ЖИТОМИРСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
Головуючий у 1-й інстанції: Коломієць С.О.
Суддя-доповідач:Мацький Є.М.
УХВАЛА
іменем України
"11" червня 2012 р. Справа № 2-А-25/12
Житомирський апеляційний адміністративний суд у складі колегіі:
головуючого судді Мацького Є.М.
суддів: Євпак В.В.
Капустинського М.М.,
при секретарі Волянська О.В. ,
за участю позивача,
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м.Житомирі апеляційну скаргу ОСОБА_1 на постанову Богунського районного суду м.Житомира від "21" лютого 2012 р. у справі за позовом ОСОБА_1 до Головного управління Пенсійного фонду України в Житомирській області, за участю третіх осіб- Житомирського обласного військового комісаріата, Військової частини НОМЕР_1 про визнання дій незаконними, зобов`язання здійснити перерахунок пенсії та стягнення заборгованості ,
ВСТАНОВИВ:
Позивач 31.05.2011 року звернувся до суду з адміністративним позовом, в якому просив визнати дії відповідача Головного Управління Пенсійного фонду України в Житомирській області щодо припинення виплати пенсії з січня 2010 року з урахуванням надбавки за особливі умови служби неправомірними, стягнути з пенсійного фонду суму частини невиплаченої пенсії з січня 2010 року з нарахуванням компенсації втрати частини доходів, зобов`язавши відповідача і надалі виплачувати пенсію з урахуванням надбавки за особливі умови служби.
Постановою Богунського районного суду м.Житомира від 21 лютого 2012 року в задоволенні позовних вимог відмовлено.
В апеляційній скарзі ОСОБА_1 , посилаючись на порушення судом норм матеріального та процесуального права, просив скасувати постанову суду та прийняти нову про задоволення його позовних вимог.
Апелянт зазначив, що він 31.10.2004 року був звільнений у запас за станом здоров`я з посади начальника штабу - першого заступника командира авіаційної ескадрильї (Міг-29). При нарахуванні пенсії Житомирським обласним військкоматом була допущена груба помилка, а саме : до складу грошового утримання, з якого обчислюється пенсія, не була включена надбавка за особливі умови служби, яка була передбачена пп. а) ст. 109 «Положенням про порядок призначення та виплати в міністерстві оборони України державних пенсій і допомог військовослужбовцям та членам їх сімей», затвердженого наказом МОУ від 08.08.1994 року № 205. Після численних його звернень до відповідних установ Житомирський військкомат надав пенсійному фонду нову довідку про розмір грошового утримання, в який була включена вищевказана надбавка і з червня 2009 року позивач почав отримувати правильно розраховану пенсію. Однак, в грудні 2009 року позивач отримав лист від відповідача в якому його було проінформовано, що підстав для перерахунку пенсії, який був проведений в черні 2009 року з урахуванням надбавки за ОУС не було, оскільки позивач перед звільненням з військової служби льотної роботи фактично не виконував і за цей період надбавку за особливі умови служби не отримував, а тому її включення в загальну суму грошового забезпечення для перерахунку пенсії з 01.01.2008 року є безпідставним. В подальшому пенсія позивачу почала нараховуватись і виплачувалась без даної надбавки. Вважає, що суд першої інстанції не врахував ці обставини і постановив незаконне рішення.
Розглянувши справу та перевіривши законність і обґрунтованість постанови суду першої інстанції в межах, передбачених статтею 195 КАС України, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.
Судом першої інстанції встановлено, що ОСОБА_1 перебував на військовій службі у Збройних Силах СРСР та України з 1981 року і був звільнений 31 жовтня 2004 року у запас за станом здоров`я з посади начальника штабу - першого заступника командира авіаційної ескадрильї (Міг-29), згідно наказу Головнокомандувача Військово-Повітряних Сил ЗСУ від 06.10.2004 року №271.
Згідно з вимогами ч. З ст. 43 Закону України «Про пенсійне забезпечення військовослужбовців, осіб начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та деяких інших осіб» від 09.04.1992 р. та п.7 постанови Кабінету Міністрів України від 17 липня 1992 р. № 393 «Про порядок обчислення вислуги років, призначення та виплати пенсій і грошової допомоги особам офіцерського складу, прапорщикам, мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам начальницького і рядового складу органів внутрішніх справ та членам їхніх сімей» пенсії особам офіцерського складу, прапорщикам і мічманам, військовослужбовцям надстрокової служби та військової служби за контрактом, особам, які мають право на пенсію за цим Законом, та членам їх сімей обчислюються з розміру грошового забезпечення за останньою штатною посадою перед звільненням, враховуючи відповідні оклади за посадою, військовим (спеціальним) званням, процентну надбавку за вислугу років, щомісячні додаткові види грошового забезпечення (надбавки, доплати, підвищення) та премії в розмірах, установлених законодавством.
З 01 січня 2008 року органами пенсійного фонду України проведено перерахунок пенсій, призначених відповідно до Закону України «Про пенсійне забезпечення осіб, звільнених з військової служби, та деяких інших осіб», на підставі постанови КМУ від 07.11.2007 року № 1294 «Про упорядкування структури та умов грошового забезпечення військовослужбовців, осіб рядового і начальницького складу». Перерахунок здійснювався з урахуванням розміру грошового забезпечення, встановленого з 01.01.2008 року для відповідних категорій осіб, та чинних на цю дату нормативно-правових актів (для всіх військовослужбовців, незалежно від дати звільнення з військової служби).
Порядок проведення перерахунку пенсій затверджений постановою КМУ від 13.02.2008 року № 24. В п.5 вищевказаного порядку зазначено, що додаткові види грошового забезпечення, які не виплачувалися на момент виникнення права на перерахунок пенсії за відповідною посадою, для перерахунку пенсії не враховуються.
Пунктом 14.2.7 Інструкції про порядок виплати грошового забезпечення військовослужбовцям Збройних Сил України та деяким іншим особам, затвердженої наказом Міністра оборони України від 11.06.2008 року № 260 (яка діє з 01.01.2008 року) встановлено, що надбавка за особливі умови служби особам офіцерського складу та особам рядового, сержантського і старшинського складу, які займають посади льотного складу, виплачується у разі виконання ними польотів за планами бойової підготовки у складі екіпажів літаків, вертольотів (повітряних пунктів управління, літаючих лабораторій). Тобто, військовослужбовці, які не виконують польоти, надбавка за особливі умови служби не виплачується.
З оглянутої в судовому засіданні пенсійної справи було встановлено, що позивач ОСОБА_1 відповідно до свідоцтва про хворобу від 23.09.2004 року, військово-лікарською комісією визнаний непридатний до льотної роботи, у період виконання обов`язків за посадою начальника штабу - першого заступника командира авіаційної ескадрильї (Міг-29) з 19.08.2001 року по 31.10.2004 року, тобто по день звільнення з військової служби, льотну роботу не виконував і в цей період служби надбавка за особливі умови служби йому не виплачувалась.
Відповідно до грошового атестату № 077147 на момент звільнення позивача з військовій службі в 2004 році надбавка за особливі умови служби останньому не встановлювалась і не виплачувалась У період отримання позивачем ОСОБА_1 пенсії від Міністерства оборони України (до 01.01.2007 року) вказана надбавка не включалась в склад грошового забезпечення з урахуванням якого обчислювався розмір пенсії. Крім того, виконання льотної роботи на посаді умовою проходження служби на цій посаді не є обов`язковою умовою проходження служби на цій посаді.
Посилання апелянта на застосування відповідачем на час виникнення права на перерахунок пенсії пп. а) ст. 109 «Положенням про порядок призначення та виплати в міністерстві оборони України державних пенсій і допомог військовослужбовцям та членам їх сімей», затвердженого наказом МОУ від 08.08.1994 року № 205 є безпідставним, оскільки вищевказаний нормативний акт станом на 01.01.2008 року втратив чинність.
З урахуванням викладеного, суд першої інстанції правильно вважав, що розмір пенсії відповідачем позивачу обчислено правильно у відповідності до діючих норм законодавства, підстав для включення в загальну суму грошового забезпечення надбавки за особливі умови служби для перерахунку пенсії не було.
Отже, суд першої інстанції, виконавши всі вимоги процесуального законодавства, всебічно перевіривши обставини справи, вирішив справу у відповідності з нормами матеріального права, постановив обґрунтоване рішення, в якому повно відображені обставини, що мають значення для справи. Висновки суду про встановлені обставини і правові наслідки є вичерпними, відповідають дійсності і підтверджуються доказами, дослідженими у судовому засіданні, а тому підстав для їх перегляду з мотивів, викладених в апеляційній скарзі не вбачається.
Керуючись ст.ст. 195,196,200,205,206,212 Кодексу адміністративного судочинства України, суд,-
УХВАЛИВ:
Апеляційну скаргу ОСОБА_1 залишити без задоволення, а постанову Богунського районного суду м.Житомира від 21 лютого 2012 року - без змін.
Ухвала набирає законної сили з моменту проголошення та може бути оскаржена протягом двадцяти днів з дня складання її в повному обсязі шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до Вищого адміністративного суду України.
Головуючий суддя Є.М. Мацький
судді: В.В. Євпак М.М. Капустинський
Є.М. Мацький
Роздруковано та надіслано:
1- в справу
2 - позивачу ОСОБА_1
АДРЕСА_1 - відповідачу Головне управління Пенсійного фонду України в Житомирській області вул.Ольжича, 7,м.Житомир,Житомирська область,10003
4-треті особи- Військова частина НОМЕР_1 ,
АДРЕСА_2 АДРЕСА_3
Суд | Житомирський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 11.06.2012 |
Оприлюднено | 05.10.2022 |
Номер документу | 53014709 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Житомирський апеляційний адміністративний суд
Мацький Є.М.
Адміністративне
Житомирський апеляційний адміністративний суд
Мацький Є.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні