ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
21 грудня 2015 року Справа № 924/1421/15 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючий суддя: судді: Дроботова Т.Б., Алєєва І.В. (доповідач), Данилова М.В.,
розглянувши матеріали касаційної скарги Управління Пенсійного фонду України у м.Хмельницькому на ухвалу Рівненського апеляційного господарського суду від 11.11.2015р.
у справі №924/1421/15 Господарського суду Хмельницької області
за позовом Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому
до Хмельницького дошкільного навчального закладу №29 "Ранкова зірка"
про стягнення 38677,67 грн.,
В С Т А Н О В И В:
Подана касаційна скарга Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому на ухвалу Рівненського апеляційного господарського суду від 11.11.2015р. у справі №924/1421/15 не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 ГПК України з наступних підстав.
Відповідно до ст. 28 ГПК України керівники підприємств та організацій, інші особи, повноваження яких визначені законодавством та установчими документами, подають господарському суду документи, що посвідчують їх посадове становище.
Згідно ч. 3 ст. 111 ГПК України касаційна скарга підписується особою, яка подала скаргу, або її уповноваженим представником.
Відповідно до ч.2 ст.36 ГПК України письмові докази подаються в оригиналі або в належним чином засвідченій копії.
Касаційна скарга підписана представником Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому ОСОБА_4 Додана до касаційної скарги копія довіреності від 24.04.2015р. №9270/06 на ім'я ОСОБА_4 належним чином не засвідчена, оскільки не враховані положення пункту 5.26 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації" (затвердженого Наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55), яким визначено, що відбитком печатки організації засвідчують на документі підпис відповідальної особи, яка засвідчує копію, а також положення пункту 5.27 щодо наявності окрім слів "Згідно з оригіналом", назви посади, особистого підпису особи, яка засвідчує копію, її ініціалів та прізвища, обов'язково дати засвідчення копії.
Виходячи з наведеного, наявна копія довіреності від 24.04.2015р. №9270/06 не засвідчена належним чином, а відтак не може підтверджувати повноваження ОСОБА_4 на підписання касаційної скарги.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо касаційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою посадове становище якої не зазначено.
Відповідно до ч. 4 ст. 111 ГПК України до касаційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
При зверненні з касаційною скаргою Управлінням Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому не надано жодних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, проте, заявлено клопотання про звільнення від сплати судового збору. Клопотання скаржник обґрунтовує тим, що позивач є бюджетною організацією і фінансується за рахунок Державного бюджету та на 2015 рік кошти на сплату судового збору не були передбачені.
У відповідності зі ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Даною статтею передбачено право суду, а не обов'язок щодо відстрочки, розстрочки або звільнення від сплати судового збору.
Пунктом 3.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", визначено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України "Про судовий збір", є врахування ним майнового стану сторін.
Розглянувши подане клопотання, Вищий господарський суд України зазначає, що ст. 129 Конституції України закріплено принцип рівності всіх учасників судового процесу перед законом і судом, в тому числі державних органів влади, а тому фінансування організації або установи за рахунок коштів Державного бюджету України та відсутність у нього коштів не може бути безумовною підставою для звільнення від сплати судового збору.
Таким чином, Управлінням Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому не наведено обставин, які мали б виключний характер та свідчили б про наявність належних підстав для звільнення його від сплати судового збору.
З огляду на наведене, подане Управлінням Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому клопотання про звільнення від сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Згідно п. 4 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Керуючись статтями 86, 111, пунктом 1, 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
УХВАЛИВ:
1.Відмовити Управлінню Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому у задоволенні клопотання про звільнення від сплати судового збору.
2.Касаційну скаргу Управління Пенсійного фонду України у м. Хмельницькому на ухвалу Рівненського апеляційного господарського суду від 11.11.2015р. у справі № 924/1421/15 повернути скаржнику.
Головуючий суддя Т.Б. Дроботова
Суддя (доповідач) І.В. Алєєва
Суддя М.В. Данилова
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 21.12.2015 |
Оприлюднено | 22.12.2015 |
Номер документу | 54462008 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Алєєва I.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні