ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 листопада 2015 року м. Львів № 876/10961/13
Львівський апеляційний адміністративний суд у складі колегії:
головуючого-судді: Бруновської Н.В.
суддів: Костіва М.В., Шавеля Р.М.
за участю секретаря судового засідання: Коцур В.К.
представника апелянта: ОСОБА_1
розглянувши у відкритому судовому засіданні апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Український науково-дослідний інститут поліграфічної промисловості ім.Т.Шевченка" на постанову Львівського окружного адміністративного суду від 22.07.2013 року у справі за адміністративним позовом ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова до Відкритого акціонерного товариства "Український науково-дослідний інститут поліграфічної промисловості ім.Т.Шевченка" про стягнення заборгованості, -
В С Т А Н О В И В:
20.05.2013 року позивач ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова звернувся в суд із позовом до Відкритого акціонерного товариства "Український науково-дослідний інститут поліграфічної промисловості ім.Т.Шевченка" про стягнення заборгованості в сумі 53952 грн. 39 коп.
Постановою Львівського окружного адміністративного суду від 22.07.2013 року позов задоволено.
Не погоджуючись із даною постановою, апелянт Відкрите акціонерне товариство "Український науково-дослідний інститут поліграфічної промисловості ім.Т.Шевченка" подав апеляційну скаргу, в якій зазначає, що судом порушено норми матеріального та процесуального права.
Апелянт просить суд, постанову Львівського окружного адміністративного суду від 22.07.2013 року скасувати та прийняти нову, якою відмовити в позові.
Представник апелянта ОСОБА_1 в судовому засіданні підтримав апеляційну скаргу із підстав у ній зазначених.
Інші особи, які беруть участь у справі, в судове засідання на виклик суду не з'явились, хоча належним чином були повідомлені про час та місце розгляду справи, що не перешкоджає розгляду справи у їх відсутності відповідно до ч.4 ст.196 КАС України.
Заслухавши суддю-доповідача, учасника процесу, дослідивши матеріали справи, перевіривши доводи скарги, законність і обґрунтованість постанови суду, колегія суддів приходить до висновку, що апеляційна скарга не підлягає до задоволення виходячи з наступних підстав.
Як видно із матеріалів справи, працівникам Відкритого акціонерного товариства "Український науково-дослідний інститут поліграфічної промисловості ім.Т.Шевченка" призначено та виплачено пенсії як науковим працівникам відповідно до Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність».
Згідно узгоджених даних, за відповідачем рахується заборгованість по відшкодуванню витрат на виплату пенсій науковим працівникам, а саме різниці між сумою пенсії призначеної науковим працівникам згідно із Законом України "Про наукову та науково-технічну діяльність" та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів в сумі 53952,39 грн.
Відповідно до ч.1 ст.24 Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», держава встановлює для наукових (науково-педагогічних) працівників, які мають необхідний стаж наукової роботи, пенсії на рівні, що забезпечує престижність наукової праці та стимулює систематичне оновлення наукових кадрів.
ч.9 ст. 24 Закону України «Про наукову та науково-технічну діяльність» передбачено, що різниця між сумою пенсії, призначеної за цим Законом, та сумою пенсії, обчисленої відповідно до інших законодавчих актів, на яку має право науковий працівник, фінансується: для наукових (науково-педагогічних) працівників державних бюджетних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів державного бюджету; для наукових (науково-педагогічних) працівників інших державних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів, а також коштів державного бюджету в порядку, визначеному Кабінетом Міністрів України. При цьому за рахунок коштів державного бюджету науковим (науково-педагогічним) працівникам оплачується з розрахунку на одну особу 50 відсотків різниці пенсії, призначеної за цим Законом; для наукових (науково-педагогічних) працівників недержавних наукових установ, організацій та вищих навчальних закладів III - IV рівнів акредитації - за рахунок коштів цих установ, організацій та закладів.
Постановою Кабінету Міністрів України від 24 березня 2004 року № 372 затверджено Порядок фінансування та виплати різниці між сумою пенсії, призначеної науковим працівникам згідно із Законом України «Про наукову та науково-технічну діяльність» і сумою пенсій, обчислених відповідно до інших законодавчих актів, на яку мають право зазначені особи.
Пунктом 2 цього Порядку передбачено, що за рахунок коштів державного бюджету фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників державних небюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації у розрахунку на одну особу. Інша частина фінансується за рахунок коштів цих підприємств, установ, організацій та закладів.
Згідно з пунктом 5 цього Порядку, розмір витрат на фінансування різниці у розмірі пенсії за рахунок коштів державних не бюджетних підприємств, установ, організацій та вищих навчальних закладів III-IV рівнів акредитації визначається у розрахунку на рік органами Пенсійного фонду до 20 січня поточного року та протягом 10 днів з дня призначення пенсії відповідно до Закону України «Про наукову і науково-технічну діяльність», про що відповідному підприємству, установі, організації або закладу відразу надсилається повідомлення. Зазначені підприємства, установи, організації та заклади самостійно визначають суму, що підлягає до сплати у розрахунку на місяць, та щомісяця до 25 числа перераховують органу Пенсійного фонду за своїм місцезнаходженням відповідні кошти для фінансування різниці у розмірі пенсії, призначеної у минулому та поточному роках.
Як видно з матеріалів справи, відповідач є державною небюджетною організацією, за рахунок коштів якої фінансується 50 відсотків різниці у розмірі пенсії наукових (науково-педагогічних) працівників.
ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова направлені на адресу відповідача повідомлення про суму витрат на виплату пенсій, що становлять різницю між сумою пенсій, призначених згідно із Законом України «Про наукову і науково-технічну діяльність» і сумою пенсій, обчисленою відповідно до інших законодавчих актів на 2013 рік, а саме: від 05.02.2013р. № 1975/04-32, від 06.02.2013р. № 1116/04-16 та від 13.02.2013р. №2409/04-36.
Про отримання відповідачем вище зазначених повідомлень, свідчать наявні у матеріалах справи повідомлення про вручення поштового відправлення.
Відповідач, незважаючи на повідомлення ОСОБА_2 Пенсійного фонду України у Франківському районі м.Львова про необхідність відшкодування фактично понесених сум витрат на виплату наукових пенсій працівникам в сумі - 53952,39 грн., своїх зобов'язань не виконав, внаслідок чого виникла дана заборгованість.
За таких обставин, колегія суддів погоджується з висновком суду першої інстанції про обґрунтованість позовних вимог та наявність підстав для їх задоволення.
У відповідності до вимог ст. 159 КАС України, судове рішення повинно бути законним і обґрунтованим. Законним є рішення, ухвалене судом відповідно до норм матеріального права при дотриманні норм процесуального права. Обґрунтованим є рішення, ухвалене судом на підставі повно і всебічно з'ясованих обставин в адміністративній справі, підтверджених тими доказами, які були досліджені в судовому засіданні.
ст.200 КАС України передбачено, що суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову або ухвалу суду без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи і ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.
Із врахуванням викладеного, колегія суддів вважає, що постанова суду першої інстанції є законною, доводи апеляційної скарги зроблених судом першої інстанції висновків не спростовують і при ухваленні оскарженого судового рішення порушень норм матеріального та процесуального права ним допущено не було, тому, відсутні підстави для скасування чи зміни рішення суду першої інстанції.
Керуючись ст. 160, ст.195, ст.198, ст.200, ст.205, ст.206, ст.254 КАС України, суд, -
У Х В А Л И В:
Апеляційну скаргу Відкритого акціонерного товариства "Український науково-дослідний інститут поліграфічної промисловості ім.Т.Шевченка" залишити без задоволення, а постанову Львівського окружного адміністративного суду від 22.07.2013 року у справі за № 813/3842/13-а - без змін.
Ухвала апеляційного суду набирає законної сили з моменту її проголошення, але може бути оскаржена у касаційному порядку шляхом подачі касаційної скарги безпосередньо до адміністративного суду касаційної інстанції протягом двадцяти днів після набрання ухвалою законної сили.
Головуючий: Н.В. Бруновська
Судді: М.В. Костів
ОСОБА_3
Суд | Львівський апеляційний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 18.11.2015 |
Оприлюднено | 15.12.2015 |
Номер документу | 54226001 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Сеник Роман Петрович
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Бруновська Надія Володимирівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Братичак Уляна Володимирівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Братичак Уляна Володимирівна
Адміністративне
Львівський окружний адміністративний суд
Братичак Уляна Володимирівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні