Постанова
від 15.06.2010 по справі 2а-1124/10/0970
ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ІВАНО-ФРАНКІВСЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"15" червня 2010 р. Справа № 2a-1124/10/0970

м. Івано-Франківськ

Івано-Франківський окружний адміністративний суд у складі:

Судді Лучко О.О.

при секретарі Круглій О.М.,

за участю сторін:

представника позивача: ОСОБА_1,

представника відповідача:ОСОБА_2,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в приміщенні суду адміністративну справу

за позовом: ДПІ в м.Івано-Франківську, вул. Незалежності, 20,м. Івано-Франківськ,76000

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю "Торговий дім "Оволайн ЛТД", вул. В.Івасюка, 62,м. Івано-Франківськ,76000

про стягнення штрафних (фінансових) санкцій,-

ВСТАНОВИВ:

22 лютого 2010 року ДПІ в м. Івано-Франківську звернулася до суду з дміністративним позовом до ТзОВ "Торговий дім В«Оволайн ЛТДВ» про стягнення штрафних (фінансових) санкцій згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій № НОМЕР_1 від 29.05.2009 року на суму 710,60 грн.

Позовні вимоги мотивовані тим, що за відповідачем рахується заборгованість перед бюджетом, яка виникла у зв'язку з порушенням вимог п.2.6 ч.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні №637 від 15.12.2004р. та вимог п.7.5 Порядку реєстрації та ведення КОРО і розрахункових книжок, затвердженого Наказом ДПАУ №614 від 01.12.2000р.

Представник позивача у судовому засіданні позов підтримав з підстав, наведених в позовній заяві. Просив позов задовольнити повністю та винести рішення яким стягнути з відповідача штрафні (фінансові санкції) у розмірі 710,60 грн.

Представник відповідача у судовому засіданні проти позову заперечила. Пояснила, що товариством не допущенного жодного порушення вимог законодавства.

Розглянувши позовну заяву, заслухавши пояснення представників сторін, дослідивши та оцінивши подані докази, суд прийшов до висновку про обґрунтованість позовних вимог, а тому позов підлягає задоволенню з наступних підстав.

Судом встановлено , що за наслідками проведеної ДПА в Тернопільській області перевірки стану дотримання відповідачем порядку проведення розрахунків за товари (послуги), вимог з регулювання обігу готівки, наявності торгових патентів і ліцензій, що відображена в акті перевірки №6000/09/15/23/34623849 від 28.04.2009 р., ДПІ в Тернопільській області встановлено порушення вимог п.2.6 ч.2 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні №637 від 15.12.2004р. та вимог п.7.5 Порядку реєстрації та ведення КОРО і розрахункових книжок, затвердженого Наказом ДПАУ №614 від 01.12.2000р., а саме: не здійснено облік готівкової виручки отриманої при використанні розрахунків РРО типу Міnі 500.02 в книзі обліку розрахункових операцій в повній сумі їх фактичного надходження згідно фіскального звітного чеку Z-звіту №39 від 26.04.09р. в сумі 142,12 грн., тобто не оприбутковано готівкові кошти в КОРО та не виконані щоденні записи про рух готівкових коштів та суми розрахунків.

На підставі акту перевірки ДПІ в м.Івано-Франківську прийнято рішення №0002602303 від 29.05.2009р. про застосування до відповідача штрафних (фінансових) санкцій на загальну суму 710,60грн. за порушення норм регулювання обігу готівки.

Дане рішення відповідач у судовому порядку не оскаржував та суму штрафних санкцій не сплатив.

Відповідно до ст.2 Закону України В«Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послугВ» книга обліку розрахункових операцій - це прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг).

Порядок ведення касових операцій у національній валюті України підприємствами (підприємцями), а також окремі питання організації банками роботи з готівкою визначено Положенням про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженим постановою Правління Національного банку України за №637 від 15.12.2004 року.

Згідно із пунктом 1 вказаного Положення оприбуткування готівки -це проведення підприємствами і підприємцями обліку готівки в касі на повну суму її фактичних надходжень у касовій книзі, книзі обліку доходів і витрат, книзі обліку розрахункових операцій.

Відповідно до пункту 1 даного Положення книга обліку розрахункових операцій -це прошнурована і належним чином зареєстрована в органах державної податкової служби України книга, що містить щоденні звіти, які складаються на підставі відповідних розрахункових документів щодо руху готівкових коштів, товарів (послуг);

Згідно із пунктом 2.2 Положення підприємства (підприємці) здійснюють облік операцій з готівкою у відповідних книгах обліку.

У відповідності до пункту 2.6 Положення про ведення касових операцій у національній валюті в Україні, затвердженого постановою Правління Національного банку України від 15.12.2004 року №637 уся готівка, що надходить до кас, має своєчасно (у день одержання готівкових коштів) та в повній сумі оприбутковуватися.

Абзацом 3 пункту 2.6 Положення передбачено, що у разі проведення готівкових розрахунків із застосуванням реєстратора розрахункових операцій або використанням розрахункової книжки оприбуткуванням готівки є здійснення обліку зазначених готівкових коштів у повній сумі їх фактичних надходжень у книзі обліку розрахункових операцій на підставі фіскальних звітних чеків реєстратора розрахункових операцій (даних реєстраційної книжки).

Відповідно до ст.8 Закону України В«Про застосування реєстраторів розрахункових операцій в сфері торгівлі громадського харчування та послугВ»форма, зміст розрахункових документів, порядок реєстрації та ведення розрахункових книжок, книг обліку розрахункових операцій, а також форма та порядок подання звітності, повВ»язаної із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій або використанням розрахункових книжок встановлюються Державною податковою адміністрацією України.

Відповідно до п.7.5 Порядку реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій і розрахункових книжок затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 року №614 використання книги ОРО, зареєстрованої на РРО, передбачає наявність книги обліку розрахункових операцій на місці проведення розрахунків, де встановлено РРО, підклеювання фіскальних звітних чеків на відповідних сторінках книги РРО, щоденне виконання записів про рух готівки та суми розрахунків, при цьому дані за сумами, отриманими від покупців (клієнтів), та дані за сумами, виданими покупцям (клієнтам) записуються окремо.

Статтею 1 Указу Президента України В«Про застосування штрафних санкцій за порушення норм з регулювання обігу готівкиВ» встановлено, що у разі порушення юридичними особами всіх форм власності, фізичними особами - громадянами України, іноземними громадянами та особами без громадянства, які є суб'єктами підприємницької діяльності, а також постійними представництвами нерезидентів, через які повністю або частково здійснюється підприємницька діяльність, норм з регулювання обігу готівки у національній валюті, що встановлюються Національним банком України, до них застосовуються фінансові санкції у вигляді штрафу. Так, за неоприбуткування (неповне та/або несвоєчасне) оприбуткування у касах готівки вказаною статтею Указу встановлена відповідальність у вигляді штрафу в п'ятикратному розмірі неоприбуткованої суми.

Як встановлено судом, позивачем при здійсненні розрахункових операцій не оприбутковано готівку в касі, а саме: на підставі фіскального звітного чеку №39 від 26.04.2009 року на суму 142,12 грн. не здійснено облік коштів у сумі їх фактичного надходження в книзі обліку розрахункових операцій та не виконані щоденні записи про рух готівки та суми розрахунків.

Таким чином, до позивача правомірно застосована фінансова санкція в розмірі 710,60грн. (142,12грн. х 5).

Посилання представника позивача на те, що ним оприбутковано всі кошти на місці проведення розрахунків, суд оцінює критично, оскільки в судовому засіданні встановлено, у книзі обліку розрахункових операцій позивачем не здійснено дій, які передбачені Порядком реєстрації та ведення книг обліку розрахункових операцій, асаме: не виконані вимоги щодо виконання записів про рух готівки та сум розрахунків окремо за сумами, отриманими від покупців (клієнтів) та сумами, виданими покупцям (клієнтам).

З урахуванням наведеного, суд приходить до висновку, що прийняте відповідачем рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій від 29.05.2009 року в розмірі 710,60 гривень за допущені позивачем порушення є правомірним, а тому позов підлягає задоволенню в повному обсязі.

Стосовно судових витрат, то відповідно до ч.4 ст.94 КАС України у справах, в яких позивачем є суб'єкт владних повноважень, а відповідачем -фізична чи юридична особа, судові витрати, здійсненні позивачем, з відповідача не стягуються.

На підставі ст. 124 Конституції України, керуючись ст. ст. 2, 8-14, 158-163, 167 Кодексу адміністративного судочинства України, суд ,-

ПОСТАНОВИВ:

Позов задовольнити повністю.

Стягнути за рахунок активів ТзОВ «Торговий дім «Оволайн ЛТД»(код ЄДРПОУ 34623849, вул. Івасюка,62, м. Івано-Франківськ, 76000) в дохід бюджету штрафні (фінансові) санкції згідно рішення про застосування штрафних (фінансових) санкцій №0002602303 від 29.05.09р. в розмірі 710, 60грн. (сімсот десять гривень шістдесят копійок).

Постанова може бути оскаржена в апеляційному порядку. Відповідно до ст. 186 Кодексу адміністративного судочинства України про апеляційне оскарження постанови подається заява протягом 10 днів з дня складення постанови в повному обсязі. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом 20 днів після подання заяви про апеляційне оскарження. Заява про апеляційне оскарження та апеляційна скарга подаються до Львівського апеляційного адміністративного суду через Івано-Франківський окружний адміністративний суд.

Відповідно до ст.254 Кодексу адміністративного судочинства України постанова суду набирає законної сили після закінчення 10-денного строку подання заяви про апеляційне оскарження, якщо таку заяву не було подано. Якщо було подано заяву про апеляційне оскарження, але апеляційна скарга не була подана у 20-денний строк, постанова набирає законної сили після закінчення цього строку. У разі подання апеляційної скарги постанова, якщо її не скасовано, набирає законної сили після закінчення апеляційного розгляду справи.

Суддя: Лучко О.О.

Постанова складена в повному обсязі 21.06.2010 року.

СудІвано-Франківський окружний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення15.06.2010
Оприлюднено04.11.2015
Номер документу53025321
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-1124/10/0970

Ухвала від 10.06.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Лучко О.О.

Постанова від 15.06.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Лучко О.О.

Ухвала від 26.05.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Лучко О.О.

Ухвала від 10.06.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Лучко О.О.

Постанова від 15.06.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Лучко О.О.

Ухвала від 28.11.2013

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Мікула О.І.

Постанова від 15.06.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Лучко О.О.

Ухвала від 10.06.2010

Адміністративне

Івано-Франківський окружний адміністративний суд

Лучко О.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні