Справа №296/4613/15-ц
Категорія 18
2/295/4054/15
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
28.12.2015 року м. Житомир
Богунський районний суд м. Житомира
в складі головуючого судді -Чішман Л.М.
секретаря Савіної Л.І.
розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Форпласт - Укр", ОСОБА_2 про визнання недійсним договору про відступлення права вимоги від 26.11.2013 року,-
ВСТАНОВИВ:
Позивач звернувся до суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю "Форпласт - Укр", ОСОБА_2 про визнання недійсним договору про відступлення права вимоги від 26.11.2013 року, укладеного між ТОВ "Форпласт-Укр"( попередня назва ТОВ Елкопласт-Укр" в особі ліквідатора ОСОБА_3 та ОСОБА_2 у вигляді боргу за транспортні засоби вартістю 696056,74 грн. Позивач зазначає, що 10.10.2013 року директором ТОВ "Елкопласт- Укр" було прийнято рішення про припинення товариства шляхом його ліквідації у добровільному порядку. Проте при укладанні вище вказаного договору було порушено ст. 91 ГК України, яка передбачає особливості проведення розрахунків з кредиторами у разі ліквідації господарського товариства.
Згідно зі ст. 15 ЦПК України суди розглядають в порядку цивільного судочинства справи про захист порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів, що виникають із цивільних, житлових, земельних, сімейних, трудових відносин, а також із інших правовідносин, крім випадків, коли розгляд таких справ проводиться за правилами іншого судочинства.
Законом України № 483/5 від 15.12.2006 року до ст. 12 Господарсько-процесуального Кодексу України внесені зміни. Пунктом 4 вказаної статті передбачено, що справи, які виникають з корпоративних відносин у спорах між господарським товариством та його учасником ( засновником, акціонером), у тому числі учасником, який вибув, підвідомчі господарським судам.
Зі змісту п. 4 ст. 12 ГПК України вбачається, що господарським судам підвідомчі справи, що виникають з корпоративних відносин у спорах між юридичною особою та її учасниками (засновниками, акціонерами, членами), у тому числі, учасником, який вибув, а також між учасниками юридичної особи, пов'язаними із створенням, діяльністю, управлінням та припиненням діяльності такої особи, крім трудових спорів.
Предметом позовів у справах, що виникають з корпоративних відносин, можуть бути вимоги про визнання недійсним актів органів управління господарських товариств, припинення незаконних дій його посадових чи службових осіб, визнання недійсним установчих документів товариства або угод про відчуження майна , корпоративних прав тощо .
Зі змісту позову, вбачається, що справа виникає з корпоративних відносин у спорі між господарським товариством та його учасником, а тому справа відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 12 ГПК України підвідомча господарським судам.
Відповідно до п. 1 ч.1 ст. 205 ЦПК України, суд закриває провадження у справі, якщо справа не підлягає розгляду в порядку цивільного судочинства.
Керуючись п.1 ч. 1 ст.205 ЦПК України, -
У Х В А Л И В:
Закрити провадження по справі за позовом ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю "Форпласт - Укр", ОСОБА_2 про визнання недійсним договору про відступлення права вимоги від 26.11.2013 року
Ухвала може бути оскаржена до Апеляційного суду Житомирської області через Богунський районний суд м. Житомира шляхом подання апеляційної скарги протягом 5 днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Л.М. Чішман
Суд | Богунський районний суд м. Житомира |
Дата ухвалення рішення | 28.12.2015 |
Оприлюднено | 05.01.2016 |
Номер документу | 54664974 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Богунський районний суд м. Житомира
Чішман Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні