Ухвала
від 14.12.2015 по справі 5023/10117/11
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Держпром, 8-й під'їзд, майдан Свободи, 5, м. Харків, 61022,

тел. приймальня (057) 705-14-50, тел. канцелярія 705-14-41, факс 705-14-41


УХВАЛА

"14" грудня 2015 р.Справа № 5023/10117/11

Господарський суд Харківської області у складі:

судді Новікової Н.А.

без виклику представників сторін

розглянувши заяву (вх. 49541) ТОВ "ЮРИДИЧНО-КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ "СТРАТЕГ ГРУП" про заміну сторони виконавчого провадження у справі № 5023/10117/11

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроторгівельний дім "Українська генетична компанія", 61125, м. Харків, пров. Ващенківський, 2; код: 31942068 до Державного підприємства "Благодатне", 63461, Харківська область, Зміївський район, с. Благодатне, вул. Жовтнева, 16; код: 22994509 про стягнення 7000,00 грн.

ВСТАНОВИВ:

Господарським судом Харківської області розглянута справа № 5023/10117/11 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроторгівельний дім "Українська генетична компанія" до Державного підприємства "Благодатне" про стягнення 7000,00 грн. заборгованості за договором поставки № 298 від 26.08.2009 р.

10 грудня 2015 року на адресу суду від Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРИДИЧНО-КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ "СТРАТЕГ ГРУП" надійшла заява (вх. 49541) про заміну сторони виконавчого провадження по справі № 5023/10117/11, згідно якої заявник просить суд здійснити заміну стягувача "Агроторгівельний дім "Українська генетична компанія" Товариство з обмеженою відповідальністю на Товариство з обмеженою відповідальністю "ЮРИДИЧНО-КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ "СТРАТЕГ ГРУП" у виконавчому провадженні № 32837285, відкритого Відділом державної виконавчої служби Зміївського районного управління юстиції у Харківській області.

З'ясувавши всі фактичні обставини, на яких ґрунтуються заявлені вимоги, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.

Рішенням господарського суду Харківської області від 19.01.2012 р. по справі № 5023/10117/11 було повністю задоволено позов; присуджено до стягнення з Державного підприємства "Благодатне" на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "Агроторгівельний дім "Українська генетична компанія" 7000,00 грн. основного боргу та 1411,50 грн. судового збору.

06 лютого 2012 р. на виконання рішення господарського суду Харківської області від 19.01.2012 р. у справі № 5023/10117/11 був виданий відповідний наказ.

Постановою заступника начальника відділу державної виконавчої служби Зміївського районного управління юстиції Харківської області від 17.02.2012 року було відкрито виконавче провадження № 39360963 з виконання наказу господарського суду Харківської області, виданого 06.02.2012 року у справі № 5023/10117/11.

Стягувачем у виконавчому провадженні № 39360963 є Товариство з обмеженою відповідальністю "Агроторгівельний дім "Українська генетична компанія" (код 31942068), боржником - Державне підприємство "Благодатне" (код 22994509).

Відповідно до ст. 25 Господарського процесуального кодексу України, у разі заміни кредитора в зобов'язанні, а також в інших випадках заміни особи у відносинах, щодо яких виник спір, господарський суд залучає до участі у справі правонаступника відповідної сторони на будь-якій стадії судового процесу.

Відповідно до п. 1.4 постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26 грудня 2011 року "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", розгляд питання про процесуальне правонаступництво в розумінні ст. 25 Господарського процесуального кодексу України допускається на будь-якій стадії судового процесу.

11 вересня 2015 року між "Агроторгівельний дім "Українська генетична компанія" товариством з обмеженою відповідальністю (код 31942068) та товариством з обмеженою відповідальністю "ЮРИДИЧНО-КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ "СТРАТЕГ ГРУП" (м. Київ, вул. Північна, 6, літ. А-1, офіс 1; код 37739167) було укладено договір № 3 уступки права вимоги, відповідно до умов якого цедент - "Агроторгівельний дім "Українська генетична компанія" ТОВ передає, а цесіонарій - ТОВ "ЮРИДИЧНО-КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ "СТРАТЕГ ГРУП" набуває право вимоги, належне цедентові, і стає новим кредитором за договором поставки № 298 від 26.08.09 року, укладеним між "Агроторгівельний дім "Українська генетична компанія" ТОВ та державним підприємством "Благодатне". За даним договором боржник - ДП "Благодатне" повинно сплатити "Агроторгівельний дім "Українська генетична компанія" ТОВ 7000,00 грн. основного боргу. Безспірність заборгованості за цим договором підтверджується рішенням господарського суду Харківської області від 19.01.2012 року у справі № 5023/10117/11.

Також, за цим договором, цедент передає, а цесіонарій набуває право вимоги, належне цедентові, і стає новим кредитором стосовно стягнення боргу понесених судових витрат у сумі 1411,50 грн., який вник на підставі рішенням господарського суду Харківської області від 19.01.2012 року у справі № 5023/10117/11.

До нового кредитора переходять усі права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існують на момент переходу цих прав. (п.1 договору)

Відповідно до ч. 1 ст. 512 Цивільного кодексу України, підставою заміни кредитора у зобов'язанні є передання ним своїх прав іншій особі за правочином (відступлення права вимоги) та внаслідок правонаступництва.

Ст. 514 Цивільного кодексу України передбачено, що до нового кредитора переходять права первісного кредитора у зобов'язанні в обсязі і на умовах, що існували на момент переходу цих прав, якщо інше не встановлено договором або законом.

Ч. 1 ст. 516 Цивільного кодексу України передбачено, що заміна кредитора у зобов'язанні здійснюється без згоди боржника, якщо інше не встановлено договором або законом.

Під час розгляду даної заяви, суд виходить з того, що правонаступництво може бути універсальним (загальним) або частковим. За універсальним правонаступництвом до правонаступника переходять усі права і обов'язки того суб'єкта, якому вони належали раніше. За частковим правонаступництвом від одного до іншого суб'єкта переходять лише окремі суб'єктивні права або обов'язки, зокрема, у результаті відступлення права вимоги.

Відповідно до п. 5 статті 8 Закону України "Про виконавче провадження" у разі вибуття однієї із сторін державний виконавець з власної ініціативи або за заявою сторони, а також сама заінтересована сторона мають право звернутися до суду із заявою про заміну сторони її правонаступником. Для правонаступника усі дії, вчинені до його вступу у виконавче провадження, обов'язкові тією мірою, якою вони були б обов'язковими для сторони, яку правонаступник замінив.

Аналогічна позиція викладена у п. 1.4 Постанови Пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", а саме зазначено: процесуальне правонаступництво передбачене ст. 25 ГПК України у зв'язку не лише зі смертю (оголошенням померлою) фізичної особи та реорганізацією суб'єкта господарювання, а й в інших передбачених законом випадках, у тому числі заміни кредитора або боржника у зобов'язанні (статті відповідно 512 і 520 Цивільного кодексу України).

Таким чином, процесуальне правонаступництво випливає з юридичних фактів правонаступництва (заміни сторони матеріального правовідношення її правонаступником), тому у кожному конкретному випадку для вирішення питань можливості правонаступництва господарському суду слід аналізувати відповідні фактичні обставини, передбачені нормами матеріального права.

В даному випадку, судом встановлено, що такі обставини виникли внаслідок укладення між "Агроторгівельний дім "Українська генетична компанія" ТОВ (код 31942068) та ТОВ "ЮРИДИЧНО-КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ "СТРАТЕГ ГРУП" (код 37739167) договору № 3 уступки права вимоги від 11.09.2015 року.

На час розгляду заяви, відсутні докази виконання боржником - державним підприємством "Благодатне", на користь первісного кредитора, рішення господарського суду Харківської області у справі № 5023/10117/11.

Господарським процесуальним кодексом України та Законом України „Про виконавче провадженняВ» не передбачено будь-якої заборони на перехід прав кредиторів за грошовими зобов'язаннями до іншої особи у виконавчому провадженні.

Крім того, заміна кредитора у зобов'язанні не впливає на права та обов'язки боржника.

За цих обставин, заява ТОВ "ЮРИДИЧНО-КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ "СТРАТЕГ ГРУП" про заміну сторони виконавчого провадження є обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.

Враховуючи вищевикладене, на підставі ст.ст. 510, 512 519, 599 Цивільного кодексу України, Закону України „Про виконавче провадженняВ» , керуючись ст.ст. 25, 86 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд -

УХВАЛИВ:

Заяву Товариства з обмеженою відповідальністю "ЮРИДИЧНО-КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ "СТРАТЕГ ГРУП" про заміну сторони виконавчого провадження задовольнити.

Замінити стягувача "Агроторгівельний дім "Українська генетична компанія" Товариство з обмеженою відповідальністю (61125, м. Харків, пров. Ващенківський, 2; код 31942068) на товариство з обмеженою відповідальністю "ЮРИДИЧНО-КОНСАЛТИНГОВА КОМПАНІЯ "СТРАТЕГ ГРУП" (м. Київ, вул. Північна, 6, літ. А-1, офіс 1; код 37739167) у виконавчому провадженні № 32837285, відкритого Відділом державної виконавчої служби Зміївського районного управління юстиції у Харківській області.

Суддя ОСОБА_1

СудГосподарський суд Харківської області
Дата ухвалення рішення14.12.2015
Оприлюднено18.12.2015
Номер документу54331316
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —5023/10117/11

Ухвала від 18.12.2015

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Терещенко О.І.

Ухвала від 14.12.2015

Господарське

Господарський суд Харківської області

Новікова Н.А.

Рішення від 19.01.2012

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ковальчук Л.В.

Ухвала від 22.12.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ковальчук Л.В.

Ухвала від 07.12.2011

Господарське

Господарський суд Харківської області

Ковальчук Л.В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні