ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,
тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41
УХВАЛА
про порушення провадження у справі
"29" жовтня 2015 р.Справа № 922/5788/15
Господарський суд Харківської області у складі:
судді Чистякової І.О.
розглянувши матеріали
позовної заяви Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрторгстрой", м. Харків до Rising Trade Sp. Z O.O., Krakow, Polska про стягнення 9485,04 польських злотих, що станом на дату подання позову еквівалентно 55804,86 грн.
визнав їх достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду.
Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрторгстрой" звернулось до господарського суду Харківської області з позовною заявою до відповідача - Rising Trade Sp. Z O.O. про стягнення коштів у розмірі 9485,04 польських злотих. Також позивачем до стягнення заявлені судові витрати у розмірі 1218,00 грн.
Як вбачається з матеріалів, доданих до позовної заяви, а саме із умов розділу 10 контракту № 250315 від 25 березня 2015 року в редакції додаткової угоди № 1 від 30 березня 2015 року, сторони погодили, що будь-який спір, який виникає за цим контрактом або пов'язаний з ним, підлягає передачі до розгляду та вирішення в господарський суд Харківської області, Україна. Сторони домовилися, що в процесі розгляду та вирішення спору буде застосовуватися господарське процесуальне законодавство України. Мова судового розгляду - Українська. Правом регулюючим даний контракт, є матеріальне право України.
Враховуючи вищевикладене, господарський суд Харківської області визнав надані матеріали достатніми для прийняття позовної заяви до розгляду, вважає за необхідне прийняти до розгляду позовну заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "Укрторгстрой" до Rising Trade Sp. Z O.O. про стягнення коштів у розмірі 9485,04 польських злотих та порушити провадження у справі.
Керуючись п. b ч. 2 ст. 15 Конвенції "Про вручення за кордоном судових та позасудових документів по цивільним та комерційним справам" від 15.11.1965 року, суд визначає 29 липня 2016 року як строк, достатній для вирішення зазначеної справи.
Оскільки відповідач не є резидентом України суд вважає за необхідне зазначити наступне.
За приписами ст.123 Господарського процесуального кодексу України іноземні суб'єкти господарювання мають такі самі процесуальні права і обов'язки, що і суб'єкти господарювання України, крім винятків, встановлених законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Відповідно до ст.125 Господарського процесуального кодексу України у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.
Повідомлення іноземних суб'єктів про розгляд справи судами України здійснюється в порядку, визначеному Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, укладеної 15 листопада 1965 року в м. Гаага (далі - Конвенція), до якої приєдналась Україна згідно Закону України В«Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справахВ» від 19 жовтня 2000 року N 2052-III.
Відповідно до статті 3 Конвенції орган влади чи судовий працівник, компетентний відповідно до права запитуючої Держави, направляють Центральному Органу запитуваної Держави прохання згідно з формуляром, що додається до цієї Конвенції, без потреби легалізації або виконання інших аналогічних формальностей. До прохання додається документ, що підлягає врученню, або його копія. Прохання і документ надаються в двох примірниках.
Типові умови формуляру, доданого до цієї Конвенції, у всіх випадках обов'язково мають бути складені французькою або англійською мовами. Вони можуть при цьому бути складені офіційною мовою або однією з офіційних мов запитуючої Держави. Відповідні пробіли заповнюються або мовою запитуваної Держави, або французькою чи англійською мовами (стаття 7 Конвенції).
Порядок здійснення такого вручення врегульовано в Україні Інструкцією про порядок виконання міжнародних договорів з питань надання правової допомоги в цивільних справах щодо вручення документів, отримання доказів та визнання і виконання судових рішень, затвердженою наказом Міністерства юстиції України, Державної судової адміністрації України від 27 червня 2008 р. N 1092/5/54 (далі - Інструкція).
Відповідно до п. 2.3 Інструкції переклад здійснюється фахівцем, запрошеним до відповідного суду України, або засвідчується уповноваженим перекладачем, або нотаріально.
Згідно п. 4 ч. 1 ст. 65 Господарського процесуального кодексу України, з метою забезпечення правильного і своєчасного вирішення господарського спору суддя вчиняє в необхідних випадках такі дії по підготовці справи до розгляду, зобов'язує сторони, інші підприємства, установи, організації, державні та інші органи, їх посадових осіб виконати певні дії (звірити розрахунки, провести огляд доказів у місці їх знаходження тощо); витребувати від них документи, відомості, висновки, необхідні для вирішення спору, чи знайомитися з такими матеріалами безпосередньо в місцях їх знаходження.
З огляду на наведене, суд зобов'язує позивача надати до суду переклад позовної заяви № 10/3 юр. від 26.10.2015 року, ухвали господарського суду Харківської області від 29 жовтня 2015 року про порушення провадження у справі № 922/5788/15 та Прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів відповідно до Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року - на польську мову у трьох примірниках.
Також, суд вважає за необхідне звернутися до уповноваженого органу Польщі (National Organ for the Hague Conference), яка є державою-учасником зазначеної Конвенції, з відповідним судовим дорученням про вручення відповідачу - Rising Trade Sp. Z O.O. копії позовної заяви № 10/3 юр. від 26.10.2015 року та ухвали господарського суду Харківської області від 29 жовтня 2015 року про порушення провадження у справі № 922/5788/15.
Відповідно до ч. 1 ст. 79 Господарського процесуального кодексу України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.
З огляду на наведене, враховуючи необхідність звернення господарського суду Харківської області із судовим дорученням про надання правової допомоги до компетентного органу Польщі (National Organ for the Hague Conference), з метою забезпечення принципів рівності сторін та змагальності судового процесу, створення і позивачу, і відповідачу у даній справі рівних умов для встановлення фактичних обставин справи, суд вважає за необхідне зупинити провадження у справі до виконання доручення про надання правової допомоги компетентним органом Польщі (National Organ for the Hague Conference) або повідомлення про обставини, що перешкоджають його виконанню.
Керуючись статтями 64, 65, ч. 1 ст. 79, 86, 123-125Господарського процесуального кодексу України, суд
УХВАЛИВ:
1. Прийняти позовну заяву до розгляду.
2. Порушити провадження у справі та призначити її до розгляду у судовому засіданні на "26" січня 2016 р. о(об) 10:00 .
3. Засідання відбудеться у приміщенні господарського суду за адресою: 61022, місто Харків, майдан Свободи 5, 8-й під'їзд, 3-й поверх, кабінет № 319.
4. Зобов'язати сторони за три дні до дати судового засідання надати через канцелярію суду наступні документи:
Позивачу:
- Витяг з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців станом на час розгляду справи стосовно позивача;
- надати оформлений з урахуванням статті 13 Закону України "Про міжнародне приватне право" документ, що є доказом правосуб'єктності юридичної особи (сертифікат реєстрації, витяг з торгового реєстру тощо).
- документальне та нормативне обґрунтування позовних вимог;
- оригінали документів, доданих до позовної заяви (для огляду в судовому засіданні);
- листування пов'язане з предметом даного провадження (за наявності);
- установчі документи позивача;
- розрахунок пені у національній валюті України (гривнях);
- довідку про офіційний курс гривні до польських злотих станом на період розрахування ціни позову.
Відповідачу:
- письмовий відзив на позовну заяву, відповідно до статті 59 ГПК України з поясненням по суті заявлених вимог з наданням доказів, що обґрунтовують викладені в ньому обставини. Якщо відповідач заперечує проти позову, то надати всі документи, які підтверджують заперечення проти позову. Відзив повинен містити мотиви повного або часткового відхилення вимог позивача з посиланням на конкретні норми чинного законодавства. Окрім того, надати для огляду в судовому засіданні оригінали документів, на які відповідач посилається у відзиві на позов, та їх належним чином засвідчені копії - для залучення до матеріалів справи;
- належним чином завірену довідку про назви та номери рахунків у кредитних установах;
- документ, що є доказом правосуб'єктності юридичної особи.
- у разі незгоди з розрахунком позивача надати контррозрахунок суми боргу.
5. Попередити учасників судового процесу про те, що всі документи адресовані суду повинні подаватись із зазначенням номеру справи, бути розкладені у відповідності до переліку додатків, прошиті та пронумеровані. Учасники судового процесу зобов'язані подавати докази завчасно: або за три дні до дати судового засідання через канцелярію суду, або поштою з урахуванням часу поштового перебігу та часу обробки кореспонденції службою діловодства суду.
- письмові докази подаються до суду в оригіналі або в належним чином засвідченій копії (ст.36 ГПК України). В разі подання копії документу вона повинна бути засвідчена відповідно до вимог чинного законодавства України (Закону України "Про нотаріат", Закону України "Про адвокатуру" або ін. Відповідно до п. 5.27 Уніфікованої системи організаційно-розпорядчої документації (ДСТУ 4163-2003) відмітку про засвідчення копії документа складають зі слів „Згідно з оригіналомВ» , назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, дати засвідчення копії, засвідчуватись повинна кожна сторінка документу з відтиском печатки підприємства, установи, організації іншої юридичної особи (ФОП - за наявності).
- у разі неявки їх представників у судове засідання та ненадання витребуваних судом документів, суд має право розглянути справу за наявними в ній матеріалами або залишити позов без розгляду.
6. Визначити 29 липня 2016 року як термін, достатній для вирішення даної справи.
7. Звернутись до компетентного органу Польщі з судовим дорученням про надання правової допомоги про вручення копії позовної заяви № 10/3 юр. від 26.10.2015 року та ухвали господарського суду Харківської області від 29 жовтня 2015 року про порушення провадження у справі № 922/5788/15.
8. Зобов'язати Товариство з обмеженою відповідальністю "Укрторгстрой" через канцелярію в строк до 12 листопада 2015 року надати до господарського суду Харківської області: три нотаріально засвідчені копії перекладу на польську мову позовної заяви № 10/3 юр. від 26 жовтня 2015 року; три нотаріально засвідчені копії перекладу на польську мову ухвали господарського суду Харківської області від 29 жовтня 2015 року про порушення провадження у справі № 922/5788/15; дві нотаріально засвідчені копії перекладу на польську мову прохання про вручення за кордоном судових або позасудових документів відповідно до Гаазької Конвенції про вручення за кордоном судових або позасудових документів у цивільних або комерційних справах від 15 листопада 1965 року.
9. Провадження у справі зупинити до виконання доручення господарського суду Харківської області про надання правової допомоги компетентним органом Польщі або повідомлення про обставини, що перешкоджають його виконанню.
Суддя ОСОБА_1
Примітка: Копії витребуваних судом документів можуть бути також надіслані на офіційну електронну адресу суду inbox@hr.arbitr.gov.ua. У разі надсилання електронних документів без електронного цифрового підпису та факсограм необхідно надсилати також оригінал документа в паперовій формі. Електронний документ надсилати у форматі MS Word. У назві файлу зазначати номер справи.
Суд | Господарський суд Харківської області |
Дата ухвалення рішення | 29.10.2015 |
Оприлюднено | 04.11.2015 |
Номер документу | 52944528 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Харківської області
Чистякова І.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні