ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
07.12.2015Справа № 5011-44/18064-2012
За заявою Публічного акціонерного товариства "Перший Інвестиційний Банк"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлон" (код ЄДРПОУ 30788768)
про визнання банкрутом
Суддя Чеберяк П.П.
Представники :
Від заявника не з'явилися
Від боржника не з'явилися
Арб.керуючий не з'явився
ОБСТАВИНИ СПРАВИ:
Заявник звернувся до Господарського суду м. Києва із заявою про порушення справи про банкрутство Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлон" (код ЄДРПОУ 30788768), оскільки останній заборгував Публічному акціонерному товариству "Перший Інвестиційний Банк" 14 273 822 грн 29 коп. і неспроможний сплатити борг.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 14.12.2012 порушено провадження у справі про банкрутство № 5011-44/18064-2012 та призначено розгляд справи на 09.01.2013.
Ухвалою підготовчого засідання від 21.01.2013 визнано розмір вимог кредитора - Публічного акціонерного товариства "Перший Інвестиційний Банк" на суму 14 273 822 грн. 29 коп., призначено розпорядником майна боржника арбітражного керуючого Заріцького Юрія Миколайовича, призначено попереднє засідання суду на 15.04.2013.
Ухвалою попереднього засідання від 29.05.2013 затверджено реєстр вимог кредиторів Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлон" на суму 14 327 725 грн 24 коп.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 18.11.2013 задоволено заяву розпорядника майна боржника та затверджено розмір оплати послуг та відшкодування витрат арбітражного керуючого Заріцького Ю.М.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 05.03.2014 задоволено заяву розпорядника майна боржника та затверджено розмір оплати послуг арбітражного керуючого Заріцького Ю.М.
Постановою Господарського суду м. Києва від 05.03.2014 Товариство з обмеженою відповідальністю "Металлон" визнано банкрутом, відкрито ліквідаційну процедуру, припинено повноваження розпорядника майна боржника арбітражного керуючого Заріцького Ю.М., ліквідатором банкрута призначено арбітражного керуючого Коршуна В.В., якого зобов'язано провести ліквідаційну процедуру та надати суду свій звіт та ліквідаційний баланс банкрута у строк до 05.02.2015.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 16.03.2015 відмовлено в задоволенні клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Коршуна В.В. про продовження строку ліквідаційної процедури та повноважень ліквідатора Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлон" на шість місяців.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 30.03.2015 задоволено клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Коршуна В.В. про скасування арештів, накладених на майнові активи Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлон".
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 31.08.2015 відмовлено в задоволенні клопотання ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Коршуна В.В. про усунення перешкод в проведенні інвентаризації та передачі майна ліквідатору.
16.11.2015 до Господарського суду м. Києва надійшла заява ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Коршуна В.В. про витребування документів.
Ухвалою Господарського суду м. Києва від 27.11.2015 розгляд справи призначено на 07.12.2015.
У судовому засіданні 07.12.2015 розглядалась заява ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Коршуна В.В. про витребування документів.
Ліквідатор у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Представник заявника у судове засідання не з'явився, про причини неявки суд не повідомив.
Згідно ч. 2 ст. 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ліквідатор з дня свого призначення здійснює зокрема такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, вживає заходів по забезпеченню його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; здійснює інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; заявляє в установленому порядку заперечення по заявлених до боржника вимогах поточних кредиторів за зобов'язаннями, які виникли під час провадження у справі про банкрутство, і є неоплаченими; подає до господарського суду заяви про визнання недійсними угод боржника; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; передає у встановленому порядку на зберігання документи банкрута, які відповідно до нормативно-правових документів підлягають обов'язковому зберіганню; продає майно банкрута для задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом; повідомляє про своє призначення державний орган з питань банкрутства в десятиденний строк з дня прийняття рішення господарським судом та надає державному органу з питань банкрутства інформацію для ведення єдиної бази даних щодо підприємств-банкрутів; здійснює інші повноваження, передбачені цим Законом.
Відповідно до п.п. 5,6 ч. 1 ст. 98 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" арбітражний керуючий (розпорядник майна, керуючий санацією, ліквідатор) користується усіма правами розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора відповідно до законодавства, у тому числі має право: запитувати та отримувати документи або їх копії від юридичних осіб, органів державної влади і органів місцевого самоврядування та від фізичних осіб, за їх згодою; отримувати інформацію з державних реєстрів шляхом направлення офіційних запитів до держателя або адміністратора відповідного реєстру.
Статтею 22 Господарського процесуального кодексу України визначено, що сторони користуються рівними процесуальними правами.
Сторони мають право знайомитися з матеріалами справи, робити з них витяги, знімати копії, брати участь в господарських засіданнях, подавати докази, брати участь у дослідженні доказів, заявляти клопотання, давати усні та письмові пояснення господарському суду, наводити свої доводи і міркування з усіх питань, що виникають у ході судового процесу, заперечувати проти клопотань і доводів інших учасників судового процесу, оскаржувати судові рішення господарського суду в установленому цим Кодексом порядку, а також користуватися іншими процесуальними правами, наданими їм цим Кодексом.
Відповідно до ст. 34 Господарського процесуального кодексу України обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.
Згідно зі ст. 38 Господарського процесуального кодексу України сторона або прокурор у разі неможливості самостійно надати докази вправі подати клопотання про витребування господарським судом доказів. Господарський суд може уповноважити на одержання таких доказів заінтересовану сторону.
Пунктом 2.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" визначено, що згідно з частиною другою статті 4 3 ГПК та статтею 33 ГПК кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень. Якщо подані сторонами та іншими учасниками судового процесу докази є недостатніми, господарський суд може за їх клопотанням чи за власною ініціативою витребувати в порядку підготовки справи до розгляду необхідні для цього письмові і речові докази, інші матеріали (пункти 3, 4, 6, 8 і 11 статті 65 ГПК), притому не лише від учасників судового процесу, а й від інших підприємств, установ, організацій, державних органів.
Відповідно до ст. 77 Господарського процесуального кодексу України господарський суд відкладає розгляд справи, коли за якихось обставин спір не може бути вирішено в даному засіданні, такими обставинами, зокрема, є необхідність витребування нових доказів.
З огляду на викладене вище, розглянувши заяву ліквідатора банкрута арбітражного керуючого Новосельцева В.П. про витребування доказів, дослідивши матеріали справи та оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд вважає за доцільне подану заяву задовольнити та відкласти розгляд справи.
Керуючись ст.ст. 34, 38, 77, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
УХВАЛИВ:
1.Клопотання ліквідатора банкрута Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлон" арбітражного керуючого Коршуна Владислава Володимировича про витребування документів задовольнити.
2.Витребувати у Публічного акціонерного товариства «Банк «Кліринговий дім»:
- договір застави товарів в обороті № 13/2005-18к від 02.02.2011 з усіма додатками до нього;
- акт перевірки стану ат місцезнаходження заставного майна;
- документи Товариства з обмеженою відповідальністю "Металлон", які надавалися банку для оформлення права застави (документи, які підтверджують право власності боржника на майно, що передане у заставу, балансові довідки, розшифровки, експертну оцінку вартості заставного майна, листування з питань видачі та отримання кредиту, тощо).
3. Копію ухвали направити сторонам, ліквідатору, кредиторам та Публічному акціонерному товариству «Банк «Кліринговий дім» (04070, м. Київ, вул. Борисоглібська, 5-а).
Суддя П.П. Чеберяк
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 07.12.2015 |
Оприлюднено | 14.12.2015 |
Номер документу | 54155508 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Чеберяк П.П.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні