ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м.Херсон, вул. Театральна, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
"07" квітня 2016 р. Справа № 923/1499/15
Господарський суд Херсонської області у складі судді Пінтеліної Т.Г. при секретарі Івлевій В.О., розглянувши справу порушену
за заявою: Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області м. Херсон
до: Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 місцезнаходження: АДРЕСА_1, ідентифікаційний номер НОМЕР_1
про визнання банкрутом
за участю представників сторін:
від кредиторів:
Херсонська ОДПІ ГУ ДФС у Херсонській області - Васьова А.В. дов. № 2421/9/21-03-10-26 від 17.02.2016р.
від боржника - ліквідатор, арбітражний керуючий Дудкін Р.А.
в с т а н о в и в:
Постановою від 03 листопада 2015р. суд визнав Фізичну особу - підприємця ОСОБА_1 банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру строком на 12 (дванадцять) місяців та призначив ліквідатором банкрута арбітражного керуючого Дудкіна Романа Анатолійовича (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого № 865 від 02.04.2013р.). Ліквідатора зобов'язано здійснити ліквідаційну процедуру банкрута і забезпечити виконання вимог, передбачених ст.ст. 41-48, 90-92 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", по готовності подати суду реєстр вимог кредиторів, щомісяця надавати суду проміжні звіти про хід проведення ліквідаційної процедури підприємця-банкрута.
Згідно статті 41 Закону "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор - фізична особа, яка відповідно до судового рішення господарського суду організовує здійснення ліквідаційної процедури боржника, визнаного банкрутом, та забезпечує задоволення вимог кредиторів у встановленому цим Законом порядку.
З дня свого призначення ліквідатор здійснює такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення банкруту сум дебіторської заборгованості; має право отримувати кредит для виплати вихідної допомоги працівникам, що звільняються внаслідок ліквідації банкрута, який відшкодовується згідно з цим Законом позачергово за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута; з дня визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури повідомляє працівників банкрута про звільнення та здійснює його відповідно до законодавства України про працю. Виплата вихідної допомоги звільненим працівникам банкрута провадиться ліквідатором у першу чергу за рахунок коштів, одержаних від продажу майна банкрута, або отриманого для цієї мети кредиту; заявляє в установленому порядку заперечення щодо заявлених до боржника вимог поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство і є неоплаченими; подає до суду заяви про визнання недійсними правочинів (договорів) боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає в установленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню, на строк не менше п'яти років з дати визнання особи банкрутом; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
До суду надійшло клопотання від ліквідатора Дудкіна Р.А. про витребовування доказів. Клопотання мотивовано наступним.
Згідно положень статей 1216, 1218 Цивільного кодексу України, спадкуванням є перехід прав та обов'язків (спадщини) від фізичної особи, яка померла (спадкодавця), до інших осіб (спадкоємців). До складу спадщини входять усі права та обов'язки, що належали спадкодавцеві на момент відкриття спадщини і не припинилися внаслідок його смерті.
Таким чином, майнові активи (майно та майнові права) є об'єктами, які можуть бути включені до складу спадщини, та набуті боржником у власність.
Разом з тим, відповідно до ч.3, статті 91 Закону про банкрутство, за наявності відомостей про відкриття спадщини на користь фізичної особи господарський суд має право зупинити провадження у справі про банкрутство для вирішення у встановленому законом порядку питання щодо спадщини.
Звернувшись до Третьої Херсонської державної нотаріальної контори з проханням надати відомості про наявність (відсутність) посвідченого заповіту, спадкового договору, заведеної спадкової справи або виданого свідоцтва про право на спадщину на користь ОСОБА_1, ліквідатором отримано відповідь, що дана інформації згідно ч.5, ч.6 статті 8 Закону України "Про нотаріат" є нотаріальною таємницею, та може бути надана виключно фізичним та юридичним особам, за дорученням яких або щодо яких вчинялися нотаріальні дії, а також на вимогу суду у зв'язку з господарськими справами.
Таким чином, у ліквідатора фізичної особи-підприємця відсутнє право на отримання інформації про наявність (відсутність) посвідченого заповіту, спадкового договору, заведеної спадкової справи або виданого свідоцтва про право на спадщину на користь банкрута.
На підставі зазначених обставин ліквідатором подано до суду клопотання про витребовування у Третьої Херсонської державної нотаріальної контори (вул. Лавреньова, 7, м. Херсон, 73020) відомості про наявність (відсутність) посвідченого заповіту, спадкового договору, заведеної спадкової справи або виданого свідоцтва про право на спадщину на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1; АДРЕСА_1).
Зазначене клопотання розглянуто судом у судовому засіданні, є мотивованим та обґрунтованим, судом задовольняється з наступних підстав.
Згідно ч.2 статті 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" (далі - Закон про банкрутство), ліквідатор з дня свого призначення здійснює, зокрема, повноваження щодо: прийняття до свого відання майна боржника, забезпечення його збереження; виконання функції з управління та розпорядження майном банкрута; проведення інвентаризації та оцінки майна банкрута; аналізу фінансового становища банкрута; формування ліквідаційної маси; вжиття заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб.
Частиною 3 статті 91 Закону " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" передбачено, що за наявності відомостей про відкриття спадщини на користь фізичної особи господарський суд має право зупинити провадження у справі про банкрутство для вирішення у встановленому законом порядку питання щодо спадщини.
Ліквідатором на своє звернення до Третьої Херсонської державної нотаріальної контори про надання відомостей щодо наявності (відсутності) посвідченого заповіту, спадкового договору, заведеної спадкової справи або виданого свідоцтва про право на спадщину на користь ОСОБА_1 отримано відповідь про відмову у надані такої інформації, оскільки дана інформація з нотаріальною таємницею.
Згідно ч.1 статті 8 Закону України "Про нотаріат" нотаріальна таємниця - сукупність відомостей, отриманих під час вчинення нотаріальної дії або звернення до нотаріуса заінтересованої особи, в тому числі про особу, її майно, особисті майнові та немайнові права і обов'язки тощо.
Відповідно до частини 8 статті 8 Закону " Про нотаріат " довідки про вчинені нотаріальні дії та інші документи надаються нотаріусом протягом десяти робочих днів на обґрунтовану письмову вимогу суду, прокуратури, органів, що здійснюють оперативно-розшукову діяльність, органів досудового розслідування у зв'язку з кримінальним провадженням, цивільними, господарськими, адміністративними справами, справами про адміністративні правопорушення, що знаходяться в провадженні цих органів, з обов'язковим зазначенням номера справи та прикладенням гербової печатки відповідного органу.
Обов'язок доказування, а отже, і подання доказів відповідно до ст. 33 Господарського процесуального кодексу покладено на сторони та інших учасників судового процесу. Однак може виявитися, що поданих доказів недостатньо для вирішення спору, а сторона або прокурор не в змозі власними силами отримати та подати суду ці докази.
Статтею 38 господарського процесуального кодексу України встановлено, що сторона, прокурор мають право звернутися до господарського суду із клопотанням про витребування доказу, якщо не має можливості самостійно отримати необхідний доказ від особи, в якої він є.
У клопотанні обов'язково зазначається: який доказ слід витребувати; обставини, що перешкоджають наданню доказу; підстави, з яких випливає, що цей доказ має підприємство чи організація; які обставини можуть бути встановлені цим доказом.
Крім того, бажано конкретизувати, в якої особи знаходиться доказ, його місцезнаходження, якщо відомо, що доказ знаходиться в іншому місці, ніж місцезнаходження особи, в якої витребовується доказ.
Клопотання про витребування доказу повинно бути оформлене письмово.
Причинами неможливості самостійного отримання доказу особою, яка бере участь у справі, може бути відмова особи, в якої знаходиться доказ, надати цей доказ, законодавчо встановлена заборона передання певної інформації тощо. Особа, яка звертається з клопотанням про витребування доказу, повинна надати підтвердження того, що їй відмовлено в отриманні доказу, або відсутності відповіді на запит про отримання доказу.
Ліквідатором надано лист Третьої Херсонської державної нотаріальної контори про відмову у надані зазначеної інформації з мотивованим обґрунтуванням відмови.
Дослідивши надані ліквідатором докази, суд дійшов висновку про задоволення клопотання ліквідатора про витребовування доказів.
На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 41, 90-91 Закону України " Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. ст. 38, 86 Господарського процесуального кодексу України, ст. 8 Закону України " Про нотаріат", суд -
у х в а л и в:
1. Витребувати у Третьої Херсонської державної нотаріальної контори (вул. Лавреньова, 7, м. Херсон, 73020) відомості про наявність (відсутність) посвідченого заповіту, спадкового договору, заведеної спадкової справи або виданого свідоцтва про право на спадщину на користь ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1, АДРЕСА_1), у зв'язку з порушенням справи № 923/1499/15 про банкрутство Фізичної особи - підприємця ОСОБА_1 (ідентифікаційний номер НОМЕР_1) за заявою Державної податкової інспекції у м. Херсоні Головного управління Державної фіскальної служби у Херсонській області м. Херсон.
2. ухвалу направити: кредитору, боржнику, ліквідатору Дудкіну Р.А., Третій Херсонській державній нотаріальній конторі.
Суддя Т.Г. Пінтеліна
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 07.04.2016 |
Оприлюднено | 25.07.2016 |
Номер документу | 59042517 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Херсонської області
Пінтеліна Т.Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні