справа № 691/1008/15-ц
провадження № 2/691/453/15
УХВАЛА
27 жовтня 2015 року Городищенський районний суд Черкаської області
в складі :
судді Черненка В.О.
при секретарі Сидоренко О.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова нива», Товариства з обмеженою відповідальністю «Богуслав Керамік», за участі у справі третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог - ОСОБА_2, про стягнення заборгованості,
ВСТАНОВИВ :
ОСОБА_1 звернулася до суду з позовною заявою до Товариства з обмеженою відповідальністю «Нова нива», Товариства з обмеженою відповідальністю «Богуслав Керамік», за участі у справі третьої особи на стороні позивача без самостійних вимог ОСОБА_2, про стягнення заборгованості
В судовому засіданні представник відповідачів заявив клопотання про закриття провадження у справі на підставі ч. 1 ст. 205 ЦПК України, оскільки на час надання коштів та укладення договору поворотної фінансової допомоги, ОСОБА_2, відповідно до Статуту ТОВ «Нова Нива», затвердженого учасниками даного товариства, який зареєстрований в Державному реєстрі 21.06.2010 року, № реєстру 10011050005000329, являвся учасником ТОВ «Нова Нива», а справи, відповідно до ст. 12 ГПК України, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками, у тому числі учасником, який вибув, пов'язаних із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності юридичної особи, крім трудових спорів, підвідомчі господарським судам. В зв'язку з наведеним, просив закрити провадження у даній цивільній справі.
Позивач та його представник заперечували проти задоволення даного клопотання, посилаючись на те, що справа підсудна Городищенському районному суду.
Третя особа ОСОБА_2 заперечував проти задоволення клопотання з тих же підстав.
Згідно ст. 12 ГПК України, господарським судам підвідомчі справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником (засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, а також між учасниками (засновниками, акціонерами) господарських товариств, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності цього товариства, крім трудових спорів.
Відповідно до ст. 167 ГК України, корпоративні права - це права особи, частка якої визначається у статутному капіталі (майні) господарської організації, що включають правомочності на участь цієї особи в управлінні господарською організацією, отримання певної частки прибутку (дивідендів) даної організації та активів у разі ліквідації останньої відповідно до закону, а також інші правомочності, передбачені законом та статутними документами. Під корпоративними відносинами маються на увазі відносини, що виникають, змінюються та припиняються щодо корпоративних прав.
Згідно роз'яснень Пленуму Вищого господарського Суду України, наведених у постанові № 10 від 24.10.2011 року, справи, що виникають з корпоративних відносин, - це справи зі спорів між юридичними особами та їх учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі учасниками, які вибули, а також між учасниками (засновниками, акціонерами, членами) юридичної особи, що пов'язані із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи. Предметом відповідних позовів можуть бути вимоги про визнання недійсними: актів органів управління юридичної особи; її установчих документів; правочинів, укладених юридичною особою, якщо позивач обґрунтує свої вимоги порушенням його корпоративних прав або інтересів, тощо. Виняток становлять трудові спори за участю юридичної особи.
Відповідно до договору поворотної фінансової допомоги від 26.02.2013 року, він був укладений між фізичною особою ОСОБА_2 та ТОВ «Нова Нива».
Крім того, позивачем у цій справі є ОСОБА_1, яка, згідно договору про відступлення права вимоги від 01.03.2013 року, отримала від ОСОБА_2 право вимагати стягнення коштів за договором поворотної фінансової допомоги від 26.02.2013 року, та ніколи не була учасником ТОВ «Нова Нива».
Суд, вислухавши учасників процесу, виходячи з вище викладеного та з аналізу зазначених норм чинного законодавства, вважає, що спір, який знаходиться на розгляді, не відноситься до юрисдикції господарських судів, а повинен розглядатися у порядку цивільного судочинства, тому клопотання представника відповідачів до задоволення не підлягає.
Керуючись ст.ст. 208, 209, 210, 293 ЦПК України, ст. 12 ГПК України, ст. 167 ГК України, Постановою Пленуму Вищого господарського Суду України № 10 від 24.10.2011 року, суд,
УХВАЛИВ :
у задоволенні клопотання представника відповідачів ОСОБА_3 про закриття провадження у справі у зв'язку з тим, що вона не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства, - відмовити.
Ухвала суду оскарженню не підлягає.
Суддя ОСОБА_4
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2015 |
Оприлюднено | 03.11.2015 |
Номер документу | 52843552 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Дем’яносов Микола Власович
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Дем’яносов Микола Власович
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Дем’яносов Микола Власович
Цивільне
Городищенський районний суд Черкаської області
Черненко В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні