2/327-06
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28 березня 2007 р. № 2/327-06
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Божок В.С.- головуючого,
Коробенко Г.П.,Рогач Л.І.
розглянувши матеріали касаційної скаргиДочірного підприємства "Херсонський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот"
на рішеннягосподарського суду Херсонської області від 12.12.2006
у справігосподарського суду Херсонської області
за позовомОдеської залізниці
доДочірного підприємства "Херсонський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот"
простягнення 7204 грн.80 коп.
в судовому засіданні взяли участь представники:
від позивача:не з'явились
від відповідача:не з'явились
ВСТАНОВИВ:
Рішенням від 12.12.2006 господарського суду Херсонської області задоволено позовні вимоги.
Стягнено з ДП "Херсонський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії на користь Одеської залізниці 7204,80 грн. –заборгованості; 102, 00 – сплати державного мита та 118,00 грн. –витрат на інформаційно-технічне забезпечення судового процесу.
Судове рішення мотивоване тим, що відповідно п.46 Статуту залізниць, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 06.04.1998 за № 457, одержувач зобов'язаний прийняти і вивезти зі станції вантаж, що надійшов на його адресу. Крім того п.5 Правил зберігання вантажів, зареєстрованих в Міністерстві юстиції України за № 866/5087 від 24.11.2000, передбачено, якщо одержувач не вивіз вантаж з місця загального користування у терміни, встановлені ст.46 Статуту, з нього стягується плата за зберігання вантажу, встановлена тарифом, незалежно від того, чиїми засобами здійснюється охорона вантажу.
Не погоджуючись з судовим рішенням ДП "Херсонський річковий порт" Акціонерної судноплавної компанії "Укррічфлот" звернулося до Вищого господарського суду України з касаційною скаргою і просить його скасувати, посилаючись на те, що судом порушені норми матеріального та процесуального права, зокрема, ст.8 Конституції України, ст.ст.5,6 Господарського процесуального кодексу України, ст.ст. 105, 110 Статуту залізниці, ст.23 Закону України "Про залізничний транспорт" та ст.ст. 901,903 Цивільного кодексу України.
Колегія суддів, приймаючи до уваги межі перегляду справи в касаційній інстанції, проаналізувавши на підставі фактичних обставин справи застосування норм матеріального і процесуального права при винесенні оспорюваного судового акта, знаходить необхідним в задоволенні касаційної скарги відмовити.
Господарським судом встановлено, що 20.12.2001 Одеською залізницею та ДП "Херсонський річковий порт" укладено договір № 130 про подачу та забирання вагонів.
У вересні 2006 році на станцію Херсон Порт Одеської залізниці прибули вагони на адресу Херсонського річкового порту з вантажем феросплави, які простояли в очікуванні вивантаження більше терміну безоплатного зберігання.
Відповідно до положень п. 46 Статуту залізниць, одержувач зобов'язаний прийняти і вивезти зі станції вантаж, який надійшов на його адресу. Терміни вивезення і порядок зберігання вантажів встановлені Правилами.
Вантажі, що прибули, зберігаються на станції безкоштовно протягом доби. Цей термін обчислюється з 24-ї години дати вивантаження вантажу (контейнера) засобами залізниці або з 24-ї години дати подачі вагонів під вивантаження засобами одержувача. За зберігання вантажу на станції понад зазначений термін справляється плата, встановлена тарифом.
Пунктом 8 Правил зберігання вантажів визначено, що збір за зберігання вантажів у вагонах (контейнерах) у разі затримки їх з вини одержувача після закінчення терміну безоплатного зберігання сплачується незалежно від місця затримки (на станції призначення та на підходах до неї, на прикордонних, припортових станціях тощо).
Пунктом 2.3 Збірника тарифів... (тарифне керівництво №1) передбачено, що за зберігання у вагонах вантажів, що мають вивантажуватись на місцях загального і не загального користування, але не подані від вивантаження з вини одержувача, збір справляється після закінчення терміну безоплатного зберігання, що визначається з 24-ої години дати повідомлення одержувача про прибуття вантажу.
У відповідності з положеннями п.2.1 Збірника тарифів на перевезення вантажів залізничним транспортом України (тарифне керівництво № 1, розділ 2) після закінчення терміну безоплатного зберігання до моменту вивезення вантажів вантажоодержувачами (експедиторами), справляється збір за кожну добу в розмірах: 1,50 грн. за одну тону при зберіганні вантажів у критих складах, вагонах, контейнерах.
Господарський суд встановив, що відповідач не сплатив збір за зберігання вантажу у вагонах в сумі 6004,00 грн., ПДВ –1200,80 грн., у зв'язку з чим утворилась заборгованість у сумі 7204,80 грн.
Зважаючи на викладене, колегія суддів вважає, що господарським судом дана правильна юридична оцінка обставинам справи, тому рішення відповідає чинному законодавству України та обставинам справи і підстав для його скасування немає.
На підставі викладеного, керуючись ст. 1115, п.1 ст. 1119, ст.11111 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
ПОСТАНОВИВ :
В задоволенні касаційної скарги відмовити.
Рішення від 12.12.2006 господарського суду Херсонської області зі справи № 2/327-06 залишити без змін.
Головуючий В.С. Божок
Судді Г.П. Коробенко
Л.І. Рогач
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 28.03.2007 |
Оприлюднено | 21.08.2007 |
Номер документу | 538186 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Божок В.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні