Постанова
від 15.09.2011 по справі 4-1258/11
СОЛОМ'ЯНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

№ 4-1258/11

П О С Т А Н О В А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

«15» вересня 2011 року Солом’янський районний суд м. Києва в складі:

головуючого суддіОСОБА_1 при секретаріОСОБА_2 за участю прокурора ОСОБА_3

розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Києві скаргу директора ТОВ «Креатив Логістик» ОСОБА_4 на постанову прокурора Солом’янського району м. Києва від 21.01.2011 року про порушення кримінальної справи відносно директора ТОВ «Креатив Логістик» ОСОБА_4 за ознаками складу злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, -

В С Т А Н О В И В:

ОСОБА_4звернувся до суду із скаргою на постанову прокурора Солом’янського району м. Києва від 21.01.2011 року про порушення кримінальної справи відносно директора ТОВ «Креатив Логістик» ОСОБА_4 за ознаками складу злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, мотивуючи тим, що постанова є незаконною і просить її скасувати.

Доводи скарги на вищевказану постанову обґрунтовує тим, що при прийнятті рішення про порушення кримінальної справи відносно скаржника, прокурором не було дотримано передбаченої ст. 98 КПК України процедури порушення кримінальної справи, оскільки податкові рішення повідомлення, отримані на підставі акту від 26.08.2010 року № 519/23-6/36080997, були оскаржені до окружного адміністративного суду м. Києва та вказані рішення повідомлення були визнані недійсними, тому на думку скаржника у прокурора не було приводів та підстав порушувати кримінальну справу відносно нього.

В судовому засіданні скаржник підтримав скаргу, просив її задовольнити та скасуватипостанову прокурора Солом’янського району м. Києва від 21.01.2011 року про порушення кримінальної справи відносно директора ТОВ «Креатив Логістик» ОСОБА_4 за ознаками складу злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, з підстав зазначених у скарзі.

Прокурор в судовому засіданні просить суд відмовити в задоволенні скарги постанову прокурора Солом’янського району м. Києва від 21.01.2011 року про порушення кримінальної справи відносно директора ТОВ «Креатив Логістик» ОСОБА_4 за ознаками складу злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, оскільки вважає, що доводи скаржника необґрунтовані, а вказана кримінальна справа порушена у відповідності з вимогами ст.ст. 94, 97, 98 КПК України.

Вислухавши доводи скаржника , думку прокурора, перевіривши матеріали, на підставі яких було порушено кримінальну справу і які надані суду для вивчення, також перевіривши наявність приводів і підстав для винесення оскаржуваних постанов, законність джерел отримання даних, які стали підставою для винесення постанов про порушення кримінальної справи, не розглядаючи і заздалегідь не вирішуючи ті питання, які вирішуються судом при розгляді справи по суті, тобто, не досліджуючи доказів по справі, не даючи їм оцінку і в інший спосіб не перевіряючи питання щодо доведеності винності ОСОБА_4 суд вважає, що скарга не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Згідно ст. 236-8 КПК України розглядаючи скаргу на постанову про порушення кримінальної справи, суд перевіряє наявність приводів та підстав для винесення зазначеної постанови, законність джерел отримання даних, які стали підставою для винесення постанови про порушення справи, і не розглядає та не вирішує питання, які вирішуються судом при розгляді справи по суті.

Кримінальна справа може бути порушена лише при наявності достатніх даних, на основі яких встановлюються об’єктивні ознаки вчиненого злочину.

Статтею 94 КПК України встановлений вичерпний перелік приводів та підстав до порушення кримінальної справи. Відповідно вимог цієї статті, справа може бути порушена тільки в тих випадках, коли є достатні дані, які вказують на наявність ознак злочину. Такими даними є фактичне існування доказів, які підтверджують реальність конкретної події злочину (час, місце, спосіб та інші обставини здійснення злочину), тобто кримінальна справа може бути порушена лише при наявності достатніх даних, на основі яких встановлюються об’єктивні ознаки вчиненого злочину.

Відповідно до вимог ст. ст. 94, 97, 98 КПК України прокурор чи слідчий зобов’язані винести постанову про порушення кримінальної справи лише за наявності приводів і підстав, зазначених у ст. 94 КПК України, вказати в постанові ці приводи і підстави, статтю кримінального закону за ознаками якого порушується кримінальна справа, а також подальше її спрямування.

З матеріалів кримінальної справи вбачається, що 21.01.2011 року прокурором Солом’янського району м. Києва винесено постанову про порушення кримінальної справи відносно директора ТОВ «Креатив Логістик» ОСОБА_4 за ознаками складу злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК України.

Із тексту зазначеної постанови та наданих суду для розгляду скарги матеріалів вбачається, що приводом до порушення кримінальної справи було безпосереднє виявлення прокурором ознак злочину. Рішення про порушення кримінальної справи прийнято на підставі матеріалів, перевірки щодо дотримання податкового законодавства ТОВ «Креатив Логістик».

За матеріалами вказаної перевірки вбачаються порушення податкового законодавства директором ТОВ «Креатив Логістик» ОСОБА_4, що відображені в акті перевірки від 26.08.2010 року № 519/23-6/36080997, відповідно до якого ОСОБА_4 при здійсненні фінансово-господарської діяльності відобразив у звітних документах ТОВ «Креатив Логістик» в періоді І квартал 2009- ІІ квартал 2009 року валові витрати, що не підтверджені документально, в результаті чого занижено суму податку на прибуток в загальній сумі 1 405 779 грн. та відобразив податковий кредит у вказаному періоді по податку на додану вартість, що не підтверджено документально, в результаті чого занижено податок на додану вартість до сплати на суму 1 124 623 грн., що призвело до фактичного ненадходження до бюджету грошових коштів на загальну суму 2 530 402 грн..

На підставі вищевказаного акту перевірки були виписані два повідомлення-рішення від 20.09.2010 року № 0000782306/0 та № 0000792306/0.

Доводи скаржника про неможливість порушення відносно нього кримінальної справи у період оскарження у судовому порядку вищевказаних податкових повідомлень-рішень винесених на підставі акту перевірки від 26.08.2010 року, не ґрунтуються на чинному законодавстві, оскільки відповідно до п.п. 5.2.3, 5.2. Закону України «Про порядок погашення зобов’язань платників податків перед бюджетом та державними цільовими фондами» заява подана із дотриманням строків, визначених п.п 5.2.2 цього пункту, зупиняє виконання платником податків податкових зобов’язань, визначених у податковому повідомленні, на строк від дня подання такої заяви до контролюючого органу до дня закінчення процедури адміністративного оскарження. Протягом зазначеного строку податкові вимоги з податку, що оскаржується, не надсилаються, а сума податкового зобов’язання, що оскаржується, вважається неузгодженою.

Відповідно до п. 15 Пленуму Верховного Суду України № 15 від 08.10.2007 року «Про деякі питання застосування законодавства про відповідальність за ухилення від сплати податків, зборів та інших платежів», оскарження до суду платником податків рішення податкового органу може бути перешкодою для пред’явлення особі обвинувачення в ухиленні від сплати податків до остаточного вирішення справи судом, а не для порушення кримінальної справи.

Однак, сама по собі неузгодженість суми податкового зобов’язання не може бути підставою для відмови в порушенні кримінальної справи.

Таким чином, оскарження ТОВ «Креатив Логістик» вищевказаних податкових повідомлень-рішеннь, не свідчить про відсутність в діях директора ТОВ «Креатив Логістик» ОСОБА_4 ознак злочину передбаченого ч. 3 ст.212 КПК України та про відсутність підстав для порушення кримінальної справи, оскільки матеріали на підставі яких було порушено кримінальну справу, містять достатні дані, крім акту № 51923-6/36080997 від 26.08.2010 року, про наявність в діях ОСОБА_4 ознак злочину передбаченого ч. 3 ст. 212 КПК України.

Дослідивши матеріали, які стали підставою до винесення постанови про порушення кримінальної справи, суд приходить до висновку, що в оскаржуваній постанові описані наявні обставини та ознаки вчиненого злочину, які є достатніми для висновку про існування події злочину, зазначено статтю кримінального закону, за ознаками якого порушена кримінальна справа, вказана особа, яка причетна до вчинених злочинів, оскільки вона встановлена на час порушення кримінальної справи, визначено подальше спрямування справи, тобто постанова про порушення кримінальної справи відповідає вимогам статей 94, 97, 98 КПК України.

З огляду на викладене суд приходить до висновку, що при вирішені питань про порушення кримінальної справи у слідчого були наявні приводи та підстави для їх порушення, не викликає сумніву законність джерел отримання даних, які стали підставою для винесення постанов про порушення справи.

Вимоги скаржника дати оцінку доказам по справі та висловитися щодо доведеності винності ОСОБА_4, тобто вирішити ті питання, які вирішуються судом при розгляді справи по суті, не обґрунтовані, оскільки зазначені обставини можуть бути з’ясовані лише на підставі оцінки доказів, які можуть бути отримані процесуальним шляхом в ході проведення досудового слідства.

Крім того, відповідно до вимог ст. 236-8 КПК України при розгляді скарг на постанови про порушення кримінальних справ суд не вправі, розглядати та заздалегідь вирішувати ті питання, які вирішуються судом при розгляді справи по суті.

Враховуючи, що при винесенні постанови про порушення кримінальної справи від 21.01.2011 року про порушення кримінальної справи відносно директора ТОВ «Креатив Логістик» ОСОБА_4 за ознаками злочину, передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, щодо скоєння ним умисного ухилення від сплати податків, що входять в систему оподаткування, введених у встановленому законом порядку, вчинене службовою особою підприємства незалежно від форми власності, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів в особливо великих розмірах, прокурором дотримані вимоги ст.ст. 94, 97, 98 КПК України, тому скарга на зазначену постанову не підлягає задоволенню.

Керуючись ст. ст. 236 7 , 236 8 КПК України суд, -

ПОСТАНОВИВ:

Скаргу ОСОБА_4 на постанову прокурора Солом’янського району м. Києва від 21.01.2011 року про порушення кримінальної справи відносно директора ТОВ «Креатив Логістик» ОСОБА_4 за ознаками складу злочину передбаченого ч.3 ст. 212 КК України, залишити без задоволення.

На постанову протягом семи діб з дня її винесення може бути подана апеляція до Апеляційного суду м. Києва.

Суддя Солом’янського

районного суду м.Києва О.М. ОСОБА_1

СудСолом'янський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення15.09.2011
Оприлюднено24.11.2015
Номер документу53592326
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —4-1258/11

Постанова від 17.03.2011

Кримінальне

Приморський районний суд м.Одеси

Кушніренко Ю. С.

Постанова від 15.09.2011

Кримінальне

Солом'янський районний суд міста Києва

Мозолевська О. М.

Постанова від 02.08.2011

Кримінальне

Жовтневий районний суд м.Дніпропетровська

Башмаков Є. А.

Постанова від 07.11.2011

Кримінальне

Центральний районний суд м. Сімферополя

Андрєєва О. М.

Постанова від 03.08.2011

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Донецька

Принцевська Н. М.

Постанова від 09.09.2011

Кримінальне

Суворовський районний суд м.Херсона

Булах Є. М.

Постанова від 18.04.2011

Кримінальне

Ворошиловський районний суд м. Донецька

Кут'я С. Д.

Постанова від 09.06.2011

Кримінальне

Орджонікідзевський районний суд м. Запоріжжя

Крамаренко І. А.

Постанова від 21.06.2011

Кримінальне

Новозаводський районний суд м.Чернігова

Шипов І. М.

Постанова від 10.05.2011

Кримінальне

Рівненський міський суд Рівненської області

Панас О.В. О. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні