ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
ПОСТАНОВА
про визнання банкрутом
"08" грудня 2015 р. Справа № 903/918/15
за заявою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ ДФС у Волинській області
до товариства з обмеженою відповідальністю "Біопетроль", м. Луцьк
про банкрутство
Суддя Шум М. С.
Представники:
від заявника: ОСОБА_1, довіреність від 02.04.2015 року №46
від боржника: н/з
розпорядник майна: н/з
встановив: ухвалою господарського суду Волинської області від 15.09.2015 року порушено провадження у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю "Біопетроль", введено процедуру розпорядження майном боржника, розпорядником майна товариства з обмеженою відповідальністю "Біопетроль" призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2.
16.09.2015 року на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оприлюднено оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ОСОБА_3 В«БіопетрольВ» .
Ухвалою суду від 03.11.2015 року затверджено реєстр вимог кредиторів боржника.
Згідно п. 8 ст. 26 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржник або визнання його банкрутомВ» до компетенції комітету кредиторів належить прийняття рішення про звернення до господарського суду з клопотанням про відкриття процедури санації, визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури у випадках, передбачених цим Законом.
04.12.2015 року на адресу суду від розпорядника майна боржника надійшов звіт про виконану роботу з підтверджуючими документами, звіт щодо виплати грошової винагороди розпорядника майна у даній справі, а також клопотання про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури, призначення ліквідатором у справі ОСОБА_4 та заява арбітражного керуючого ОСОБА_4 про участь у даній справі в якості ліквідатора.
Представник ініціюючого кредитора в судовому засіданні просила визнати боржника банкрутом та відкрити ліквідаційну процедуру.
Відповідно до п. п. 1, 2, 6, 7, 11 ст. 26 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» протягом десяти днів після винесення ухвали за результатами попереднього засідання господарського суду розпорядник майна письмово повідомляє кредиторів згідно з реєстром вимог кредиторів, уповноважену особу працівників боржника та уповноважену особу засновників (учасників, акціонерів) боржника про місце і час проведення зборів кредиторів та організовує їх проведення.
Перші збори кредиторів вважаються повноважними, якщо на них присутні кредитори, що мають не менше ніж дві треті голосів. Наступні збори вважаються повноважними у разі присутності на них кредиторів, що мають більше половини голосів.
На час дії процедур банкрутства збори кредиторів обирають комітет кредиторів у складі не більше ніж сім осіб. Вибори комітету кредиторів проводяться відкритим голосуванням більшістю голосів присутніх на зборах кредиторів, визначених відповідно до частини четвертої цієї статті.
Протокольне рішення зборів кредиторів про утворення та склад комітету кредиторів подається до господарського суду.
Засідання комітету кредиторів з питання введення наступної судової процедури, крім першого, повинно відбутися не пізніше п'яти днів до судового засідання.
12.11.2015 року проведено перші збори кредиторів боржника на якому сформовано комітет кредиторів боржника у складі однієї особи: Луцька ОДПІ.
Загальна кількість голосів кредиторів боржника згідно протоколу загальних зборів кредиторів становить 2 711 голосів, загальна кількість голосів кредиторів присутніх на зборах - 2 711.
Відтак, відповідні збори кредиторів боржника є повноважними. У відповідності до вимог ЗУ В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» одноголосно на зборах кредиторів обрано комітет кредиторів у складі однієї особи.
Відповідно до ст. 27 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» у підсумковому засіданні суду у процедурі розпорядження майном боржника здійснюється перехід до наступної судової процедури (процедури санації, ліквідації, мирової угоди) або припиняється провадження у справі. До закінчення процедури розпорядження майном боржника збори кредиторів зобов'язані прийняти одне з таких рішень, зокрема, щодо подання до господарського суду клопотання про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
У підсумковому засіданні господарський суд за пропозицією розпорядника майна боржника та на підставі рішення зборів кредиторів приймає одне з таких судових рішень, зокрема, постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури.
На зборах комітету кредиторів товариства з обмеженою відповідальністю «Біопетроль» 12.11.2015 року одноголосно вирішено, зокрема, звіт розпорядника майна ОСОБА_3 «Біопетроль» ОСОБА_2, в тому числі розрахунок оплати грошової винагороди в сумі 6 338 грн. 80 коп. та видатків в сумі 49 грн. 52 коп. затвердити, доручити розпоряднику майна звернутися до суду із клопотанням про визнання боржника банкрутом та відкриття процедури ліквідації ОСОБА_3 «Біопетроль», погодити призначення арбітражного керуючого ОСОБА_4 ліквідатором у справі №903/918/15.
Визнаючи боржника банкрутом та відкриваючи ліквідаційну процедуру, господарським судом враховуються обставини неплатоспроможності ОСОБА_3 «Біопетроль», зокрема згідно звіту розпорядника майна боржника з метою виявлення заборгованості з виплати заробітної плати працівникам боржника було зроблено 01.10.2015 року запити №01-16/1421 до УПФУ в м. Луцьку Волинської області та №01-16/1422 до Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області. Згідно відповіді УПФУ в м. Луцьку №9785/03-15 від 30.10.2015 року заборгованість боржника по платежам до пенсійного фонду відсутня. Згідно відповіді Луцької ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області №14151/10/03-18-10-07 від 26.10.2015 року фінансова звітність ОСОБА_3 «Біопетроль» за 2012-2013рр. відсутня, згідно обліку інформації щодо заборгованості із виплати заробітної плати працівникам - за ОСОБА_3 «Біопетроль» така заборгованість відсутня.
Згідно одержаного витягу з Державного реєстру обтяжень рухомого майна застава рухомого майна боржника відсутня. Також, згідно наданої (у вигляді копії) Луцькою ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області інформації з державного реєстру речових прав на нерухоме майно в боржника відсутнє нерухоме майно, що є предметом застави.
На виконання приписів ухвали господарського суду Волинської області від 15.09.2015р. у справі №903/918/15 листом вих. №01-16/1563 від 23.10.2015 року повідомлено Відділ державної виконавчої служби Луцького МУЮ про введення мораторію на задоволення вимог кредиторів.
Розпорядник майна повідомляє, що не має можливості провести інвентаризацію майна боржника та аналіз і оцінку його фінансово-господарського стану у зв'язку з відсутністю будь-якої документації щодо боржника, відсутність балансів та звітів про фінансові результати ОСОБА_3 «Біопетроль» за останні три роки, що передували порушенню справи про банкрутство та фінансової звітності боржника.
При цьому, визнаючи боржника банкрутом, суд бере також до уваги відсутність підприємства за його місцезнаходженням, наявність значного податкового боргу, який не стягнуто в порядку, визначеному законом у зв'язку з відсутністю коштів, а також інформацію, надану розпорядником майна щодо відсутності майнових активів боржника.
Відповідно до ст. 37 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» у випадках, передбачених цим Законом, господарський суд у судовому засіданні за участю сторін приймає постанову про визнання боржника банкрутом і відкриває ліквідаційну процедуру строком на дванадцять місяців.
Згідно з ч. 1 ст. 40 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» у постанові про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури господарський суд призначає ліквідатора банкрута з урахуванням вимог, установлених цим Законом, з числа арбітражних керуючих, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до ч.1 ст. 114 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" кандидатура арбітражного керуючого для виконання повноважень керуючого санацією або ліквідатора визначається судом за клопотанням комітету кредиторів, а у разі відсутності такого клопотання - за ініціативою суду, крім випадків, передбачених цим Законом.
Оскільки комітетом кредиторів подано клопотання про призначення ліквідатором боржника арбітражного керуючого ОСОБА_4, у присутніх в судовому засіданні представників кредиторів жодних заперечень щодо її призначення ліквідатором по даній справі немає, суд не вбачає підстав, які б свідчили про неможливість виконання ОСОБА_4 повноважень ліквідатора ОСОБА_3 «Біопетроль».
При цьому, до матеріалів справи долучено заяву арбітражного керуючого ОСОБА_4 про участь у даній справі в якості розпорядника майна. До заяви долучено копії свідоцтва про право на здійснення відповідної діяльності від 02.07.2013 року №1167, сертифікату про підвищення рівня кваліфікації, листа Міністерства юстиції України про присвоєння арбітражному керуючому ОСОБА_4 2 рівня кваліфікації, договору страхування діяльності арбітражного керуючого від 21.09.2015 року №3110920. В заяві про участь у даній справі арбітражний керуючий ОСОБА_4 зазначає, що управління боржником раніше не здійснювала, не є заінтересованою особою стосовно боржника, має усю необхідну матеріально-технічну базу для здійснення повноважень розпорядника майна у даній справі.
Повноваження ліквідатора встановлені ст. 41 ЗУ України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Статтею 38 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» передбачено наслідки визнання боржника банкрутом. Зокрема, з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом у останнього не може виникати додаткових зобов'язань, у тому числі зі сплати податків і зборів (обов'язкових платежів), крім витрат, які безпосередньо пов'язані із здійсненням ліквідаційної процедури; строк виконання всіх грошових зобов'язань банкрута вважається таким, що настав.
Після оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом поточні вимоги (грошові вимоги, що виникли під час проведення процедур банкрутства), стають конкурсними вимогами та можуть бути заявлені згідно з частиною першою статті 38 Закону.
Крім того, згідно з ч. 3 ст. 38 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» з метою виявлення кредиторів з вимогами за зобов'язаннями боржника, визнаного банкрутом, що виникли під час проведення процедур банкрутства, здійснюється офіційне оприлюднення повідомлення про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
Враховуючи викладене, відсутність заяв щодо санації або укладення мирової угоди у справі, клопотання комітету кредиторів боржника господарський суд дійшов висновку про необхідність визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури.
Розпорядник майна боржника ОСОБА_2 просить суд також затвердити звіт про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат у справі №903/918/15 про банкрутство ОСОБА_3 «Біопетроль», стягнути відповідні кошти з ініціюючого кредитора - Луцької ОДПІ.
При цьому, арбітражний керуючий зазначає, що за період процедури розпорядження майном з 15.09.2015 року по 08.12.2015 року сума неоплаченої грошової винагороди за виконання повноважень розпорядника майна у даній справі становить 7 624 грн. 93 коп. з розрахунку двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць виконання відповідних повноважень. Крім того, арбітражний керуючий зазначає про витрати здійснені ним в процедурі розпорядження майна боржника в розмірі 49 грн. 52 коп., які підтверджені долученими до матеріалів справи чеками.
Відповідно до положень ст. 115 ЗУ «Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом» арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) виконує повноваження за грошову винагороду.
Грошова винагорода арбітражного керуючого за виконання повноважень розпорядника майна визначається в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень або в розмірі середньомісячної заробітної плати керівника боржника за останні дванадцять місяців його роботи до порушення провадження у справі про банкрутство, якщо такий розмір перевищує дві мінімальні заробітні плати.
Розпорядник майна звітує про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражного керуючого, здійснення та відшкодування його витрат на першому засіданні комітету кредиторів, а також за результатами процедури розпорядження майном боржника. Звіт арбітражного керуючого про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат доводиться кредиторам до відома та повинен бути схвалений або погоджений комітетом кредиторів.
Звіт про нарахування та виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат за підсумками процедур розпорядження майном, санації, ліквідації подається арбітражним керуючим до господарського суду за п'ять днів до закінчення відповідної процедури, розглядається судом та затверджується ухвалою, що може бути оскаржена у встановленому порядку.
Комітетом кредиторів боржника - ОСОБА_3 «Біопетроль» (протокол від 12.11.2015 року) вирішено схвалити звіт розпорядника майна про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат, сплату вказаної винагороди здійснити з коштів боржника або коштів з продажу майна боржника.
При цьому, судом встановлено, що ухвалою від 15.09.2015 року грошову винагороду розпоряднику майна визначено в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання ним повноважень розпорядника майна за рахунок коштів кредиторів шляхом авансування.
Ініціюючий кредитор - Луцька ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області станом на день визнання боржника банкрутом є єдиним кредитором ОСОБА_3 «Біопетроль».
Таким чином, основна грошова винагорода арбітражного керуючого в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожен місяць здійснення ним своїх повноважень розпорядника майна ОСОБА_3 «Біопетрольт» (з 15.09.2015 року по 08.12.2015 року) складає 7 624 грн. 93 коп., а також понесені розпорядником майна витрати в процедурі банкрутства в сумі 49 грн. 52 коп. підтверджені долученими до матеріалів справи документами.
За таких обставин суд вважає, що звіт арбітражного керуючого про нарахування та виплату грошової винагороди арбітражному керуючому та витрат, понесених в процедурі банкрутства в загальному розмірі 7 674 грн. 45 коп. є законним та обґрунтованим, підлягає до затвердження судом.
Суд також вважає підставним клопотання розпорядника майна про стягнення коштів з Луцької ОДПІ як єдиного кредитора у справі.
В постановах від 02.12.2014 року №910/7269/14, від 30.10.2014 року №927/1048/14 Вищий господарський суд України зазначив таке: законодавцем чітко встановлено джерело оплати грошової винагороди арбітражному керуючому, що виконує у справі про банкрутство повноваження розпорядника майна, а саме, така винагорода здійснюється особою, яка подала заяву про порушення справи про банкрутство (кредитор або боржник), шляхом авансування даної грошової винагороди. Таким чином законодавцем виключена можливість застосування положень ч.5 ст. 115 Закону про банкрутство, у випадку вирішення питання щодо джерела фінансування грошової винагороди розпоряднику майна.
Керуючись ст. ст. 37-41 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» , господарський суд, -
ПОСТАНОВИВ:
1. Звіт розпорядника майна товариства з обмеженою відповідальністю «Біопетроль» ОСОБА_2 про нарахування і виплату грошової винагороди, здійснення та відшкодування витрат затвердити.
2. Стягнути з Луцької об'єднаної державної податкової інспекції (Київський Майдан, 4, м. Луцьк, код ЄДРПОУ 38740938) на користь арбітражного керуючого ОСОБА_2 (Свідоцтво Міністерства юстиції України про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) №451 від 12.03.2013 року, адреса: вул. Маршала Гречка, 13, каб. №526, м.Київ, 04136, ідентифікаційний код НОМЕР_1) суму основної грошової винагороди в розмірі 7 624 грн. 93 коп. в якості оплати праці арбітражного керуючого за виконання ним обов'язків розпорядника майна у справі про банкрутство товариства з обмеженою відповідальністю «Біопетроль».
3. Припинити процедуру розпорядження майном товариства з обмеженою відповідальністю "Біопетроль" (вул. Рівненська, 25, м.Луцьк, 43000, код ЄДРПОУ 35494901 ) та повноваження розпорядника майна ОСОБА_2
4. Визнати банкрутом товариство з обмеженою відповідальністю "Біопетроль" (вул. Рівненська, 25, м.Луцьк, 43000, код ЄДРПОУ 35494901)
5. Відкрити ліквідаційну процедуру строком на 12 місяців.
6. Ліквідатором товариства з обмеженою відповідальністю "Біопетроль" (вул.Рівненська, 25, м.Луцьк, 43000, код ЄДРПОУ 35494901) призначити арбітражного керуючого ОСОБА_4 (свідоцтво про право на здійснення діяльності арбітражного керуючого №1167 від 02.07.2013 року, ідн. номер НОМЕР_2, адреса: вул.Орджонікідзе, 80/28, м.Кривий Ріг).
7. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України повідомлення про визнання боржника банкрутом, відкриття ліквідаційної процедури товариства з обмеженою відповідальністю "Біопетроль" (вул. Рівненська, 25, м.Луцьк, 43000, код ЄДРПОУ 35494901), текст якого додається.
8. Скасувати арешти та інші обмеження по розпорядженню, накладені на майно товариства з обмеженою відповідальністю "Біопетроль" (вул. Рівненська, 25, м.Луцьк, 43000, код ЄДРПОУ 35494901). Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном товариства з обмеженою відповідальністю "Біопетроль" (вул. Рівненська, 25, м.Луцьк, 43000, код ЄДРПОУ 35494901) не допускається.
9. Ліквідатору ОСОБА_4 здійснити ліквідаційну процедуру та подати звіт про виконану роботу і ліквідаційний баланс банкрута на затвердження суду у строк, встановлений ст. 37 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» . Проміжні звіти подавати щомісяця.
10. Примірник постанови суду направити:
- Луцькій ОДПІ ГУ ДФС у Волинській області, Київський майдан, 4, м.Луцьк;
- арбітражному керуючому ОСОБА_2, вул. Маршала Гречка, 13, каб. №526, м.Київ, 04136;
- ліквідатору банкрута ОСОБА_4, вул.Орджонікідзе, 80/28, м.Кривий Ріг
- сектору з питань банкрутства Головного управління юстиції у Волинській області, вул. Володимирська, 1, м. Луцьк;
- відділу Державної виконавчої служби Луцького міського управління юстиції, вул.Винниченка, 27а, м. Луцьк;
- Реєстраційній службі Луцького МУЮ, вул. Лесі Українки, 35, м. Луцьк.
Суддя М. С. Шум
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 08.12.2015 |
Оприлюднено | 14.12.2015 |
Номер документу | 54154791 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Волинської області
Шум Микола Сергійович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні