У Х В А Л А
м. Вінниця
30 вересня 2013 р. Справа № 802/3451/13-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі:
головуючого судді: Поліщук Ірини Миколаївни,
за участю:
секретаря судового засідання: Колос Мирослави Сергіївни
позивача: не з`явився
представника відповідача: Саковського Д.І.
розглянувши у відкритому судовому засіданні клопотання представника відповідача в адміністративній справі
за позовом: ОСОБА_2
до: управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі
про: визнання протиправним та скасування рішення
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом ОСОБА_2 до управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі про визнання протиправним та скасування рішення.
В судовому засіданні представник відповідача заявив клопотання про залишення позовної заяви без розгляду в зв`язку з пропуском позивачем строку звернення до суду. Дане клопотання обгрунтоване тим, що ОСОБА_2 пропустив десятиденний строк, встановлений Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" для оскарження рішення відповідача.
Позивач в судове засідання не з`явився, повноважного представника не направив. В прохальній частині позовної заяви міститься прохання позивача здійснювати розгляд справи за його відсутності.
Заслухавши клопотання представника відповідача, ознайомившись із позовною заявою та доданими до неї матеріалами, суд приходить до висновку, що адміністративний позов не підлягає залишенню без розгляду виходячи з наступного.
Відповідно до частин 1, 3 статті 99 Кодексу адміністративного судочинства (далі - КАС) України, адміністративний позов може бути подано в межах строку звернення до адміністративного суду, встановленого цим Кодексом або іншими законами. Для захисту прав, свобод та інтересів особи цим Кодексом та іншими законами можуть встановлюватися інші строки для звернення до адміністративного суду, які, якщо не встановлено інше, обчислюються з дня, коли особа дізналася або повинна була дізнатися про порушення своїх прав, свобод чи інтересів.
Згідно із ч. 14 ст. 25 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", про нарахування пені та застосування штрафів, передбачених цим Законом, посадова особа територіального органу Пенсійного фонду в порядку, встановленому Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади, що забезпечує формування державної політики у сферах трудових відносин, соціального захисту населення, приймає рішення, яке протягом трьох робочих днів надсилається платнику єдиного внеску.
Суми пені та штрафів, передбачених цим Законом, підлягають сплаті платником єдиного внеску протягом десяти робочих днів після надходження відповідного рішення. Зазначені суми зараховуються на рахунки органів Пенсійного фонду, відкриті в центральному органі виконавчої влади, що реалізує державну політику у сфері казначейського обслуговування бюджетних коштів, для зарахування єдиного внеску. При цьому платник у зазначений строк має право оскаржити таке рішення до органу Пенсійного фонду вищого рівня або до суду з одночасним обов'язковим письмовим повідомленням про це територіального органу Пенсійного фонду, яким прийнято це рішення.
Тобто, нормами Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" передбачений десятиденний строк для оскарження рішення після його отримання, який обчислюється робочими днями. При цьому, даними нормами передбачено, що таке рішення може бути оскаржене як до органу Пенсійного фонду вищого рівня так і до суду.
Як вбачається з позовної заяви, позивач просить визнати протиправним та скасувати рішення управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі № 227 про застосування штрафних санкцій та нарахування пені за несплату (неперерахування) або несвоєчасну сплату (несвоєчасне перерахування) єдиного внеску від 28.02.2013 року. При цьому, позивач зазначає, що отримав вказане рішення 10.04.2013р., що не спростовується представником відповідача жодними доказами.
З доданих до позовної заяви матеріалів слідує, що скориставшись правом досудового оскарження рішення, позивач подав первинну скаргу на рішення УПФ України у Бершадському районі № 227 від 28.02.2013 року до Головного управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області.
За результатами розгляду первинної скарги, Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області 30.05.2013 року прийняло рішення за № 1451/06-36/09, яким скаргу ОСОБА_2 залишено без задоволення, а рішення начальника управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі № 227 від 28.02.2013 року - залишено без змін.
Пізніше, за результатами розгляду повторної скарги позивача, Пенсійний фонд України 15.07.2013 року прийняв рішення за № 18274/09-10, яким рішення управління Пенсійного фонду України у Бершадському районі № 227 від 28.02.2013 року та рішення Головне управління Пенсійного фонду України у Вінницькій області від 30.05.2013 року № 1451/06-36/09 залишено без змін, а скаргу ОСОБА_2 - без задоволення.
Тобто, в даному випадку, десятиденний строк звернення до суду розпочинається з моменту отримання позивачем рішення Пенсійного фонду України за результатом розгляду його повторної скарги.
Як видно з штемпеля на конверті, в якому направлялось рішення Пенсійного фонду України від 15.07.2013 року за № 18274/09-10 на адресу позивача, останній зданий на пошту 15.07.2013 року.
При цьому, жодних доказів в підтвердження часу отримання позивачем вказаного рішення представником відповідача до суду не надано.
Як видно із штемпеля поштового відділення в якому позовна заява надійшла до суду, остання здана на пошту 24.07.2013р. та надійшла до суду 08.08.2013 року.
Таким чином, навіть якщо рахувати, що позивач отримав рішення Пенсійного фонду України № 18274/09-10 15 липня 2013 року, то позовна заява здана ним на пошту в межах десяти робочих днів, встановлених для оскарження рішення управління Пенсійного фонду.
Отже, позивач звернувся до суду з позовною заяву в межах строку встановленого законом, в даному випадку, Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", а тому його позовна заява не підлягає залишенню без розгляду в зв`язку з пропуском останнього.
Керуючись ст.ст. 99, 160, 165, 254 КАС України суд, -
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання представника відповідача про залишення адміністративного позову ОСОБА_2 без розгляду відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає. Відповідно до ч. 6 ст. 254 КАС України ухвали суду , які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту постановлення.
Суддя Поліщук Ірина Миколаївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 30.09.2013 |
Оприлюднено | 03.12.2015 |
Номер документу | 53901337 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Мельник-Томенко Ж. М.
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Мельник-Томенко Ж. М.
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Мельник-Томенко Ж. М.
Адміністративне
Вінницький апеляційний адміністративний суд
Мельник-Томенко Ж. М.
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Поліщук Ірина Миколаївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні