Ухвала
від 22.12.2015 по справі 908/2354/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

номер провадження справи 1/22/14

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЗАПОРІЗЬКОЇ ОБЛАСТІ

УХВАЛА

22.12.2015 Справа № 908/2354/14

Суддя господарського суду Запорізької області Немченко О.І., розглянувши скаргу Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Новакор» на дії відділу державної виконавчої служби з виконання наказу від 27.08.2014 р. у справі № 908/2354/14

за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Новакор» (52031, Дніпропетровська область, смт. Кіровське, вул. Леніна, буд. 543 )

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю «Агрофірма «АРІК» (70424, Запорізька область, Запорізький район, с. Разумівка )

про стягнення 41 168 грн. 60 коп.

ВСТАНОВИВ:

22.12.2015 р. до господарського суду Запорізької області надійшли матеріали скарги Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Новакор» на дії ВДВС, якою заявник просить визнати незаконною та скасувати постанову державного виконавця відділу ДВС Запорізького районного управління юстиції ОСОБА_1 про відмову у відкритті виконавчого провадження від 08.09.2015 ВП № 48624157 та зобов'язати ВДВС відкрити виконавче провадження з виконання судового наказу у цій справі.

Розглянувши матеріали скарги, суд дійшов до висновку, що заява підлягає поверненню на підставі пункту 6 ч. 1 ст. 63, ст. 121 Господарського процесуального кодексу України, виходячи з наступного:

Відповідно до ч.1 ст. 121-2 Господарського процесуального кодексу України:

Скарги на дії чи бездіяльність органів Державної виконавчої служби щодо виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів можуть бути подані стягувачем, боржником або прокурором протягом десяти днів з дня вчинення оскаржуваної дії, або з дня, коли зазначеним особам стало про неї відомо, або з дня, коли дія мала бути вчинена.

У п. 9.9.постанови пленуму Вищого господарського суду України №9 від 17.10.2012 року зазначено, що скарга має відповідати загальним вимогам щодо змісту та форми позовної заяви, передбаченим статтею 54 ГПК, з доданням до неї документів, зазначених у пунктах 2, 4 частини першої цієї статті і за необхідності - зазначених у частинах другій і третій статті 57 названого Кодексу, а також містити відомості, перелічені в пунктах 3 - 5 частини сьомої статті 82 Закону України "Про виконавче провадження".

У вирішенні питань, які виникають у розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб Державної виконавчої служби, до заяв учасників виконавчого провадження (заявників) мають застосовуватися положення ГПК, якими врегульовано аналогічні питання, зокрема, статей 2, 18, 21, 22, 26, 29, 31, 41, 42, 62, пунктів 1 - 3, 5, 6, 9 частини першої статті 63, статті 64, розділів XI, XII, XII-1 ГПК тощо.

Пунктом 2 ч. 1 ст. 57 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що до позовної заяви, що подається до господарського суду, мають бути додані документи, які підтверджують направлення сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів.

Згідно з ч. 1 ст. 56 Господарського процесуального кодексу України, позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення .

Отже, законом чітко визначено порядок надсилання копії позовної заяви сторонам по справі, а саме листом з описом вкладення .

Відповідно до п. 19 Правил надання послуг поштового зв'язку, затверджених постановою Кабінету Міністрів України від 5 березня 2009 р. N 270, внутрішні поштові відправлення з оголошеною цінністю можуть прийматися для пересилання з описом вкладення та/або з післяплатою.

Пунктом 61 Правил встановлено, що у разі приймання внутрішніх поштових відправлень з оголошеною цінністю з описом вкладення бланк опису заповнюється відправником у двох примірниках. Працівник поштового зв'язку повинен перевірити відповідність вкладення опису, розписатися на обох його примірниках і проставити відбиток календарного штемпеля. Один примірник опису вкладається до поштового відправлення, другий видається відправникові. На примірнику опису, що видається відправникові, працівник поштового зв'язку повинен зазначити номер поштового відправлення.

Отже, враховуючи вищенаведені норми та вимоги Господарського процесуального кодексу України та положення правил, належним доказом направлення сторонам копії скарги та доданих до неї документів є оригінал опису вкладення , з зазначенням адреси і найменуванням адресанта та заповнений відповідно до переліку додатків, долучених до позовної заяви.

Відповідно до положень п. 6 ч. 1 ст. 63 Господарського процесуального кодексу України, суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.

За приписами ст. 33 ГПК України кожна сторона повинна довести ті обставини, на які вона посилається як на підставу своїх вимог і заперечень.

Докази подаються сторонами та іншими учасниками судового процесу.

Господарський суд приймає тільки ті докази, які мають значення для справи (ч.1 ст. 34 ГПК України).

Частиною 2 ст. 34 ГПК України встановлено, що обставини справи, які відповідно до законодавства повинні бути підтверджені певними засобами доказування, не можуть підтверджуватись іншими засобами доказування.

До матеріалів скарги, скаржником додано оригінал опису вкладення на адресу Відділу державної виконавчої служби Запорізького районного управління юстиції Запорізької області , але не надано жодних доказів надсилання скарги на адресу відповідача.

Не зазначено про додання доказів надсилання скарги на адресу відповідача і у додатках до скарги.

Ухвалою від 30.11.2015 року про повернення скарги без розгляду суд наголошував на необхідності відповідно до приписів закону надіслати копію скарги з додатками на адресу відповідача, але даний недолік скаржником усунений не був.

У п. 3.5 постанови пленуму Вищого господарського суду України №18 від 26.12.2011 року зазначено, що у разі коли до позовної заяви додано докази надсилання відповідачеві копії лише самої заяви, але відсутні докази надсилання йому копій доданих до неї документів, така заява підлягає поверненню на загальних підставах згідно з пунктом 6 частини першої статті 63 ГПК.

Не надіслання копії скарги і доданих до неї документів відповідачу є порушенням процесуальних норм закону.

З вищевикладених обставин скарга підлягає поверненню скаржнику без розгляду на підставі п. 6 ч.1 ст. 63, ст. 12 -2 Господарського процесуального кодексу України.

Повернення скарги не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення вищевказаних недоліків.

Керуючись п. 6 ч. 1 ст. 63, ст. 86, 121-2 Господарського процесуального кодексу України, суд

УХВАЛИВ:

Скаргу та додані до неї матеріали повернути скаржнику без розгляду.

Додаток на адресу скаржника - Товариства з обмеженою відповідальністю «Торговий дім «Новакор» (52031, Дніпропетровська область, смт. Кіровське, вул. Леніна, буд. 543 ): скарга з додатками на 20 аркушах, у т.ч. оригінал опису вкладення на ім'я суду та Відділу державної виконавчої служби Запорізького районного управління юстиції Запорізької області.

Суддя

Господарського суду

Запорізької області ОСОБА_2

СудГосподарський суд Запорізької області
Дата ухвалення рішення22.12.2015
Оприлюднено30.12.2015
Номер документу54538883
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —908/2354/14

Ухвала від 22.12.2015

Господарське

Господарський суд Запорізької області

О.І. Немченко

Ухвала від 30.11.2015

Господарське

Господарський суд Запорізької області

О.І. Немченко

Ухвала від 29.07.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

О.І. Немченко

Рішення від 12.08.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

О.І. Немченко

Ухвала від 07.07.2014

Господарське

Господарський суд Запорізької області

О.І. Немченко

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні