ДЗЕРЖИНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КРИВОГО РОГУ
ДНІПРОПЕТРОВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
іменем України
Справа № 210/4319/15-к
Провадження № 1-кс/210/959/15
"19" листопада 2015 р.
Слідчий суддя Дзержинського районного суду м. Кривого Рогу Дніпропетровської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , розглянув винесене у кримінальному провадженні №42013040710000057 від 16.08.2013 старшим слідчим СВ Дзержинського ВП КВП ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , погоджене прокурором, клопотання про здійснення тимчасового доступу до речей і документів, а також додані до клопотання матеріали,-
В С Т А Н О В И В:
До суду надійшло вищевказане клопотання. В обґрунтування клопотання зазначається, що в провадженні слідчого відділу перебуває кримінальне провадження, внесене до ЄРДР за №42013040710000057 за попередньою правовою кваліфікацією за ч.2 ст.364 КК України.
Слідчим органу повідомлено про факти порушення діючого законодавства посадовими особами ІНФОРМАЦІЯ_1 ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_2 », а саме зловживання владою або службовим становищем, тобто умисне, з метою одержання будь-якої неправомірної вигоди, що мало місце під час придбання санаторно-курортних путівок за завищеною вартістю.
Так, 13.02.2012 укладено договір №15 реалізації санаторно-курортних путівок між замовником Первинною організацією профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості в України ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_3 » і ФОП ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1 ), на підставі якого в період 2012року вказаний підприємець реалізовував відповідні путівки.
Під час проведеного досудового розслідування встановлено, що у ФОП ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1 ) у ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_2 ) у м.Київ відкрито рахунок № НОМЕР_3 , на який в період 2012року ПОПТМГП в України ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_3 » перераховувалися грошові кошти в якості оплати за путівки.
Таким чином, під час досудового розслідування необхідно дослідити інформацію про розрахункові банківські операції і рух грошових коштів щодо рахунку ФОП ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1 ) № НОМЕР_3 у ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_2 ) у м.Київ у прибутковій і витратній частині, з зазначенням вхідних і вихідних сум платежів, дат, відправника та одержувача коштів із зазначенням найменування, коду ЄДРПОУ, номерів рахунків, призначення платежу за період з 01.01.2012 по 01.01.2013, а також документи щодо відкриття та обслуговування даного рахунку, які зберігаються у ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_2 ), яке зареєстроване за адресою: АДРЕСА_1 .
Згідно ч. 2 ст. 132 КПК України, клопотання подано до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування.
Відповідно до ч.1 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.
Слідчий підтримав заявлене клопотання з мотивів, викладених в ньому, просив його задовольнити. Представник банківської установи до суду не з`явився, розгляд клопотання здійснюється у його відсутність.
Дослідивши матеріали клопотання та матеріали кримінального провадження №-42013040710000057, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Тимчасовий доступ до речей і документів є одним із заходів забезпечення кримінального провадження, який застосовується з метою дієвості цього провадження (ст. 131 КПК України). Згідно зі ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
Відповідно до ст.163 ч.5 КПК України, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Значення документів, вказаних в клопотанні, для встановлення обставин у кримінальному провадженні насамперед полягає в тому, що вони містять важливу доказову базу про осіб причетних до документування фінансово-господарських операцій, також для отримання доказу їх причетності до складання і підпису документів. Їх значимість також пов"язана з специфікою розслідування кримінальних правопорушень про злочини у сфері службової діяльності та професійної діяльності, оскільки без дослідження певного ряду документів, в тому числі тих до яких планується отримати дозвіл на тимчасовий доступ, проведення їх відповідного аналізу, не можливо прийняти відповідне законне процесуальне рішення та зробити висновок про наявність в діях певної особи ознак кримінального правопорушення.
Згідно з ч. 6 ст. 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Відповідно до ст. 60 Закону України «Про банки і банківську діяльність», інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносини з ним чи третіми особами при наданні послуг банку і розголошення якої може завдати матеріальної чи моральної шкоди, є банківською таємницею.
Згідно з ч. 7 ст. 163 КПК України слідчий суддя в ухвалі про надання тимчасового доступу до речей і документів може дати розпорядження про надання можливості вилучення речей і документів, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що без такого вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів.
Як вбачається з матеріалів кримінального провадження, фактичні обставини кримінального правопорушення на момент звернення із клопотанням охоплюють діяльність Первинної організації профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » протягом 2012року, щодо здійснення закупівлі питної води для працівників підприємства на суму 20,4млн.грн., а також путівок на санаторно-курортне лікування на суму 2,6млн.грн. по завищеним цінам.
У зв`язку з цим, слідчий суддя приходить до висновку про необхідність надання тимчасового доступу до документів, які перебувають у володінні банківської установи виключно по вказаним у клопотанні контрагенту ФОП ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1 ) по рахунку № НОМЕР_3 , виключно по взаємовідносинам з Первинною організацією профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » за період з 01.01.2012 року по 01.01.2013 року, а саме в частині відомостей про розрахункові банківські опревціями між ними.
Слідчий суддя не вбачає підстав для надання тимчасового доступу до документів, що містяться в реєстраційно-обліковій справі ФОП ОСОБА_4 (ІПН НОМЕР_1 ) - заяв на відкриття рахунків, карток з підписами, тощо, оскільки слідчим не доведена потреба такого ступеню втручання в діяльність суб"єкта господарювання.
Крім того, слідчий суддя звертає увагу, що посилання в клопотанні "на інші документи" є непрпустимим з точки зору дотримання принципу правової визначеності, оскільки в ухвалі про тимчасовий доступ має зазначатись перелік конкретних документів, до яких надається тимчасовий доступ. Вільне ж трактування словосполучення "та інших документів", може призвести до вилучення статуних документів юридичної особи, та створить перешкоди у здійсненні господарської діяльності.
Враховуючи викладене, слідчий суддя прийшов до висновку про часткове задоволення клопотання.
Керуючись ст.ст. 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, -
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання старшого слідчого СВ Дзержинського ВП КВП ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 про тимчасовий доступ до речей та документів задовольнити частково.
Надати старшому слідчому СВ Дзержинського ВП КВП ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , або слідчим слідчої групи по кримінальному провадженню №42013040710000057 тимчасовий доступ до речей і документів, а саме:
-роздруківки про рух грошових коштів та відомості про розрахункові банківські операції на рахунку ФОП ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. НОМЕР_1 ) за № № НОМЕР_3 у прибутковій і витратній частині, з зазначенням вхідних і вихідних сум платежів, дат, часу, відправника та одержувача коштів, номерів рахунків, призначення платежу за період з 01.01.2012 по 01.01.2013 по контрагенту Первинна організація профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_2 » (на паперовому носії та в електронному вигляді у форматі Microsoft Excel);
-платіжні доручення, грошові чеки та інші документи, на підставі яких у період з 01.01.2012 по 01.01.2013 відбувалися розрахункові банківські операції та рух коштів по рахунку № № НОМЕР_3 між ФОП ОСОБА_4 (р.н.о.к.п.п. ІПН НОМЕР_1 ) та Первинною організацією профспілки трудящих металургійної і гірничодобувної промисловості України ПАТ« ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
які перебувають у володінні службових осіб Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_2 ), адреса: АДРЕСА_1 , з можливістю вилучення їх копій.
Право тимчасового доступу до вказаних речей та документів надати старшому слідчому СВ Дзержинського ВП КВП ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , слідчому СВ КВП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_5 .
Надати розпорядження відповідним посадовим особам Публічного акціонерного товариства « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (МФО НОМЕР_2 ), адреса: АДРЕСА_1 , забезпечити тимчасовий доступ до вказаних речей і документів старшому слідчому СВ Дзержинського ВП КВП ГУ Національної поліції в Дніпропетровській області ОСОБА_3 , або слідчому СВ КВП ГУНП у Дніпропетровській області ОСОБА_5 та надати їм можливість вилучити копії зазначених документів без вилучення їх оригіналів.
Строк дії ухвали до 18 грудня 2015 року включно.
Невиконання даної ухвали з боку осіб, яким надано розпорядження, зазначене уп.4 цієї ухвали, тягне за собою наслідки, передбачені ст.166 КПК України.
Ухвала слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, яким дозволено вилучення речей і документів, які посвідчують користування правом на здійснення підприємницької діяльності, або інших, за відсутності яких фізична особа - підприємець чи юридична особа позбавляються можливості здійснювати свою діяльність може бути оскаржена в апеляційному порядку безпосередньо до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом 5 днів з дня її оголошення.
Якщо ухвалу суду або слідчого судді було постановлено без виклику особи, яка її оскаржує, або якщо вирок було ухвалено без виклику особи, яка його оскаржує, в порядку, передбаченому статтею 382 цього Кодексу, то строк апеляційного оскарження для такої особи обчислюється з дня отримання нею копії судового рішення.
Інші ухвали слідчого судді оскарженню не підлягають і заперечення проти них можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді.
Суддя: ОСОБА_1
Суд | Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу |
Дата ухвалення рішення | 19.11.2015 |
Оприлюднено | 21.03.2023 |
Номер документу | 53625238 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Дзержинський районний суд м.Кривого Рогу
Чайкіна О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні