Ухвала
від 30.10.2015 по справі 922/5604/15
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"30" жовтня 2015 р.Справа № 922/5604/15

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Шарко Л.В.

без виклику представників сторін

розглянувши матеріали справи

за позовом Редакція тижневника "Зміївський кур'єр", м. Зміїв до Зміївська міська рада, м. Зміїв про за зустрічним позовом до про визнання укладеним додаткового договору Зміївської міської ради, м. Зміїв Редакції тижневика "Зміївський кур'єр", м. Зміїв повернення майна та стягнення коштів в сумі 769,31 грн. за участю представників:

позивача ОСОБА_1, діє на підставі статуту,, ОСОБА_2, довіреність б/н від 05.10.2015 року;

відповідача - ОСОБА_3, довіреність б/н від 05.10.2015 року; ОСОБА_4, довіреність б/н від 05.10.2015 року,

ВСТАНОВИВ:

Редакція тижневика "Зміївський кур'єр" звернулось до господарcького суду Харківської області з позовною заявою, в якій просить винести рішення, за яким вважати укладеною додаткову угоду до договору оренди об`єкта нерухомості від 11.07.05р. в редакції викладеній в позовній заяві. Судові витрати просить покласти на відповідача.

Ухвалою суду від 08.10.15р. за позовною заявою було порушено провадження по справі та призначено до розгляду у відкритому судовому засіданні.

27.10.15р. Зміївська міська рада звернулась до господарcького суду Харківської області з зустрічною позовною заявою, в якій просить зобов'язати Редакцію тижневика «Зміївський кур'єр» повернути Зміївській міській раді займане нежитлове приміщення площею 45,2 кв.м., розміщене за адресою: м. Зміїв, вул. Гагаріна, 15 Харківської області у зв'язку із закінченням строку договору оренди; стягнути заборгованість по сплаті орендної плати з часу закінчення договору оренди об'єкта нерухомості укладеного між Територіальною громадою міста Зміїв та Редакцією тижневика «Зміївський кур'єр» 11 липня 2005 року у сумі 668 (шістсот шістдесят вісім) грн. 96 (дев'яносто шість) коп., а також пеню за прострочення зобов'язання щодо повернення об'єкта договору у розмірі 100 (сто) грн. 35 (тридцять п'ять) коп.

Ухвалою суду від 28.10.15р. прийнято зустрічний позов Зміївської міської ради до Редакції тижневика «Зміївський кур'єр» про повернення майна та стягнення коштів в сумі 769,31 грн. для спільного розгляду з первісним позовом.

28.10.15р. представник позивача (Редакція тижневика «Зміївський кур'єр») надав заяву про вжиття заходів забезпечення позову, в якій просить суд забезпечити позов Редакції тижневика «Зміївський кур'єр» до Зміївської міської ради про визнання укладеним додаткового договору шляхом заборони відповідачеві або іншим особам вчиняти певні дії, а саме: заборонити Зміївській міській раді Харківської, Зміївському виробничому управлінню житлово-комунального господарства та іншим особам, які мають право на укладання договору оренди приміщення за спірною додатковою угодою до договору оренди від імені Територіальної громади міста Зміїв; укладати договір оренди об'єкта нерухомості площею 45,2 м. кв. (кімнати 120- 122), розміщеного за адресою: Харківська область, м. Зміїв, вул. Гагаріна, 15, який є предметом спірної додаткової угоди до договору оренди об'єкта нерухомості, укладеному між Територіальною громадою міста Зміїв та Редакцією тижневика «Зміївський кур'єр».

Суд, розглянувши заяву позивача (Редакція тижневика «Зміївський кур'єр») про вжиття заходів забезпечення позову, зазначає наступне.

Вирішуючи це клопотання суд керується ст.ст. 66, 67 ГПК України. Згідно ст. 66 ГПК України господарський суд за заявою сторони, прокурора чи його заступника, який подав позов, або з своєї ініціативи має право вжити заходів до забезпечення позову. Забезпечення позову допускається в будь-якій стадії провадження у справі, якщо невжиття таких заходів може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення господарського суду. Суд також враховує Постанову Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.11р. №16 "Про деякі питання практики застосування заходів до забезпечення позовуВ» , в частині 1 якої вказано, що особа, яка подала заяву про забезпечення позову, повинна обґрунтувати причини звернення із заявою про забезпечення позову. З цією метою та з урахуванням загальних вимог, передбачених статтею 33 ГПК, обов'язковим є подання доказів наявності фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного заходу до забезпечення позову. У вирішенні питання про забезпечення позову господарський суд має здійснити оцінку обґрунтованості доводів заявника щодо необхідності вжиття відповідних заходів з урахуванням: розумності, обґрунтованості і адекватності вимог заявника щодо забезпечення позову; забезпечення збалансованості інтересів сторін, а також інших учасників судового процесу; наявності зв'язку між конкретним заходом до забезпечення позову і предметом позовної вимоги, зокрема, чи спроможний такий захід забезпечити фактичне виконання судового рішення в разі задоволення позову; імовірності утруднення виконання або невиконання рішення господарського суду в разі невжиття таких заходів; запобігання порушенню у зв'язку із вжиттям таких заходів прав та охоронюваних законом інтересів осіб, що не є учасниками даного судового процесу.

Частиною третьою вище вказаної постанови визначено, що умовою застосування заходів до забезпечення позову за вимогами майнового характеру є достатньо обґрунтоване припущення, що майно (в тому числі грошові суми, цінні папери тощо), яке є у відповідача на момент пред'явлення позову до нього, може зникнути, зменшитись за кількістю або погіршитись за якістю на момент виконання рішення. Отже, найдоцільніше вирішувати питання забезпечення позову на стадії попередньої підготовки справи до розгляду (стаття 65 ГПК). Достатньо обґрунтованим для забезпечення позову є підтверджена доказами наявність фактичних обставин, з якими пов'язується застосування певного виду забезпечення позову. Про такі обставини може свідчити вчинення відповідачем дій, спрямованих на ухилення від виконання зобов'язання після пред'явлення вимоги чи подання позову до суду (реалізація майна чи підготовчі дії до його реалізації, витрачання коштів не для здійснення розрахунків з позивачем, укладення договорів поруки чи застави за наявності невиконаного спірного зобов'язання тощо). Саме лише посилання в заяві на потенційну можливість ухилення відповідача від виконання судового рішення без наведення відповідного обґрунтування не є достатньою підставою для задоволення відповідної заяви. Адекватність заходу до забезпечення позову, що застосовується господарським судом, визначається його відповідністю вимогам, на забезпечення яких він вживається. Оцінка такої відповідності здійснюється господарським судом, зокрема, з урахуванням співвідношення права (інтересу), про захист яких просить заявник, з вартістю майна, на яке вимагається накладення арешту, або майнових наслідків заборони відповідачеві вчиняти певні дії.

Суд приходить до висновку про те, що укладання договору оренди на спірне приміщення з третіми особами, до винесення обґрунтованого рішення по справі, в подальшому може ускладнити виконання такого рішення, оскільки, у разі прийняття судом рішення про задоволення позовних вимог, виконання такого рішення полягатиме в продовженні договору оренди, укладеного між сторонами. Тобто невжиття таких заходів може призвести до порушення прав позивача по первісному позову, що є неприпустимим.

На підставі вищевикладеного, суд приходить до висновку про необхідність задоволення заяви позивача (Редакція тижневика "Зміївський кур'єр") про вжиття заходів щодо забезпечення позову.

Враховуючи вищевикладене та керуючись положеннями ст. 22, 66, 67, 86 ГПК України, суд -

УХВАЛИВ:

Заяву позивача (Редакція тижневика "Зміївський кур'єр") про вжиття заходів забезпечення позову - задовольнити.

Забезпечити позов Редакції тижневика "Зміївський кур'єр" до Зміївської міської ради про визнання укладеним додаткового договору шляхом заборони відповідачеві або іншим особам вчиняти певні дії, а саме:

- заборонити Зміївській міській раді Харківської, Зміївському виробничому управлінню житлово-комунального господарства та іншим особам, які мають право на укладання договору оренди приміщення за спірною додатковою угодою до договору оренди від імені Територіальної громади міста Зміїв, укладати договір оренди об'єкта нерухомості площею 45,2 м. кв. (кімнати 120- 122), розміщеного за адресою: Харківська область, м. Зміїв, вул. Гагаріна, 15, який є предметом спірної додаткової угоди до договору оренди об'єкта нерухомості, укладеному між Територіальною громадою міста Зміїв та Редакцією тижневика "Зміївський кур'єр" з іншими особами до розгляду даної справи у суді.

Суддя ОСОБА_5

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення30.10.2015
Оприлюднено06.11.2015
Номер документу53104999
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —922/5604/15

Ухвала від 24.12.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Фоміна В. О.

Рішення від 03.12.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шарко Л.В.

Ухвала від 17.11.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шарко Л.В.

Ухвала від 30.10.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шарко Л.В.

Ухвала від 30.10.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шарко Л.В.

Ухвала від 28.10.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шарко Л.В.

Ухвала від 08.10.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Шарко Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні