МАКАРІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД КИЇВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
вул. Фрунзе, 35, смт. Макарів, Київська обл., 08000, т. (04578) 5-12-39
У Х В А Л А
"05" травня 2015 р. Справа № 1016/2784/12
Макарівський районний суд Київської області у складі головуючого судді Тандира О.В., при секретарі Приходько О.О., при розгляді у відкритому судовому засіданні в залі суду у смт. Макарів Київської області цивільної справи за позовом ПАТ «БТА Банк» до ОСОБА_1, третя особа без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки, -
в с т а н о в и в:
В судовому засіданні представник позивача, у зв'язку з тим, що доказами, які обґрунтовують обставини, на які позивач посилається як на підставу своїх вимог відповідно до ст. 66 ЦПК України, може бути висновок експерта з проведеними дослідженнями, оскільки, встановлення таких обставин потребують спеціальних знань, а з результатами проведеної оцінки спірної земельної ділянки, що надана представником позивача та приєднана судом до матеріалів справи, вони категорично не погоджуються, заявив клопотання про призначення по даній справі судової оціночно-земельної експертизи.
Відповідач та третя особа в судове засідання не прибули, причини неявки суду не повідомили, про день та час слухання справи повідомлялись належним чином. Їх неявка не є перешкодою для розгляду клопотання про призначення експертизи.
Відповідно до ст. 143 ЦПК України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі.
Особи, які беруть участь у справі, мають право подати до суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначається судом. При цьому, суд має мотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі.
Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд провести експертизу у відповідній судово-експертній установі.
Відповідно до п. 5 Постанови Пленуму ВСУ "Про судову експертизу в кримінальних і цивільних справах" від 30 травня 1997 року за № 8 Пленум ВСУ роз'яснив, що призначення експертизи в цивільних справах допускається як під час судового розгляду, так і в процесі підготовки до нього.
Відповідно до п. 20 Постанови Пленуму ВСУ "Про застосування норм цивільного процесуального законодавства, що регулюють провадження у справі до судового розгляду", Пленум ВСУ роз'яснив, що окремі процесуальні дії, які здійснюються при підготовці справи до розгляду, в разі необхідності можуть здійснюватись і при розгляді справи по суті, наприклад, вирішення клопотань, розгляд питання про призначення експертизи, прийняття позову від третіх осіб із самостійними вимогами, тощо.
Враховуючи викладене, клопотання представника позивача є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню.
Одночасно ті питання, які представником позивача надаються для вирішення експертизи належать до земельно-технічної експертизи.
Оскільки для проведення експертизи необхідно значний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі слід зупинити.
Керуючись ст.ст. 143, 144, 202, 210 ЦПК України, суд -
у х в а л и в:
Призначити у справі за позовом ПАТ «БТА Банк» до ОСОБА_1, третя особа без самостійних вимог на предмет спору ОСОБА_2 про звернення стягнення на предмет іпотеки судову земельно-технічну експертизу, на вирішення якої поставити наступне питання:
- якою є ринкова вартість на момент проведення експертизи земельної ділянки площею 5,156 га, кадастровий № 3222782300:06:002:0019, що розташована за адресою: Київська область, Макарівський район, на території Забуянської сільської ради, яка належить відповідачу ОСОБА_3?
Проведення експертизи доручити Київській незалежній судово-експертній установі (вул. Мельникова, 81, корпус 20, офіс 403, м. Київ, 04050) попередити експертів про кримінальну відповідальність за ст. ст. 384, 385 КК України.
Оплату за проведення експертизи покласти на позивача - ПАТ «БТА Банк» (01032, м. Київ, вул. Жилянська, 75, тел. 044-495-65-54, МФО 321723, код - 14359845).
Оплату за проведення експертизи провести протягом 7 днів з моменту повідомлення експертною установою про необхідність оплатити проведення експертизи.
Роз'яснити сторонам положення ст. 146 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі. Так, відповідно до ч.1 ст. 146 ЦПК України, у разі ухилення особи, яка бере участь у справі, від подання експертам необхідних матеріалів, документів або від іншої участі в експертизі, якщо без цього провести експертизу неможливо, суд залежно від того, хто із цих осіб ухиляється, а також яке для них ця експертиза має значення, може визнати факт, для з'ясування якого експертиза була призначена, або відмовити у його визнанні.
Провадження у справі на час проведення експертизи зупинити.
Матеріали справи направити провідній установі.
Ухвала може бути оскаржена в частині зупинення провадження у справі до Апеляційного суду Київської області через Макарівський районний суд Київської області протягом п'яти днів з дня її проголошення.
Головуючий О.В. Тандир
Суд | Макарівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 05.05.2015 |
Оприлюднено | 03.12.2015 |
Номер документу | 53842748 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Макарівський районний суд Київської області
Тандир О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні