ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
29000, м. Хмельницький, майдан Незалежності, 1 тел. 71-81-84, факс 71-81-98
УХВАЛА
"26" листопада 2015 р.Справа № 924/625/15
Господарський суд Хмельницької області у складі:
судді Субботіної Л.О., розглянувши матеріали
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Віколя Плюс" м.Хмельницький
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Стандарт-СР" м.Хмельницький
про 1. Виділення в натурі частки із майна, що є у спільній частковій власності
2. Припинення права спільної часткової власності
Суть спору: позивач звернувся з позовом до суду про виділення в натурі належної йому частки із майна, що є у спільній частковій власності, та припинення права спільної часткової власності. В обґрунтування позову зазначає, що на підставі акта приймання - передачі майна №01/04 від 09.04.2014р. учаснику (співзасновнику) ТОВ "Стандарт-СР" ОСОБА_1, який вийшов зі складу вказаного товариства, було передано майно товариства еквівалентне його внеску до статного капіталу. ОСОБА_1 вніс дане нерухоме майно до статутного капіталу ТОВ "Віколя Плюс". На даний час ТОВ "Віколя Плюс" на підставі свідоцтва про право власності на нерухоме майно від 24.04.2014р. є власником 31/100 будівлі готельного комплексу, мийки для автомобілів та закладу громадського харчування, загальною площею 673,4 кв.м, які розташовані за адресою: Хмельницька обл., м. Хмельницький, вул. Західно-Окружна, 15/1. Решта 69/10 будівлі перебуває у власності відповідача. Позивач звертався до відповідача з пропозицією в добровільному порядку здійснити виділ в натурі частки ТОВ "Віколя Плюс" з будівлі готельного комплексу, мийки для автомобілів та закладу громадського харчування. Однак, відповідачем вищевказана пропозиція була відхилена, у зв'язку з чим позивач звернувся з позовом до суду.
Ухвалою господарського суду від 05.11.2015 р. було призначено по справі № 924/625/15 судову експертизу, проведення якої доручено Хмельницькому відділенню Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, в зв'язку із чим провадження у справі зупинено на час проведення судової експертизи.
25.11.2015р. на адресу господарського суду Хмельницької області надійшло клопотання від завідувача Хмельницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз, в якому останній зазначає, що у зв'язку зі значним поточним навантаженням експертів з виконання будівельно - технічних експертиз різної категорії складності за кримінальними, цивільними та господарськими справами, провести експертизу за ухвалою у визначені законодавством строки та встановлений місячний термін з дня винесення ухвали про призначення експертизи не вбачається можливим. Зазначена експертиза Хмельницьким відділенням КНДІСЕ може бути виконана в термін понад три місяці. Також вказує, що у разі згоди із запропонованим строком проведення експертизи та за результатами вивчення ухвали суду експертом, якому доручено виконання експертизи, підготовлено рахунок для відшкодування витрат за проведення будівельно - технічної експертизи №3940/3941/15-26, який надісланий ТОВ "Віколя Плюс".
Згідно п. 17 постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 4 від 23.03.2012р. "Про деякі питання практики призначення судової експертизи" строки проведення експертних досліджень та порядок встановлення цих строків у залежності від складності дослідження та з урахуванням експертного навантаження передбачено підпунктом 1.13 пункту 1 Інструкції.
Абзацом шостим зазначеного підпункту Інструкції передбачено можливість встановлення у виняткових випадках більшого (порівняно із загальними) розумного строку за письмовою домовленістю з органом (особою), який призначив експертизу. Оскільки процесуальним законом не передбачено форми такого погодження з боку суду, воно має здійснюватися (за наявності підстав для цього) шляхом винесення відповідної ухвали за результатами розгляду звернення експертної установи, - без поновлення провадження у справі і без повернення матеріалів справи із зазначеної установи, але, за необхідності, з викликом сторін для з'ясування їхньої думки з даного питання. При цьому необхідно враховувати, що відмова у погодженні запропонованого розумного строку проведення експертизи може потягти за собою наслідки, передбачені абзацом сьомим того ж підпункту Інструкції.
В зв’язку з вищевикладеним, суд вважає за необхідне викликати в судове засідання представників сторін для з'ясування їхньої позиції з приводу поданого клопотання.
Керуючись ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
УХВАЛИВ:
Судове засідання щодо розгляду клопотання експерта по справі № 924/20/15 призначити на 10 год. 00 хв. "07" грудня 2015р.
Засідання відбудеться в приміщенні господарського суду Хмельницької області за адресою: м. Хмельницький, Майдан Незалежності, 1.
Сторонам до дати судового засідання подати письмову позицію стосовно клопотання Хмельницького відділення Київського науково-дослідного інституту судових експертиз.
Визнати явку представників сторін в судове засідання не обов'язковою .
Суддя Л.О. Субботіна
Віддрук.3 прим. :
1 - до справи,
2 - позивачу (29000, м. Хмельницький, вул. Західно-Окружна, 15/2),
3 - відповідачу (29000, м. Хмельницький, вул. Західно-Окружна, 15/1).
Всім рекомендованим.
Суд | Господарський суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 26.11.2015 |
Оприлюднено | 01.12.2015 |
Номер документу | 53806261 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Хмельницької області
Субботіна Л.О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні