Справа № 1-617/11
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 травня 2011 року Солом`янський районний суд м. Києва в складі:
головуючого судді Горбатовської С. А.,
при секретарі - Бурдейній М.П.,
за участю:
прокурора - Сукача В.В.,
захисника - Орла A.M.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві кримінальну справу по обвинуваченню:
ОСОБА_1 ,
ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця смт Квасилів Здолбунівського р-ну Рівненської обл., українця, громадянина України, з середньою спеціальною освітою, неодруженого, призваного на строкову військову службу у травні 2010 року Здолбунівським РВК Рівненської області, командира 2 відділення 1 взводу 3 роти охорони, молодший сержант, раніше не судимого, -
у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 424 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
В травні 2010 року Здолбунівським РВК Рівненської області підсудний ОСОБА_1 був призваний на строкову службу, яку з 19 травня 2010 року по теперішній час проходить у військовій частині НОМЕР_1 , що знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 .
Наказом командира військової частини НОМЕР_1 №224 від 26 листопада 2010 року підсудний ОСОБА_1 призначений на посаду командира 2 відділення 1 взводу 3 роти охорони військової частини НОМЕР_1 , наказом №215 від 15 листопада 2010 року підсудному ОСОБА_1 присвоєне військове звання «молодший сержант», у зв`язку з чим він являється військовою службовою особою.
Разом з ним у військовій частині НОМЕР_1 з 10 листопада 2010 року на посаді стрільця 2 відділення 1 взводу 3 роти охорони проходить строкову службу солдат ОСОБА_2 , призваний у листопаді 2010 року Ріпкинським РВК Чернігівської області.
Під час проходження військової служби у військовій частині НОМЕР_2 підсудний ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою та, відповідно до вимог ст.ст. 29, 31, 32, 33 Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та ст. 4 Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, які зобов`язують підсудного ОСОБА_1 , як начальника, додержуватись вимог Конституції України, законів України, Статутів Збройних Сил України, бути ввічливим і справедливим у ставленні до підлеглих, не принижувати їх честь і гідність, не допускати негідних вчинків і стримувати від них інших військовослужбовців, проводити роботу щодо зміцнення військової дисципліни, запобігання надзвичайним подіям і злочинам серед особового складу, діючи з невірно зрозумілих інтересів служби, перевищуючи надані владу і повноваження, застосував фізичне насильство до підлеглого за посадою та військовим званням солдата ОСОБА_2 .
Так, підсудний молодший сержант ОСОБА_1 , 13.03.2011 року, близько 18 год., знаходячись у приміщенні казарми 3 роти охорони військової частини НОМЕР_1 , що дислокується за адресою: АДРЕСА_1 , підійшов до солдата ОСОБА_2 , який перебував у добовому наряді і ніс службу на посту днювального 3 роти охорони, та, порушуючи вимоги Статуту внутрішньої служби Збройних Сил України та Дисциплінарного Статуту Збройних Сил України, перевищуючи надані владу і повноваження, будуючи невдоволеним поданням солдатом ОСОБА_2 команди „Черговий роти на вихід!'", наніс останньому удар кулаком правої руки в праве плече та два удари кулаком правої руки в ліве плече, внаслідок чого завдав солдату ОСОБА_2 фізичний біль, заподіяв побої та легке тілесне ушкодження у вигляді синця на передньо-зовнішній поверхні правого плеча.
В судовому засіданні підсудний ОСОБА_1 свою вину у вчиненні злочину визнав повністю, щиро розкаявся та пояснив, що 13.03.2011 року, близько 18 год., знаходячись у приміщенні казарми 3 роти охорони військової частини НОМЕР_1 , він підійшов до ОСОБА_2 , який перебував у добовому наряді і ніс службу на посту днювального 3 роти. Після цього він наніс йому удар кулаком правої руки в праве плече та два удари кулаком правої руки в ліве плече за те, що той не чітко і не голосно подав команду: «Черговий роти на вихід!». Потім він пішов далі, а ОСОБА_2 залишився на посту.
В судовому засіданні потерпілий ОСОБА_2 пояснив суду, що будь яких претензій, в тому числі і матеріального характеру, до підсудного ОСОБА_1 не має, просить призначити підсудному найнижчу міру покарання.
Покази підсудного ОСОБА_1 відповідають фактичним обставинам справи і учасників судового розгляду не оспорюються.
У відповідності до ч. 3 ст. 299 КПК України при дослідженні доказів по справі фактичних обставин справи, які ніким не оспорюються, з`ясувавши правильне розуміння підсудним та іншими учасниками судового розгляду змісту цих обставин, встановивши чи не має сумніву у добровільності та істинності їх позицій, роз`яснивши, що у такому випадку вони будуть позбавлені права оспорювати фактичні обставини справи в апеляційному порядку, суд вирішив обмежитись допитом підсудного та дослідженням матеріалів справи, що його характеризують.
З урахуванням зібраних по справі доказів в їх сукупності, суд вважає докази по справі належними і допустимими, а вину підсудного ОСОБА_1 у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 424 КК України, доведеною, оскільки ОСОБА_1 , будучи військовою службовою особою, застосував насильство щодо підлеглого.
При призначенні міри покарання підсудному ОСОБА_1 суд враховує ступінь тяжкості вчиненого злочину, особу винного, раніше не судимого (а.с. 198), посередньо характеризується за місцем служби (а.с. 156, 180), на обліку у лікарів нарколога і психіатра не перебуває.
Обставиною, що пом`якшує покарання підсудного, суд визнає щире каяття.
Обставин, що обтяжують покарання підсудного, судом не встановлено.
За викладеним, суд вважає, що до підсудного ОСОБА_1 необхідно застосувати міру покарання у виді позбавлення волі.
Разом з тим, суд дійшов висновку, що виправлення та перевиховання підсудного ОСОБА_1 можливе без ізоляції від суспільства, а тому обирає йому покарання, необхідне і достатнє для його виправлення та попередження вчинення нових злочинів, у виді обмеження зі звільненням від відбування покарання з випробуванням на підставі ст. 75 КК України.
За викладеним, керуючись ст. ст. 323, 324 КПК України, суд, -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст.424 КК України, і призначити йому покарання у виді трьох років позбавлення волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування призначеного покарання з випробуванням строком на один рік.
На підставі ст. 76 КК України зобов`язати ОСОБА_1 не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу органу кримінально - виконавчої системи, повідомляти органи кримінально-виконавчої системи про зміну місця проживання, роботи, щомісячно з`являтись для реєстрації в органи кримінально-виконавчої системи.
Міру запобіжного заходу ОСОБА_1 до вступу вироку в законну силу залишити без змін - нагляд командування військової частини НОМЕР_1 .
Вирок може бути оскаржено до Апеляційного суду м. Києва через Солом`янський районний суд м. Києва протягом п`ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суддя:
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 26.05.2011 |
Оприлюднено | 02.12.2022 |
Номер документу | 53171527 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Амур-Нижньодніпровський районний суд м.Дніпропетровська
Лисенко В. О.
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Горбатовська С. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні