Єдиний унікальний номер 203/451/14-к
Номер провадження 1-кп/201/6/2015
ПОСТАНОВА
22 липня 2015 року м. Дніпропетровськ
вул. Паторжинського, 18а
Жовтневий районний суд м. Дніпропетровська у складі:
головуючого судді - ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю прокурора ОСОБА_3 ,
представника цивільного позивача ОСОБА_4 ,
захисника обвинуваченої ОСОБА_5 адвоката ОСОБА_6 ,
захисника обвинуваченого ОСОБА_7 адвоката ОСОБА_8 ,
обвинуваченої ОСОБА_5 ,
обвинуваченого ОСОБА_7 ,
розглянувши у попередньому відкритому судовому засіданні клопотання обвинуваченого ОСОБА_7 про відвід судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 , як головуючого судді по кримінальній справі за обвинуваченням:
ОСОБА_7 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , уродженця м. Новоград-Волинськкий Житомирської області, громадянина України, пенсіонера, який має вищу освіту, одруженого, не судимого, проживаючого за адресою: АДРЕСА_1 ,
у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України,
ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , уродженки м. Дніпропетровська, громадянки України, із середою спеціальною освітою, розлученої, не судимої, не судимої, зареєстрованої та проживаючої за адресою: АДРЕСА_2 ,
у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська знаходиться кримінальна справа за обвинуваченням ОСОБА_7 та ОСОБА_5 у вчиненні злочинів, передбачених ч. 5 ст. 191, ч. 2 ст. 366, ч. 2 ст. 209 КК України.
В попередньому судовому засіданні обвинуваченим ОСОБА_7 заявлено клопотання про відвід головуючого у даній справі судді ОСОБА_1 , мотивуючи своє клопотання тим, що головуючий суддя, на його думку, грубо порушив вимоги ст. ст. 223, 237 КПК України і не ознайомився з матеріалами даної кримінальної справи, оскільки розпочинає розгляд даної кримінальної справи відповідно до обвинувального висновку, а не постанови державного обвинувача про зміну обвинувачення йому під час попереднього судового розгляду цієї справи. Додав, що саме ці обставини викликають у нього сумніви в неупередженості головуючого судді.
Захисник ОСОБА_8 в повному обсязі підтримав клопотання обвинуваченого ОСОБА_7 про відвід головуючого по даній справі судді ОСОБА_1 та просив його задовольнити.
В попередньому судовому засіданні прокурор та представник цивільного позивача просили суд відмовити у задоволенні клопотання обвинуваченого ОСОБА_7 , вважаючи його необґрунтованим.
Обвинувачена ОСОБА_5 та її захисник ОСОБА_6 вирішення питання щодо клопотання обвинуваченого ОСОБА_7 залишили на розсуд суду.
Заслухавши думку учасників судового процесу, суд приходить до висновку, що клопотання обвинуваченого ОСОБА_7 не ґрунтується на законі та є таким, що не підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до положень ст. 54 КПК України (в ред. 1961 року) передбачено перелік обставин, що виключають участь судді в розгляді справи, в тому числі при наявності інших обставин, які викликають сумнів в об`єктивності судді або народного засідателя.
Разом із цим, в попередньому судовому засіданні обвинувачений ОСОБА_7 , посилаючись на п. 4 ст. 54 КПК України (в ред. 1961 року), не навів жодних об`єктивних обставин, які б дійсно викликали сумнів в неупередженості головуючого судді по даній справі.
Доводи обвинуваченого ОСОБА_7 щодо порушення головуючим суддею ОСОБА_1 вимог ст. ст. 223, 237 КПК України в редакції 1961 року не відповідають дійсності, оскільки попередній розгляд даної кримінальної справи триває, тому питання, які, відповідно до ст. 237 КПК України в редакції 1960 року, повинен вирішити суд, на даний час не вирішені.
Доводи обвинуваченого ОСОБА_7 щодо наявності обставини, яка, на його думку, викликає сумнів в неупередженості головуючого по даній справі судді, а саме початок суддею розгляду даної справи з обвинувального висновку, а не з постанови державного обвинувача про зміну обвинувачення останньому під час попереднього судового розгляду цієї справи, не ґрунтуються на законі, оскільки відповідно до норм кримінально-процесуального кодексу України в редакції 1961 року після скасування вироку апеляційною чи касаційною інстанцією справа підлягає розгляду у відповідності з вимогами глав 23-30 цього кодексу.
Більш того, положеннями ч. 1 ст. 297 КПК України передбачено, що судове слідство починається з читання обвинувального висновку, а не постанови про зміну обвинувачення в суді. Разом із цим, положеннями ст. 277 КПК України передбачено право прокурора під час судового розгляду до закінчення судового слідства змінити пред`явлене особі органом досудового слідства обвинувачення.
Враховуючи викладене, суд не приймає до уваги доводи обвинуваченого ОСОБА_7 , а тому приходить до висновку, що клопотання обвинуваченого ОСОБА_7 про відвід головуючого про даній справі судді ОСОБА_1 не підлягає задоволенню.
З урахуванням викладеного, керуючись ст. ст. 54, 56, 57 КПК України (в ред. 1961 року), суд,
ПОСТАНОВИВ:
У задоволенні клопотання обвинуваченого ОСОБА_7 про відвід судді Жовтневого районного суду м. Дніпропетровська ОСОБА_1 від участі у даній кримінальній справі відмовити.
Постанова оскарженню не підлягає.
Головуючий суддя: ОСОБА_1
Суд | Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 53381828 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська
Ополинська І. Г.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні