ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Горького, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
"03" листопада 2015 р. Справа № 923/1499/15
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліна Т.Г., при секретарі Литвиненко Т.О., розглянувши справу порушену
за заявою: Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області м. Херсон
до: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 місцезнаходження: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
про визнання банкрутом
за участю представників:
від кредитора: Кутова В.І. довіреність № 5848/9/21-03-10-26 від 20.04.2015р.
від боржника: не з'явились
в с т а н о в и в:
Кредитор Державна податкова інспекція у м. Херсоні Головного управління Міндоходів у Херсонській області звернулась до господарського суду Херсонської області з заявою про порушення справи про банкрутство Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 м. Херсон, мотивуючи свої вимоги неспроможністю боржника задовольнити протягом трьох місяців вимоги, безспірний розмір яких сукупно становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.
Ухвалою господарського суду Херсонської області від 31.08.15р. прийнято заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду, зобов'язано боржника надати відзив на заяву про порушення справи про банкрутство, арбітражного керуючого Пшеничного С.М., кандидатуру якого визначено автоматизованою системою, надати заяву про участь у справі.
За приписами статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підготовчому засіданні господарським судом здійснюється перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство. Господарський суд перевірив обґрунтованість вимоги кредитора, їх безспірність, вжиття належних заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
Згідно з п.3 статті 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Ухвалою від 09 вересня 2015р. суд порушив провадження у справі про банкрутство Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1, визнав вимоги ініціюючого кредитора до боржника, ввів мораторій на задоволення вимог кредиторів та призначив судове засідання для вирішення питання щодо визнання боржника банкрутом на.
Відповідно до "Положення про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство", затвердженого Постановою № 16 Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013р. про факт порушення справи про банкрутство господарський суд здійснює офіційне оприлюднення оголошення на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України. Відомості про порушення справи про банкрутство оприлюднені на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України, оголошення про порушення справи про банкрутство додані до матеріалів справи. ( Оголошення № 22734 від 16.09.2015р.)
Сторони належним чином повідомлені про час і місце розгляду справи, ухвала про призначення засідання направлена сторонам рекомендованою поштою.
У судове засідання боржник не з'явився, про причини неявки суд не повідомив, витребуваних документів не надав.
До суду повернулись копії ухвали про порушення справи направлені відомі адреси боржника з відміткою пошти "про відсутність адресанта за зазначеною адресою" та повернення за "закінченням терміну зберігання".
В судовому засіданні 03 листопада 2015р. суд розглянув питання визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Від представника кредитора надійшло клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття щодо нього ліквідаційної процедури.
За приписами статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" у підготовчому засіданні господарським судом здійснюється перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство. Неявка у підготовче засідання сторін та представника державного органу з питань банкрутства, а також відсутність відзиву боржника не перешкоджають проведенню засідання. Якщо справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
Ухвалою від 09 вересня 2015р. суд порушив провадження у справі про банкрутство фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 місцезнаходження: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 та призначив справу до розгляду в судовому засіданні на 03 листопада 2015 р.
Відповідно до заяви про порушення провадження у справі боржник тривалий час не здійснює підприємницьку діяльність, звертався до податкового органу з заявою про припинення платника податків.
Однак ДПІ у м. Херсоні була проведена перевірка та за результатами перевірки складено акт, встановлені порушення та нараховано податковий борг у розмірі 840678,06грн.
Постановою Херсонського окружного адміністративного суду від 21.08.2014р. позовні вимоги податкової задоволено та стягнуто з боржника існуючу заборгованість.
Ухвалою про порушення справи судом встановлено, що боржник має заборгованість перед кредитором ДПІ у м. Херсоні в сумі 812496,51 грн., обставини викладені в ухвалі про порушення провадження у справі про банкрутство.
Відповідно до частини 2 статті 4-1 ГПК України, провадження у справах про банкрутство здійснюється у порядку, передбаченому цим Кодексом з врахуванням вимог Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Згідно ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Відповідно до вимог ст. 51 ЦК України до підприємницької діяльності фізичних осіб застосовуються нормативно-правові акти, що регулюють підприємницьку діяльність юридичних осіб, якщо інше не встановлено законом або не випливає із суті відносин.
Згідно пункту 3 ст. 209 ГК України суб'єктом банкрутства може бути лише суб'єкт підприємницької діяльності.
У відповідності до ст. 53 ЦК України фізична особа, яка неспроможна задовольнити вимоги кредиторів, пов'язані із здійсненням нею підприємницької діяльності, може бути визнана банкрутом у порядку, встановленому законом.
Згідно ч. 4 ст. 205 Господарського кодексу України у разі неспроможності суб'єкта господарювання через недостатність його майна задовольнити вимоги кредиторів він може бути оголошений за рішенням суду банкрутом.
За положеннями ч.1 ст. 209 Господарського кодексу України у разі нездатності суб'єкта підприємництва після настання встановленого строку виконати свої грошові зобов'язання перед іншими особами, територіальною громадою або державою інакше як через відновлення його платоспроможності цей суб'єкт (боржник) відповідно до частини четвертої статті 205 цього Кодексу визнається неспроможним.
Розділ VII Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначає особливості банкрутства окремих категорій суб'єктів підприємницької діяльності.
Зокрема ст. 84 Закону передбачає, що відносини, пов'язані з банкрутством суб'єктів підприємницької діяльності, визначених у цьому розділі, регулюються Законом з урахуванням особливостей, передбачених цим розділом.
Статтями 90- 92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" встановлені особливості здійснення провадження у справі про банкрутство фізичної особи-підприємця.
Так відповідно до ч.2 ст.90 Закону підставою для визнання фізичної особи-підприємця банкрутом є його нездатність задовольнити вимоги кредиторів за грошовими зобов'язаннями та/або виконати обов'язок зі сплати обов'язкових платежів.
Відповідно до статті 1 Закону про банкрутство боржник - суб'єкт підприємницької діяльності (юридична або фізична особа-підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов'язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності; безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
За приписами статті 1 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" банкрутство - це визнана господарським судом неспроможність боржника відновити свою платоспроможність за допомогою процедур санації та мирової угоди і погасити встановлені у порядку, визначеному цим Законом, грошові вимоги кредиторі в не інакше як через застосування ліквідаційної процедури.
Відповідно до ст. 91 Закону про банкрутство за заявою фізичної особи-підприємця господарський суд може відкласти розгляд справи про банкрутство не більше ніж на два місяці для проведення фізичною особою-підприємцем розрахунків з кредиторами чи укладення мирової угоди (ч. 2 статті).
За наявності відомостей про відкриття спадщини на користь фізичної особи-підприємця господарський суд має право зупинити провадження у справі про банкрутство для вирішення у встановленому законом порядку питання щодо спадщини (ч. 3 статті).
Згідно ч.4 статті 91 Закону якщо у встановлений частиною другою цієї статті строк фізичною особою-підприємцем не подано доказів задоволення вимог кредиторів і в зазначений строк не укладено мирової угоди, господарський суд визнає фізичну особу-підприємця банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру.
Доказів погашення заборгованості або укладення мирової угоди з кредиторами суду не подано.
Стаття 37 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначає, що у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Під ліквідацією розуміється припинення суб'єкта підприємницької діяльності, визнаного господарським судом банкрутом, з метою здійснення заходів щодо задоволення в порядку цього Закону вимог кредиторів шляхом продажу його майна.
Приймаючи до уваги зазначене, враховуючи фактичні обставини справи, суд визнає боржника, Фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) банкрутом та відкриває ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.
Відповідно до положень статті 91 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання фізичної особи - підприємця банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури:
- строки виконання зобов'язань фізичної особи - підприємця вважаються такими, що настали;
- припиняється нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших фінансових (економічних) санкцій за всіма зобов'язаннями фізичної особи - підприємця, крім зобов'язань, не пов'язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності;
- припиняється стягнення з фізичної особи - підприємця за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, та за вимогами, не пов'язаними із здійсненням такою особою підприємницької діяльності.
З моменту прийняття господарським судом рішення про визнання фізичної особи - підприємця банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури втрачає силу державна реєстрація фізичної особи як приватного підприємця, а також анулюються видані йому ліцензії на здійснення окремих видів підприємницької діяльності.
За приписами ч.8 статті 91 Закону офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури здійснюється в порядку, встановленому цим Законом, із зазначенням строку пред'явлення кредиторами вимог до банкрута, який не може перевищувати двох місяців.
Відомості про визнання боржника банкрутом і про відкриття ліквідаційної процедури повинні містити:
- найменування та інші реквізити боржника, визнаного банкрутом;
- найменування господарського суду, в провадженні якого знаходиться справа про банкрутство;
- дату прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури;
- відомості про ліквідатора (ліквідаційну комісію).
Відповідно до ч. 1 ст. 38 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд скасовує арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, та інші обмеження по розпорядженню майном боржника.
Накладення нових арештів або інших обмежень по розпорядженню майном банкрута не допускається.
Відповідно до п.6 ст. 41 Закону, протягом п'ятнадцяти днів з дня призначення ліквідатора відповідні посадові особи банкрута зобов'язані передати бухгалтерську та іншу документацію банкрута, печатки і штампи, матеріальні та інші цінності банкрута ліквідатору. У разі ухилення від виконання зазначених обов'язків відповідні посадові особи банкрута несуть відповідальність відповідно до законів України.
У постанові про визнання фізичної особи - підприємця банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута в порядку, встановленому цим Законом для призначення розпорядника майна.
Слід зазначити, що автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство було визначено арбітражного керуючого Пшеничного Сергія Миколайовича, якого суд, ухвалою від 31.08.2015р. про прийняття заяви про порушення справи про банкрутство, зобов'язав надати заяву на участь у справі. Проте вимоги ухвали суду останнім не виконані, заяву на участь у справі не подано.
За приписами статті 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" та відповідно до постанови Пленуму Вищого господарського суду України №1 від 16.01.2013р., якою погоджено Положення про автоматизовану систему з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого у справах про банкрутство, у разі, якщо від арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора), визначеного автоматизованою системою, не надійшла заява про згоду стати розпорядником майна в цій справі, то розпорядника майна призначає суд без застосування автоматизованої системи з числа осіб, внесених до Єдиного реєстру арбітражних керуючих (розпорядників майна, керуючих санацією, ліквідаторів) України.
До суду надійшла заява від арбітражного керуючого Дудкіна Р.А. про участь у справі, до заяви додано копію свідоцтва про право здіснення діяльності арбітражного керуючого та копію договору добровільного страхування .
Враховуючі досвід роботи даного арбітражного керуючого та його професійні якості, суд призначає ліквідатором по справі арбітражного керуючого Дудкіна Романа Анатолійовича.
Представник ініціюючого кредитора підтримує кандидатуру даного арбітражного керуючого.
На підставі викладеного, керуючись. ст.ст. 1, 2, 37, 38, 39, 40, 41, 90, 91, 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", п.1 Прикінцевих та перехідних положень Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд -
п о с т а н о в и в:
1.Визнати Фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 (місцезнаходження: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1) банкрутом.
2. Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 (дванадцять) місяців.
3. Призначити ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Дудкіна Романа Анатолійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 865 від 02.04.2013р.), поштова адреса: АДРЕСА_2.
4. Строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважати таким, що настав.
5. Припинити нарахування неустойки (штрафу, пені), відсотків та інших (фінансових) економічних санкцій за всіма зобов'язаннями банкрута, крім зобов'язань, не пов'язаних із здійсненням такою особою підприємницької діяльності.
6. Припинити стягнення з банкрута за всіма виконавчими документами, за винятком виконавчих документів за вимогами про стягнення аліментів, а також за вимогами про відшкодування шкоди, заподіяної життю та здоров'ю громадян, та за вимогами, не пов'язаними із здійсненням такою особою підприємницької діяльності.
7. Вважати державну реєстрацію фізичної особи Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 ( місцезнаходження: м.Херсон, вул.Котляревського,76, ідентифікаційний номер НОМЕР_1 ) як приватного підприємця такою, що втратила силу, анулювати її ліцензії, видані на здійснення окремих видів діяльності.
8. Ліквідатору здійснити ліквідаційну процедуру банкрута і забезпечити виконання вимог, передбачених ст.ст. 41-48, 90-92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
9. Ліквідатору по готовності подати суду реєстр вимог кредиторів.
10. Зобов'язати ліквідатора Дудкіна Р.А. щомісяця надавати суду проміжні звіти про хід проведення ліквідаційної процедури підприємця-банкрута
11. Ліквідатору Дудкіну Р.А. по готовності надати суду документально підтверджений звіт про виконану в ході ліквідаційної процедури роботу.
12. Постанову надіслати: ДПІ у м. Херсоні, ВДВС Комсомольського РУЮ, Державному реєстратору, ліквідатору Дудкіну Р.А., державному органу з питань банкрутства.
Постанова про визнання боржника банкрутом набирає законної сили з моменту її винесення, може бути оскаржена до Одеського апеляційного господарського суду через господарський суд Херсонської області.
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2015 |
Оприлюднено | 09.11.2015 |
Номер документу | 53150056 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пінтеліна Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні