рішення про внесення змін до установчих документів; оригінали установчих документів юридичної особи з відміткою про їх державну реєстрацію або документ, що підтверджує внесення плати за публікацію у спеціалізованому друкованому засобі масової інформації повідомлення про втрату оригіналів установчих документів; два примірники змін до установчих документів юридичної особи у вигляді окремих додатків або два примірники установчих документів у новій редакції; документ, що підтверджує внесення реєстраційного збору за проведення державної реєстрації змін до установчих документів.
У разі внесення змін до установчих документів, які пов’язані із зміною складу засновників (учасників) юридичної особи, крім документів, які передбачені частиною першою цієї статті, додатково подається або копія рішення про вихід юридичної особи із складу засновників (учасників), завірена в установленому порядку, або нотаріально засвідчена копія заяви фізичної особи про вихід зі складу засновників (учасників), або нотаріально засвідчена копія документа про перехід чи передання частки учасника у статутному капіталі товариства, або нотаріально посвідчений договір про такий перехід чи передання, або рішення уповноваженого органу юридичної особи про примусове виключення засновника (учасника) зі складу засновників (учасників) юридичної особи, якщо це передбачено законом або установчими документами юридичної особи.
Для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи Кооперативного підприємства «Готель «Колос» 23.05.2006 року державним реєстратором були прийняті наступні документи:
- реєстраційна картка для проведення змін до установчих документів юридичної особи (Форма № 3);
- нотаріально посвідчена копія рішення засновників або уповноваженого ними органу оформлене протоколом №1/2006 від 17.05.2006 року, в якому зафіксовано рішення засновників Кооперативного підприємства «Готель «Колос» про вихід Миколаївської обласної спілки споживчих товариств із складу засновників Кооперативного підприємства "Готель "Колос" та протокол №2/2006 від 17.05.2006 року, в якому зафіксовано рішення засновників Кооперативного підприємства «Готель «Колос» про внесення відповідних змін до Статуту КП «Готель «Колос»;
- оригінал установчих документів з відміткою про їх державну реєстрацію;
- копія квитанції, виданої банком;
- два примірника установчих документів у новій редакції.
Дослідивши матеріали справи, суд дійшов висновку, що особами, які надавали документи державному реєстратору Миколаївської міської ради в травні 2006 року були додержані вимоги, передбачені ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» щодо повноти комплекту документів, необхідних для проведення реєстраційних дій.
Частина 7 ст. 29 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» забороняє державному реєстратору вимагати документи для проведення державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо вони не передбачені частинами першою - шостою цієї статті.
Відповідно до ст. 4 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» на державного реєстратора покладається обов’язок по проведенню перевірки комплектності документів, які подаються на реєстрацію, та повноти відомостей, що вказані в реєстраційній картці. Відповідальність за відповідність установчих документів законодавству, відповідно до ч. 3 ст. 8, ч. 4 ст. 53 Закону, покладається на засновників (учасників) юридичної особи.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» на державного реєстратора не покладено обов’язок перевіряти наявність дійсної волі, волевиявлення осіб та способів волевиявлення; також до компетенції державного реєстратора не відноситься питання контролю щодо порядку скликання, проведення зборів осіб, які вирішили затвердити зміни про юридичну особу, та порядку їх оформлення.
Стосовно проведення реєстраційних дій державним реєстратором виконкому Миколаївської міської ради, щодо реєстрації статуту кооперативного підприємства «Готель «Колос», затвердженого рішенням загальних зборів учасників вказаного підприємства від 17.05.2006 року, проведеної 23.05.2006 року (реєстраційний номер 15221050001008581, ідентифікаційний код 32004194) суд зазначає, що відповідно до ст. 31 Закону України «Про державну реєстрацію юридичних осіб та фізичних осіб-підприємців» державний реєстратор у строк, що не перевищує двох робочих днів з дати надходження судового рішення щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, вносить до Єдиного державного реєстру запис щодо скасування державної реєстрації змін до установчих документів юридичної особи, якщо інше не встановлено судовим рішенням, та в той же день повідомляє органи статистики, державної податкової служби, Пенсійного фонду України, фондів соціального страхування про внесення такого запису.
Позивачем не надано жодних доказів про те, що подані державним реєстраторам документи є недійсними, підробленими чи сфальсифікованими або були визнані такими на момент їх подання на державну реєстрацію, тобто станом на 23.05.202006 року.
Крім того третіми особами до суду надана копія постанови Господарського суду Миколаївської області у справі № 5016/1105/2012 (10/35), яка набрала законної сили, відповідно до якої в задоволенні позовних вимог позивача щодо визнання недійсними рішення загальних зборів Кооперативного підприємства «Готель «Колос» від 17.05.2006 року оформленого протоколом № 2/2006 та відміну державної реєстрації статуту Кооперативного підприємства «Готель «Колос», затвердженого рішення загальних зборів учасників від 17.05.2006 року, проведеної державним реєстратором 23.05.2006 року - в задоволені позову відмовлено.
У відповідності до ч. 1 ст. 72 КАС України, обставини, встановлені судовим рішенням в адміністративній, цивільній або господарській справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.
Відповідно до норм п. 3. ст. 2 КАС України у справах щодо оскарження рішень, дій чи бездіяльності суб’єктів владних повноважень адміністративні суди перевіряють, чи прийняті (вчинені) вони: на підставі, у межах повноважень та у спосіб, що передбачені Конституцією та законами України; з використанням повноваження з метою, з якою це повноваження надано; обґрунтовано, тобто з урахуванням усіх обставин, що мають значення для прийняття рішення (вчинення дії); безсторонньо (неупереджено); добросовісно; розсудливо; з дотриманням принципу рівності перед законом, запобігаючи несправедливій дискримінації; пропорційно, зокрема з дотриманням необхідного балансу між будь-якими несприятливими наслідками для прав, свобод та інтересів особи і цілями, на досягнення яких спрямоване це рішення (дія); з урахуванням права особи на участь у процесі прийняття рішення; своєчасно, тобто протягом розумного строку.
За таких обставин суд дійшов висновку щодо дотримання державним реєстратором ОСОБА_3 вимог діючого законодавства України при проведені реєстраційної дії - запису за №15221050001008581 державна реєстрація змін до установчих документів юридичної особи.
Враховуючи викладене, суд вважає за необхідне в задоволенні позовних вимог Миколаївської обласної спілки споживчих товариств відмовити повністю.
Керуючись ст.ст. 2, 72, 128, 158, 160 - 163 Кодексу адміністративного судочинства України, суд, -
П О С Т А Н О В И В:
Взадоволенні позову відмовити.
Постанова набирає законної сили після закінчення 10-денного строку з дня проголошення/отримання постанови, якщо протягом цього часу не буде подано апеляційної скарги.
У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після повернення апеляційної скарги, відмови у відкритті апеляційного провадження або набрання законної сили постанови за наслідками апеляційного провадження.
Порядок та строки апеляційного оскарження визначені ст. 186 КАС України.
Апеляційна скарга подається до Одеського апеляційного адміністративного суду через Миколаївський окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до Одеського апеляційного адміністративного суду.
Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 цього Кодексу, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Суддя О.В. Малих
Суд | Миколаївський окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.07.2015 |
Оприлюднено | 28.10.2015 |
Номер документу | 52619365 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Миколаївський окружний адміністративний суд
Малих О.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні