Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Справа № 1-493/10
В И Р О К
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
27 жовтня 2010 року Коростенський міськрайонний суд
Житомирської області
в складі:
головуючого - судді Загуменнової Н.М.
при секретарі Райвахівській Л.В.
за участю прокурора Палій Л.Л.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі в місті Коростені справу по обвинуваченню
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженця ІНФОРМАЦІЯ_2, українця, громадянина України, ІНФОРМАЦІЯ_3, непрацюючого, неодруженого, в силу ст. 89 КК України раніше не судимого, проживаючого в ІНФОРМАЦІЯ_4, у вчиненні злочину, передбаченого за ст. 296 ч. 1 КК України,
В С Т А Н О В И В:
28 .08.2010 року близько 20 години підсудний ОСОБА_1, пе ребуваючи в стані алкогольного сп'яніння, знаходячись на порозі магазину В«ЛимонВ» , який розташований в будинку № 83 по вул. Кірова в м. Коростені, грубо порушуючи громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, нехтуючи елементарними прави лами поведінки та добропристойності, проявляючи особливу зухвалість, безпричинно, із хулі ганських спонукань, висловлювався на адресу продавця цього магазину ОСОБА_2 нецензурною лайкою, після чого побив скло в дверях цього ж магазину вартістю 500 грн., заподіявши власнику магазину ОСОБА_3 матеріальної шкоди на вищевказану суму та зірвав роботу магазину 28.08.2010 року на 30 хвилин.
Допитаний в судовому засіданні по суті пред'явленого йому обвинувачення підсудний ОСОБА_1 вину свою у вчиненні злочину визнав повністю і пояснив суду, що дійсно він вчинив злочин за тих обставин, які зазначені в обвинувальному висновку.
Крім повного визнання своєї вини самим підсудним ОСОБА_1, його винність у вчиненні злочину стверджується показаннями потерпілої, свідка і зібраними по справі та дослідженими в судовому засіданні письмовими доказами.
Так, потерпіла ОСОБА_3 пояснила, що вона є приватним підприємцем і власником магазину В«ЛимонВ» , який розташований в м. Коростені по вул. Кірова, 83. 28.08.2010 року близько 20 години 45 хвилин їй на мобільний телефон зателефонувала продавець магазину ОСОБА_4, яка повідомила, що хлопець по імені ОСОБА_1 висловлюється безпричинно на адресу продавців нецензурною лайкою та побив у вхідних дверях магазину скло. Вона сказала, щоб та викликала міліцію і відразу ж пішла в магазин. Прийшовши в магазин, вона впевнилась, що дійсно в дверях магазину побите скло, продавці були в схвильованому стані. Злочином їй заподіяно матеріальну шкоду в сумі 500 грн.
Свідок ОСОБА_5 розповіла, що 28.08.2010 року близько 20 години в магазин В«ЛимонВ» , де вона працює продавцем, зайшло два чоловіки, серед яких був ОСОБА_1, та дівчина, які придбали продукти та вино. Через деякий час вони повернулись в магазин, попросили продавця ОСОБА_4 замінити вино, після чого вийшли з магазину. Через деякий час вона вийшла на поріг магазину і в цей час ОСОБА_1 став висловлюватись нецензурними словами, перешкоджав їй зайти в магазин, а коли вона намагалась зачинити двері магазину, то ОСОБА_1 побив скло в дверях магазину. Конфлікт тривав близько 30 хвилин і під час конфлікту вона та інший продавець магазину - ОСОБА_4 не могли обслуговувати покупців.
Крім того, винність підсудного ОСОБА_1 У вчиненні злочину стверджується зібраними по справі та дослідженими в суді письмовими доказами, а саме:
даними протоколу огляду місця події, якими встановлено місце вчинення хуліганства підсудним ОСОБА_1 та якими зафіксовано, що скло в дверях магазину було побите (а.с. 9 - 11);
даними довідки про розмір спричиненої злочином шкоди (а.с. 31);
та іншими матеріалами даної кримінальної справи.
На підставі вищенаведеного, суд приходить до висновку, що винність підсудного ОСОБА_1 в інкримінованому йому злочині доведена повністю і кваліфікує дії підсудного ОСОБА_1 за ст. 296 ч.1 КК України як дії, що грубо порушують громадський порядок з мотивів явної неповаги до суспільства, що супроводжуються особливою зухвалістю.
Обираючи міру покарання підсудному ОСОБА_1, суд враховує тяжкість вчиненого ним злочину, обставини, що пом'якшують та обтяжують покарання підсудного, особу підсудного.
Злочин, вчинений підсудним, є злочином невеликої тяжкості.
Обставин, що пом'якшують покарання ОСОБА_1, судом не встановлено.
Обставиною, що обтяжує покарання підсудного ОСОБА_1, суд вважає те, що підсудний вчинив злочин, перебуваючи в стані алкогольного сп'яніння.
Як особа, підсудний ОСОБА_1 характеризується за місцем проживання задовільно, не одружений, не працює, раніше притягувався до кримінальної відповідальності, але судимість погашена, виховувався в багатодітній сім'ї, яка налічувала вісім дітей.
Враховуючи, що підсудний вчинив злочин невеликої тяжкості, молодий вік підсудного, думку потерпілої щодо покарання підсудному, суд вважає за можливе звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання у виді обмеження волі з випробуванням.
Керуючись ст. 323, 324 КПК України, суд, -
З А С У Д И В:
ОСОБА_1 визнати винним у вчиненні злочину, передбаченого ст. 296 ч.1 КК України і призначити йому покарання
по ст. 296 ч.1 КК України у виді 1 року 6 місяців обмеження волі.
На підставі ст. 75 КК України звільнити ОСОБА_1 від відбування покарання з випробуванням, встановивши йому іспитовий строк терміном на 1 рік 6 місяців.
Відповідно до ст. 76 КК України зобов'язати ОСОБА_1 повідомляти органи кримінально - виконавчої інспекції про зміну місця проживання та періодично реєструватись в органах кримінально - виконавчої інспекції.
Запобіжний захід до вступу вироку в законну силу ОСОБА_1 не обирати.
Вирок може бути оскаржений в апеляційному порядку протягом п′ятнадцяти діб з моменту його проголошення.
Суддя:
Суд | Коростенський міськрайонний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 27.10.2010 |
Оприлюднено | 17.11.2015 |
Номер документу | 53402917 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Нікопольський міськрайонний суд Дніпропетровської області
Новікова О. В.
Кримінальне
Коростенський міськрайонний суд Житомирської області
Загуменнова Н. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні