Постанова
від 24.09.2009 по справі 2а-6243/09
ЯЛТИНСЬКИЙ МІСЬКИЙ СУД АВТОНОМНОЇ РЕСПУБЛІКИ КРИМ

ПОСТАНОВА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

Справа № 2а-6243

24 вересня 2009 року 2009 р.

Ялтинський міський суд Авт ономної Республіки Крим у ск ладі:

головуючого судді Прищепи О.І., при секретарі - Амірджа нян Н.М.,

розглянувши у письмовом у провадженні в залі суду м. Ял ти адміністративну справу за позовом ОСОБА_1 до Управл іння Пенсійного Фонду Україн и у м. Ялті АРК про визнання ді й протиправними та зобов'яза ння виконати певні дії,

ВСТАНОВИВ:

ОСОБА_1 звернулася до суду з адміністративним поз овом, в якому просить визнати протиправними дії відповіда ча щодо відмови її зарахуват и період роботи в протитубер кульозному санаторії «Гірсь ка здравниця» з 23 лютого 1971 рок у по 29 серпня 1975 року та в період з 31 серпня 1976 року по 10 червня 1996 р оку до стажу роботи, що підляг ає розрахуванню у подвійному розмірі, та зобов'язати Упра вління пенсійного Фонду Укра їни у м. Ялті АРК вказаний пері од роботи у санаторії «Гірсь ка здравниця» зарахувати їй до трудового стажу у подвійн ому розмірі, та призвести пер ерахунок пенсії.

Позовні вимоги мотивовані тим, що з 22 січня 2000 року їй була призначена пенсія за віком. О 2003 році відповідачем їй була нарахована надбавка до пенсі ї, з урахуванням подвійного с тажу роботи у санаторію «Гір ська здравниця», але з жовтня 2008 року надбавка до пенсії за р оботу в санаторії «Гірська з дравниця» відповідачем їй бу ла безпідставно знята.

Позивачка в судове засідання не явилася, надала заяву, в якій просить справу р озглянути за її відсутністю, позов підтримує.

Представник відповідача в судове засідання не явився , надав до суду заяву, в якій пр осить справу розглянути у ві дсутності представника Упра вління Пенсійного Фонду Укра їни в м. Ялті АРК на підставі н аданих суду доказів.

Відповідно до наданих суду представником відповідача з аперечень на позовну заяву, У правління пенсійного фонду У країни в м. Ялті проти задовол ення позовних вимог заперечу є, посилаючись на ту обставин у, що позивачкою не були надан і усі документи, підтверджую чі підстави видачі довідки с анаторія «Гірська здравниця ».

За таких обставин суд вважа є за можливе розглянути вказ ану адміністративну справу у письмовому провадженні, від повідно до ч. 3 ст. 122 КАС України .

Вивчивши матеріали справи , суд приходить до висновку, що позовні вимоги є частково об ґрунтованими і підлягають ча стковому задоволенню за наст упних підстав.

Як встановлено судом, позив ачка 23 лютого 1971 року була прий нята на роботу у санаторій «Г ірська здравниця» на посаду секретаря-машіністки. 30 липня 1974 року вона переведена на пос аду завідуючої продскладом, 29 серпня 1975 року звільнена з за йманої посади. 31 серпня 1976 року знов прийнята на посаду заві дуючої продскладом санаторі ю «Гірська здравниця», де пра цювала до звільнення, у зв' я зку із ліквідацією санаторію , тобто до 10.06.1996 року (а.с. 7-10).

Таким чином, позивачка безп ерервно працювала у санаторі ї «Гірська здравниця» у пері од з 23 лютого 1971 року по 29 серпня 1975 року та у період з 31 серпня 1976 року по 10 червня 1996 року включн о.

Відповідно до листа Першог о заступника міністра Мініст ерства охорони здоров'я АРК Гавриленка С.В. від 24 листоп аду 2005 року, санаторій «Гірськ а оздоровниця» з моменту сво го відкриття у 1947 році і до лікв ідації у 1996 році являвся оздор овницею протитуберкульозно го профілю, де проходили ліку вання і реабілітацію хворі н а туберкульоз легень (а.с. 29).

Ст.60 Закону України «Про пен сійне забезпечення» (г редак ції Закону №1110-ІУ від 10.07.2003 року) р обота в інфекційних закладах (відділеннях) охорони здоров 'я зараховується до стажу роб оти у подвійному розмірі. 15.03.2004 року Міністерство охорони зд оров'я України своїм листом № 17-07-08/153 надало роз'яснення щодо з арахування медичним працівн икам, які надають допомогу хв орим на туберкульоз, працюют ь із живими збудниками тубер кульозу чи матеріалами, що їх містять, до стажу роботи у под війному розмірі період робот и у названих закладах охорон и здоров'я. У роз'ясненні вказа но, що у Законі України «Про бо ротьбу із захворюванням на т уберкульоз» від 03.07.2001 року №2586-111 в изначено поняття туберкульо з. У ст.1 названого Закону вказ ано: «Туберкульоз - інфекційн а хвороба, що викликається мі кобактеріями туберкульозу, п еребігає з періодичними заго стреннями, рецидивами та рем ісіями, вражає переважно най бідніші, соціально дезадапто вані групи населення, спричи няє високу тимчасову та стій ку втрату працездатності, ви магає тривалого комплексног о лікування та реабілітації хворих. Негативні соціально - економічні наслідки, що спри чиняються туберкульозом, дал и підстави віднести цю хворо бу до групи соціально небезп ечних». У п.9 вказаної статті п ерелічені протитуберкульоз ні заклади, і вказано, що це «с пеціалізовані заклади охоро ни здоров'я, що здійснюють діа гностику туберкульозу та над ають лікувально - профілакти чну (стаціонарну та амбулато рну) допомогу хворим на тубер кульоз (протитуберкульозні д испансери, лікарні, відділен ня, кабінети, науково - дослідн і інститути, денні стаціонар и, санаторії, тощо)». Перелік п ротитуберкульозних закладі в затверджується центральни м органом виконавчої влади у галузі охорони здоров'я. На да ний час такий перелік відсут ній.

Закон України «Про захист н аселення від інфекційних хво роб» від 06.04.2000 року визначає інф екційні хвороби - як «розлади здоров'я людей, що викликають ся живими збудниками (віруса ми, бактеріями, рикетсіями, на йпростішими, грибками, т.ін), п родуктами їх життєдіяльност і (токсинами), патогенними біл ками (пріонами), передаються в ід заражених осіб здоровим і схильні до масового поширен ня. Небезпечні інфекційні хв ороби характеризуються важк ими та (або) стійкими розладам и здоров'я в окремих хворих і с тановлять небезпеку для їх ж иття та здоров'я». Туберкульо з віднесено до числа соціаль но небезпечних інфекційних х вороб згідно Наказу Міністер ства охорони здоров'я Україн и від 19.07.1995 року, №133 «Про затверд ження Переліку особливо небе зпечних, небезпечних інфекці йних та паразитарних хвороб людини і носійства збудників цих хвороб». У роз'ясненні Мін істерство охорони здоров'я У країни від 15.03.2004 року вказано, щ о норми Законів «Про боротьб у із захворювання на туберку льоз», «Про пенсійне забезпе чення», «Про захист населенн я від інфекційних хвороб» є п рямої дії, тому розроблення д одаткових механізмів їх заст осування не потребують. Тому робота у туберкульозних (про титуберкульозних) диспансер ах, лікарнях (відділеннях), клі ніках науково-дослідних інст итутів та санаторіях вважаєт ься роботою у інфекційних за кладах (відділеннях) і повинн а зараховуватися до стажу ро боти у подвійному розмірі. Ан алогічна інформація була над ана до Пенсійного Фонду Укра їни та Міністерства праці та соціальної політики листом від 20.01.2004 року №10.01.09/57.

Відповідно до роз' яснень Міністерства охорони здоров ' я від 15 березня 2004 року, робот а у туберкульозних (протитуб еркульозних) диспансерах, лі карнях (відділеннях), клініка х науково-дослідних інститут ів та санаторіях вважається роботою у інфекційних заклад ах (відділеннях) і повинна зар аховуватися до стажу роботи в подвійному розмірі.(а.с. 31-32).

Із заперечень відповідача слідує, що позивачкою не були надані заява про перерахуно к стажу та довідка Ялтинсько го міського архіву про те, що с анаторій «Гірська здравниця » є протитуберкульозним сана торієм, тому позивачці було в ідмовлено у зарахуванні стаж у роботи в даному санаторії в подвійному розмірі.

Дослідивши надані докази, с уд прийшов до висновку, що пра во позивачки порушено. Управ ління Пенсійного фонду Украї ни в м. Ялті АРК має достатньо документів для підтвердженн я статусу санаторію «Гірська оздоровниця» як санаторію п ротитуберкульозного профіл ю і віднесення його до інфекц ійних закладів (відділень) ох орони здоров'я. Період роботи у даному санаторії позивачк и з 23 лютого 1971 року по 29 серпня 197 5 року та у період з 31 серпня 1976 р оку по 10 червня 1996 року підтвер джується її трудовою книжкою та довідкою Підприємства Ре спубліканського клінічного санаторію «Сімеїз», і повине н обчислюватись і зараховува тись до стажу роботи у подвій ному розмірі. Оскільки стаж р оботи позивачки підлягає кор игуванню в сторону збільшенн я, відповідно, пенсія позивач ки також підлягає перерахунк у.

Суд приходить до висновку, щ о дії відповідача не можуть б ути визнані протиправними, о скільки не доведені обставин и, що свідчать саме про протип равність дій відповідача щод о відмови зарахувати позивач ці період роботи в протитубе ркульозному санаторії «Гірс ька здравниця» до стажу робо ти у подвійному розмірі.

Керуючись положенням ст. 94 ч . 1 КАС України суд вважає за не обхідно стягнути з Державног о бюджету України на користь позивачки витрати зі сплати судового збору у сумі 3, 40 гриве нь.

На підставі викладеного і к еруючись ст.ст. 60 Закону Украї ни «Про пенсійне забезпеченн я», Законом України «Про зага льнообов'язкове державне пен сійне страхування», ст.1 Закон у України «Про боротьбу із за хворюванням на туберкульоз» , ст.ст. 24,25, 38-40 Закону України «Пр о захист населення від інфек ційних хвороб», Наказом Міні стерства охорони здоров'я Ук раїни від 19.07.1995 року, №133 «Про зат вердження Переліку особливо небезпечних, небезпечних ін фекційних та паразитарних хв ороб людини і носійства збуд ників цих хвороб», ст.ст. 9,11,70,71,86,159 ,161, 162 КАС України,

ПОСТАНОВИВ:

Адміністративний позов ОСОБА_1 до Управлін ня Пенсійного Фонду України у м. Ялті АРК про визнання дій протиправними та зобов'язанн я виконати певні дії, - задовол ьнити частково.

Зобов'язати Управління Пе нсійного Фонду України у м. Ял ті Автономної Республіки Кри м зарахувати до стажу роботи ОСОБА_1 в подвійному розм ірі період її роботи у протит уберкульозному санаторії «Г ірська здравниця з 23 лютого 197 1 року по 29 серпня 1975 року та у пе ріод з 31 серпня 1976 року по 10 черв ня 1996 року і перерахувати пенс ію, виходячи із нового стажу р оботи з дня її призначення.

В іншій частині позову ОС ОБА_1 - відмовити.

Стягнути з Державного бюдж ету України на користь ОСОБ А_1 витрати зі сплати судово го збору у сумі 3 (три) гривні 40 к опійок.

Постанова може бути оскарж ена в апеляційному порядку ш ляхом подачі в 10 - денний строк з дня її проголошення заяви п ро апеляційне оскарження до Севастопольського Адмініст ративного апеляційного суду через Ялтинський міський су д АРК і поданням після цього п ротягом 20 днів апеляційної ск арги, з подачею її копії до апе ляційної інстанції або в пор ядку, передбаченому ч.5 ст.186 КАС України.

Суддя

СудЯлтинський міський суд Автономної Республіки Крим
Дата ухвалення рішення24.09.2009
Оприлюднено29.06.2010
Номер документу5363055
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —2а-6243/09

Постанова від 19.01.2009

Адміністративне

Луганський окружний адміністративний суд

Качуріна Л.С.

Постанова від 14.12.2009

Адміністративне

Єнакіївський міський суд Донецької області

Дармін Михайло Олександрович

Постанова від 05.03.2010

Адміністративне

Кіровоградський окружний адміністративний суд

Сагун Андрій Васильович

Постанова від 25.12.2009

Адміністративне

Будьоннівський районний суд м.Донецька

Тимченко Олена Олександрівна

Постанова від 24.09.2009

Адміністративне

Ялтинський міський суд Автономної Республіки Крим

Прищепа О.І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні